Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Po dogrzaniu do 26 stopni poziom zasolenia sie nie zmienil (?) ale woda byla czysta.

Poziom zasolenia nie zależy od temperatury - temp. wpływa (lub nie-zależnie od metody) tylko na pomiar.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem i masz racje w tym przypadku, podalem mimo wszystko aby zobrazowac jak postapilem. Bez szwanku i problemow operacja "nowa solanka" przebiegla pomyslnie ;)

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 15-tu ? To ile ma normalnie przy podmianie , 10 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Marek maił na myśli 25 :-)

bo inaczej normanie by wyszło coś około 0 :_P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dorzucę.

Od dwóch lat co dwa tygodnie podmieniam 20 litrów. Wodę zawsze przygotowuję tak samo. Do tej pory używałem soli Instatnt Ocean. Ale ostatnio nastąpiła zmiana na AquaForest. Pierwsze trzy podmiany bez zarzutów aż tu dziś ... woda do podmiany - mleko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AquaForest od trzech miesięcy i na razie nie było problemów,żadnego mleka czy innych.Mam głównie miękasy i parę twardzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy - Jako iż w najbliższym czasie mam zamiar wystartować z pierwszym baniaczkiem przebrnąłem przez ten nie krótki wątek, który miał rozwiać moje wątpliwości co do soli - nie rozwiał. :question: Przed przeczytaniem go byłem zdecydowany na nią z powodu ceny, teraz mam tylko mętlik w głowie. Na pewno nie mam zamiaru wpakować 20 kg soli i po 2 dniach mieć latające gluty po zbiorniku i jeszcze być zdany na łaskę producenta, który może przyjmie reklamacje. Najpewniej wezmę coś innego :rant:. Takie wypady moim zdaniem są nie dopuszczalne. Szkoda bo sól tania!


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałeś a się wypowiadasz,a ją używam chyba z 8 miesięcy i glutów żadnych nie widziałem u siebie.Musisz wiedzieć,że czasem nie każda sól nadaje się do każdego baniaczka i tyle.Acha,używam też jej w kostce 30l w pracy i też glutów nie widziałem.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmętnienie wystąpiło gdy popełniłem rutynowy błąd; mianowicie wsypałem gotową dawkę soli do polowy dawki wody .Gdy zrobiłem to prawidłowo to zmętnienia nie było ,ale i tak moje korale mówią nie tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol po zakupie trzeba wymieszac bo po kilku miesiacach skladowania moga sie poszczegolne skladniki rozwarstwic i wtedy przy rozrabianiu mamy zonk.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używamy tej soli od jakiegoś czasu, nie zauważyłam żadnych zmętnień czy glutów, sól rozpuszcza się rewelacyjnie a woda jest jak kryształ. Przed świętami zakupiliśmy nowe wiaderko soli i sól była umieszczona w woreczku a nie jak wcześniej bezpośrednio w wiaderku.Nowe opakowanie zapobiega wcześniejszym problemom ze zbrylaniem :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do soli dodaje się podobno antyzbrylacza.W tej soli widocznie było jej mało na rzecz innych składników i albo jest tego dodawanego więcej,albo właśnie pakowanie dodatkowo w woreczki rozwiązało sprawę.Najnowsze moje wiadro nie ma ani jednej grudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zalewam drugi baniak na tej soli , od początku nie było z nią problemów , mnie i zwierzakom pasuje:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo stuknie rok jak nieprzerwanie używam tej soli. Najpierw w 400ce, teraz od Września w 800ce.

Czas więc na podsumowanie:

-problem zbrylenia został rozwiązany dzięki wewnętrznym workom, wcześniej proponowałem takie rozwiązanie producentowi, ktore podpatrzylem chyba u Kenta czy Grotecha; nie wiem czy to moja zasługa ale problem rozwiązany

-przejrzystość wody - nigdy nie było z tym problemów w rozrabianej solance (zarówno w temperaturze 10 czy 25 stopni) zawsze była przejrzysta. Rozrabiam w beczce 120 litrów ok 15 minut (membrana RO nie zmieniana 3 lata, brak TDS-a ;) miesza mi cyrkulatorka i siup do baniaka. Zmętnienie może wystąpić teoretycznie gdy rozrabiamy w wodzie zanieczyszczonej np. fosforanami i wytrąci się jakiś osad albo przy skopanych parametrach w zbiorniku głównym - u mnie przez rok nigdy do tego nie doszło.

- Ryby wydają się ją lubić, mówiły wczoraj, że jest ok ;)

-korale twarde SPS ładnie rosną, super pastelowe kolory

-korale LPS - to samo, ostatnia partia chyba ulepszona, euphylia Ancora, co miała przez rok czasu srebrne końcówki ma je teraz zielone (wreszcie) ale może to być zasługa aminokwasów, które leję od niedawna

-korale miękkie - większość rośnie super do gigantycznych rozmiarów, niektóre jednak jak np. Sarcopythony nie polipują tak jak to było na Instant Ocean czy Kencie; Clavularia czy xenia na tej soli to plaga, zarasta wszystko jak dostanie mocniejsze światło

-parametry chemiczne - wapna i magnezu jest w sam raz, mam kilka sps i sporo lps ale w 1000 litrach w obiegu nie są w stanie wyciągnąć wapna, ciągle jest na poziomie 420 mg/litr na samych podmiankach (nie używam ballinga czy reaktora, mikser też odłożony).

-dzięki probiotykom zawartym w soli plus refugium trzymam azot i fosfor w zalecanych przedziałach, nie muszę stosować adsorberów

-cena - wacha się, ale zdarzają się promocję ;) Mimo wszystko to nadal dolna półka

- stałość parametrów - widać na przestrzeni roku po koralach że producent minimalnie eksperymentuje ze składem ale są to zmiany na plus

Woda w baniaku zawsze jest przejrzysta, szczególnie po podmiankach i jak od czasu do czasu wleję vódki (zawsze jak ktoś ma przyjść to leję nakrętkę na 1000 litrów, to robi się kryształ).

-sama sól nie wystarcza, trzeba dozować mikro (A, B, C) i aminokwasy żeby mieć odjechane korale. Ja póki co mam słabe światło ale jak leję chemię, to mimo wszystko jest poprawa w kolorach

Co do wspomnianych glutów, to są, ale jak się jedzie na Vódzie, które po odstawieniu vódki samoistnie znikają


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trzecie wiadro i jest wszystko ok. Nie miałem nigdy żadnych zmętnień. Do beczki 70l wody z RO (podgrzanej do 24-25st) wsypuje 5 moich miareczek soli mieszając plastykowym kijkiem. Potem włączam pompkę cyrkulacyjną, miesza się przez 15min i do akwa. Klarowna jest już po paru minutach od wsypania soli.

Jedyną rzecz jaką dostrzegam to że po zmieszaniu wody z osmozy z solą, PH wzrasta w beczce do ponad 9. Sama osmoza ma Ph na poziomie około 7,5 (po żywicy) Po wlaniu do zbiornika na jakąś godzinkę Ph wzrasta mi do 8,4-8,5 i potem powolutku spada do 8,1-8,2.

Mam peletki i też jakoś się to zgrywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama osmoza ma Ph na poziomie około 7,5 (po żywicy)

Tak na granicy tematu, to mierzenie pH w wodzie osmotycznej lub destylowanej troszkę mija się z celem - to wiem od dr chemii - gdzieś na lokalnym moim forum jest wyjaśnienie tej zagadki ;)

A wracając do tematu soli - również używam od roku i ani jednej wpadki. Akwarium małe, twardych dość sporo to i ballinga trzeba lać. Nie mam zastrzeżeń do soli :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Trzymam kciuki za nasze polskie produkty. Zwłaszcza że sam używam i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że promocja trwa to pewnie kupiliście trochę tej nowej soli :) bez probiotyków

Chciałem zapytać jak wrażenia po podmianach ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem próbkę kilka kg ale nie z AF tylko od jednego z forumowiczów no i jestem po 2 podmianach więc niewiele mogę powiedziec ale jest chyba b.bogata bo zielnieją szyby podobnie jak po TM BA którą używam obecnie,następna podmiana z tego powodu będzie 10% a nie jak dotychczas 15%.Oczywiście już następna partia zamówiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc jak przechodzę na AF i powiem Wam że przekonałem się do tej soli :) Parametry trzyma tak jak podaje producent a cena rewelacyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.