Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

@Damian07

Czy po wykonanej podmianie na soli z probiotykami trzeba jakoś szczególnie odczekać z zapodaniem bakterii probios i pożywki proF ?

Można zaraz po podmianie ? Czy też lepiej na drugi dzień ?

Co z w/w suplementacją bakterii kiedy po podmianie parametry (PO4, No3) są prawie niewykrywalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma obciążonego zbiornika to nie ma potrzeby lać zalecanych dawek można np krople co drugi dzień pożywki i bakterii . Co do suplementacji po podmianie też nie ma takiej potrzeby tego samego dnia .W soli są troszkę inne szczepy bakterii niż w probioS dlatego dobrze jest poczekać z dobę, aby maiły szansę się wykazać w akwarium .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowe chyba mamy przeciek, ale nie w Afrykarium :p

post-8731-1404385742,29_thumb.jpg

post-8731-1404385726,81_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo wiadereczka wyglądają pysznie :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że przy kontakcie z solą trzeba zakładać okulary i maskę :D

A tak serio to o co chodzi z tymi wiadereczkami soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że przy kontakcie z solą trzeba zakładać okulary i maskę :D

A tak serio to o co chodzi z tymi wiadereczkami soli?

Kiedys jak bylem pracowalem na zmywaku, dostalem kare z SANEPID-u za brak wartucha.

W kazdym zakldzie obowiazuje BHP. Jezli na zdjeciach nie dostzregasz nic oprocz fioletu to chyba dalsze tlumacznie o co chodzi z wiaderkami raczej nie ma sensu. :respect:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem o co chodzi :blushing:

Może mam mały monitor, albo po prostu jestem małobystry :wallbash:

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą eksperci ale jak dla mnie to po prostu nowe wiaderko :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Ogromne gratulacje dla całej firmy, oby tak dalej!! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze chodzi o nowe wiaderko (no i lab w tle ;) ) wiaderko czaderskie Polacy nie gęsi... :) Szykuje sie nowa linia produktowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mogłem wiedzieć, bo nie widziałem "starego" wiaderka :D

Wszystkie sole Aquaforest są w wiaderkach? Chodzi mi o te mniejsze paczki 6kg i 3kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie sole(sea salt,reef salt i probiotic salt) do sprzedaży detalicznej będą wyłącznie pakowane we wiaderkach 22kg, 10kg oraz 5kg. Sól w kartonach nie będzie już dostępna do sprzedaży detalicznej .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze za cene kartonu 25kg dostaniemy "piekne" wiaderko I 22kg soli, albo zaplacimy wiecej...

Nie ladnie...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak cenowo będzie wychodzić w/w opakowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowane ceny detaliczne w Polsce to:

sea salt 22kg - 133zł, 10kg - 72zł, 5kg - 44zł

reef salt 22kg - 177zł, 10kg - 96zł, 5kg - 59zł

probiotic salt 22kg - 249zł, 10kg - 137zł, 5kg -83zł


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W soli są troszkę inne szczepy bakterii niż w probioS dlatego dobrze jest poczekać z dobę, aby maiły szansę się wykazać w akwarium .

Jeżeli sól zawiera probiotyki - inne szczepy bakterii o których piszesz co w sytuacji kiedy zaraz po podmianie idzie w ruch odpieniacz ? Lejąc "zwykłe" bakterie w każdym wątku nie raz tu było pisane aby po aplikacji włączać swoje pienidło z większym lub mniejszym opóźnieniem - jedni nawet po kilku godzinach.

Osobiście u mnie zaraz po podmianie odpieniacz pieni bardziej niż zwykle stąd te pytanie, czy nie pieni właśnie tych probiotyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam..zamówiłem dzisiaj tę sól, na razie na próbę 12.5 kg. Zobaczymy jak w mojej 500 z obsada głównie sps i lps sie sprawdzi. Podmianki robie małe bo tylko 15l co tydzień...max 30l. Ale obsada nie za wielka to i nie ma potrzeby.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, to zalezy po co robisz podmianki. Dlugo na ten temat myslalem, muszę tylko to zebrac w jedno. Też się zdziwiłem.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 i po4 w ryzach wiec bardziej robie do uzupelnienia microel.ale trzeba patrzec zeby za bogato sie nie zrobilo i w glony nie poszlo. Zaczynam malymi na razie podmiankami i poobserwuje. Mam gtotecha abcm ale na razie nie podaje...

Licze też na probiotyki...zobaczymy ile akurat ta sól będzie warta.

Ta seasalt była do kitu..nadje się tylko do FO

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot to to. :-)

Tylko kiedy jest za bogato i czy na podmiankach tak sie da, to inne pytanie. FSRS Pro jest dla mnie super, wlasnie dzisiaj bede robil po pol roku drugą 20% podmiane w odstepie 7dni. Do tej pory robilem 10% co 14dni i to nie byla dobra droga.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłem sól bez soli...bo piach brązowiał..krzemiany zerowe, ro ok więc troszkę opinni zasięgłem.

W razie czego mam grotecha ale widzę poprawę po odstawieniu soli bez soli..daję prodibio bakterie a chcę zobaczyć jak na tej soli będzie źyło akw.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak sól jest tak dobra jak piszą niektórzy to moim zdaniem te ceny są jak najbardziej OK :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cop Sól soli nie równa i trudno powiedzieć co było powodem brązowienia piasku ,może zawierała czegoś za dużo . Ogólnie stosując sól bez soli proporcjonalnie do zużycia CaCl i NaHCO3 nie powinno być kompletnie jakichkolwiek objawów. Po za tym jak jest , zero a są okrzemki to znaczy,że zużyły krzemiany z wody wiec na logikę nie powinny być wykrywalne w wodzie .W wodzie morskiej naturalnie występują krzemiany i nie koniecznie są wszędzie okrzemki.Pytanie czy aby ta sól bez soli nie zawierała krzemianów i tu był problem.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling fauna marine..to dobre prochy. Krzemiany mierzone. Jakby byly to tylko z kranu....silikat tez byl. Sol odstawilem i dziwnie zaczely glony znikac.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.