Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sól w nowych opakowaniach różni się składem czy tylko opakowaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ben_sage sól ma ulepszoną recepturę w stosunku do poprzedniej. Używamy jeszcze bardziej czystych składników. Stosujemy nowa technologie produkcji , dzieki której sól sie jeszcze lepiej rozpuszcza. W soli probiotycznej są nowe szczepy bakterii , które są bardziej skuteczne niz w poprzedniej soli.Każda partia ma powtarzalny skład. Są robione testy każdej partii których wyniki są w wiaderku. Dodatkowo w opakowaniu jest miareczka do przygotowania 5 lub 10litrow solanki. Testujemy nasze produkty i ciagle je udoskonalamy :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze oby nie odbiło się na cenie to udoskonalanie ale rozumiem że większa sprzedaż większe możliwości oby dalej była to sól bezkonkurencyjna w cenie.

Te nowe wiadra są w nieco wyższych cenach od starszych przed rabatami.

reef salt 22kg ok 170zł

a starsza 25kg 150zł

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora sol lepiej wybrac pod metode probiotyczna pod sps?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze oby nie odbiło się na cenie to udoskonalanie ale rozumiem że większa sprzedaż większe możliwości oby dalej była to sól bezkonkurencyjna w cenie.

Te nowe wiadra są w nieco wyższych cenach od starszych przed rabatami.

reef salt 22kg ok 170zł

a starsza 25kg 150zł

No właśnie - teraz użytkownik musi pokryć koszt pięknego wiaderka i jeszcze dostaje mniej soli o 3kg

Ja tam wolałbym stary karton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,wydaje mi się,że to i tak będzie jedna z najtańszych soli a przy tym bardzo dobrych.Faktycznie ja też przyzwyczaiłem się do tańszych cen tej soli a trochę tego u mnie idzie.

Lorco..,tu masz opis może się przyda http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/sol-morska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest tak do końca jak piszecie ,sól rafowa kosztuje tyle samo w nowych wiadrach co kiedyś w kartonie i faktycznie jest jej 22kg a karton 25kg i to jest jedyna różnica jednak cena jest taka sama podobnie z solą Sea Salt jednak jest dużo tańsza od starych wiader . Z kilku przyczyn zrezygnowaliśmy ze sprzedaży soli w kartonach,ale chcieliśmy utrzymać cenę zbliżona do cen w kartonach . Co do soli probiotycznej cena jest wyższa niż kiedyś jednak wciąż jest to jedna z tańszych soli w tej klasie produktów na rynku polskim i tak będziemy starali się ceny utrzymać jak najdłużej oraz nie wykluczamy w przyszłości atrakcyjnych promocji .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ceny będą stałe jak w przypadku io to mam nadzieje i chciałbym, ale jak to mówią klient nasz pan, klient reguluje cenę na rynku .

Sądzę że będzie co ma być niezależnie od starań ale staranność tak czy siak doceniam.

Stara cena , stara jakość , stabilność oto takie życzenie klienta :clover:a do tej pory było wielu zadowolonych, a kto chce lepszą zapłaci i tak słono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lorko12co Do metody probiotycznej zalecamy sól Probiotic Reef Salt.

@Ben tak jak pisał Damian stara cena, NOWA jakość, stabilność jest na najwyższym poziomie...

W tej chwili mamy doskonały produkt , który śmiem nieskromnie twierdzić :yes jest jednym z najlepszych na rynku.

Cena dla klientów jest bardzo ważna, wiemy o tym ale dla nas jakość jest najważniejsza. Z jakości naszej soli jesteśmy dumni.

Poza tym nasza sól jest najtańsza na rynku pomimo tego że jest doskonałej jakości, sprawdzonej i stosowanej przez wielu doświadczonych akwarystów. Jak ktoś chce płacić "słono" za produkt , który nie koniecznie jest lepszy to oczywiście wolna wola ;) Ja wiem jedno, jakością produktów nie ustępujemy najbardziej renomowanym firmom ... a cenę to każdy może sobie porównać :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc słono miałem na myśli bardziej lub najbardziej wypasioną AF, chodziło o zachowanie tej proporcji równowagi między niższą/średnią a wysoką klasą.

W tym że wysoka klasa zawsze sobie może bardziej pozwolić.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica w cenie pomiędzy solą probiotyczną a rafową jest dosyć znaczna (22kg) różnica ponad 70zł.

Pytanie moje jest takie czy nie różnią się one składem pierwiastków, mikroelementów i dodatków np. aminokwasów

między sobą??? Czy Sól rafowa nie jest uboższa de facto od probiotycznej?

Bakterie probiotyczne mnie nie insteresują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęłem jechać troszkę na soli AF z probiotykami. Po 3 m-cach jestem zaj.....ie zaskoczony. Na razie nr 2 w solach które używałem (używałem wielu firm) ale jestem przekonany że będzie nr 1. Wiem jedno, na pewno na niej troszkę pociągnie mój baniak. Korale mega zdrowe, zadowolone i zero problemów. Glonów prawie zero, algi wapienne jak nie rosły rak zaczęły po 2 m-cach od stosowania soli się pokazywać. Woda kryształ, kolorki super.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wybrałeś sól z probiotykami ? bo ja jadę na zwykłej i mam podobne spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zasypać siporaxem i do tego śmigają pallety. po prostu nie daję już innych bakteri....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica w cenie pomiędzy solą probiotyczną a rafową jest dosyć znaczna (22kg) różnica ponad 70zł.

Pytanie moje jest takie czy nie różnią się one składem pierwiastków, mikroelementów i dodatków np. aminokwasów

między sobą??? Czy Sól rafowa nie jest uboższa de facto od probiotycznej?

Bakterie probiotyczne mnie nie insteresują

Różnic jest wiele pierwsza z nich to brak bromu w soli ,,Reef'' czyli system filtracyjny może być wspomagany ozonem , kolejne to w soli Probiotic jest więcej aminokwasów ,dodatki w postaci węglowodanów , więcej fluoru oraz najważniejsze to pożywka i bakterie w soli Probiotycznej. Co do składu macro i microelementów to obie mają bardzo zbliżony skład chemiczny. Jednak nasze sole nie mają zawyżonych microelementów, a nawet są większości pozbawione z uwagi na to iż nie wszystkie pierwiastki są potrzebne w wodzie akwariowej. Przykładów jest wiele od ołowiu poprzez rtęć ,arsen czy glin są to pierwiastki występujące w wodzie morskiej, ale jednak w naszych solach ich nie ma,świadczą o tym wyniki np wykonane przez Tritona przez kilku kolegów z forum.


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałam dzisiaj nową sól reef Salt, w środku sól w worku i karteczka z numerem parti itd ale niestety nie znalazłam informacji o parametrach, czy one miały być na jednej kartce z nr partii czy na innej czy w ogóle w innym miejscu?


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była pierwsza partia w nowych opakowaniach , reef salt przy zasoleniu 1,024 SG miała parametry takie:

Mg 1300 mg/l

Ca 410 mg/l

K 390 mg/l

dKH 7,8

Sr 7,9 mg/l

Br 9 mg/l

na zasolenie 1,024 w 10l RO zużyto 378g soli

wszystkie kolejne partie miały już parametry we wiaderku na podobnej kartce


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie posiadam w wiaderku takowych informacji jedynie numer partii i kiedy stworzona itd, karteczka o nazwie Quality Certificate :(

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była pierwsza partia w nowych opakowaniach , reef salt przy zasoleniu 1,024 SG miała parametry takie:

Mg 1300 mg/l

Ca 410 mg/l

K 390 mg/l

dKH 7,8

Sr 7,9 mg/l

Br 9 mg/l

na zasolenie 1,024 w 10l RO zużyto 378g soli

wszystkie kolejne partie miały już parametry we wiaderku na podobnej kartce

Damian, czyli w nowych Reef Salt również jest Brom ? Tak jak w priobiotycznej ?

Bo wcześniej nie było :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma na poziomie szkodliwym , w probiotycznej jest 70mg/l (w morzu 62-75mg/l),a tu wartość jest 9 mg/l i przy stosowaniu ozonu nie ma kompletnie wpływu na powstawanie bromianów


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś już to było ale nie potrafię znaleźć..

Kupiłem wiadro reef salt i całe jest zbrylone, jedna wielka bryła soli. Reklamować taką sól czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś mi się rzuciło, że zbrylona była. Ciekawe czy ja też dostanę "cegłę" czy może sól bo właśnie zamówiłem :thumbsup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A jaka jest rola Br jeśli chodzi o SPSy ?

Jaka jest rola Bromu w procesach biochemicznych zachodzących w organizmach żywych zamieszkujących rafy koralowe ?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.