Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ napisz proszę więcej o tych kolorach. Tez przez nieuwagę mam zbrylone pół dużego wiadra probiotycznej i właśnie jest lekko błękitna. Może Seweryn albo Damian coś dorzucą?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze niektore substancje krystaliczne po uwodnieniu (wilgoc) zmieniaja odcien na leciutko niebieski. Sam efekt jest wykorzstywany komercyjnie w prostych wykrywaczach wilgoci czy w tanich higrometrach. Tam jest wykorzystywany zdaje sie chlorek kobaltu ktory w zaleznosci od uwodnienia ma 3 czy nawet 4 kolory. Tak samo zmienia kolor siarczan miedzi -bezwodny jest bialy a uwodniony niebieski. Ogolnie to taki bajer ale dziala. W soli AF jest to zapewne inny skladnik ale efekt hydratacji podobny

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - jak Cię lubię to może napisz dla prostych ludzi: ta hydratacja i zmiana koloru to dobrze czy niedobrze? Robić solankę czy zostawić na zimę na schody?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sama hydratacja nie ma znaczenia bo to tylko woda uwieziona w sieci krystalicznej to samo zawilgotnienie ma inny, bardziej niekorzystny wymiar. Otoz wilgoc (woda) moze spowodowac reakcje chemiczna na powierzchni krysztalow pomiedzy kationami Ca Mg Sr a jonem wodoroweglanowym powodujac powstanie nierozpuszczalnych soli. U mnie wlasnie tak jest. Woda po wymieszaniu jest biala a po odstaniu ma warstewke bialego proszku na dnie kontenera.

Reasumujac samo uwodnienie (i zmiana koloru) nie jest problemem ale moze oznaczac ze sol traci przydatnosc. Jesli jednak rozpuszcza sie do klarownego roztworu i trzyma parametry (wystarczy zrobic test na KH) to mozna smialo uzywac

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek dokładnie to wyjaśnił ,a co do zbrylonej soli to problem jest taki że nasza firma nie stosuje antyzbrylacza i czasem może zbrylenie wystąpić. Jednak zazwyczaj to jest wina uszkodzonego opakowania, złych warunków przechowywania czy jak ostatnio się zdarzyło,że w transporcie prawdopodobnie sól została przegrzana i po ochłodzeniu się skropliła i zawilgotniała .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło:) Dzięki Panowie :) - u mnie od mojego gapiostwa (mam taka miarkę do nasypywania soli na salaterką w której ją ważę, pewnego dnia mi coś tam na nią nakapało i wsadziłem ją taką mokrą do wiadra z solą) rozpuszcza się trudniej/dłużej i roztwór właśnie nie jest taki czysty jak był wcześniej. Ale na razie negatywów w baniaku nie widzę więc jadę dalej. Tylko przeklinam co sobotę siebie i kuję tę sól:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sól sea salt jest odpowiednikiem takich soli ja INSTANT OCEAN , Grotech CoralMarine EasyMix czyli soli uboższych ? Dobrze by było na stronie firmowej przy opisie podać podstawowe parametry soli Mg, Ca , Kh


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erda a co ma piernik do wiatraka?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erda a co ma piernik do wiatraka?

Jedno piwo za daleko. :cheers:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to ze raczej w temacie o soli AF nikt nie będzie wam robił porownan innych soli...bez sensu.Nie lepiej założyć tematami o roznicach ?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662 nie obrażaj się ale nie musisz wszędzie wcisnąć coś od siebie. Chyba jak pamiętam Włodek miał fajny cytat pod swoimi wpisami.

Pozdrawiam

Zgadzam się z Tobą...czytając forum robie się coraz głupszy...a nie mądrzejszy.Przez większość waszych głupich pytań.Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą...czytając forum robie się coraz głupszy...a nie mądrzejszy.Przez większość waszych głupich pytań.Pzdr.

Współczuję, może lepiej przestać czytać. Na zdrowie to wyjdzie..... Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.

Pytanie o parametry zasadne ale taką odpowiedz można odszukać pytając wujka google.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sól sea salt jest odpowiednikiem takich soli ja INSTANT OCEAN , Grotech CoralMarine EasyMix czyli soli uboższych ? Dobrze by było na stronie firmowej przy opisie podać podstawowe parametry soli Mg, Ca , Kh

Nie wiem jak wcześniej ale w nowej wersji soli w wiaderku jest kartka z parametrami próbki zrobionej z danej partii soli. Mnie to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sól sea salt jest odpowiednikiem takich soli ja INSTANT OCEAN , Grotech CoralMarine EasyMix czyli soli uboższych ? Dobrze by było na stronie firmowej przy opisie podać podstawowe parametry soli Mg, Ca , Kh

Pozatym nie rozumię pytania bo na stronie jak najbardziej takie informacje są - wystarczy tylko wejśc na strone na daną sól i na dole masz wszystko, ale jak by cie się nie chciało szukać to proszę:

Sea Salt

Parametry wody po rozpuszczeniu:

S.G : 1,024

Temp: 24

Mg – 1280 mg/l

Ca – 380 mg/l

K – 320 mg/l

dKH – 9,0

pH – 8,2

i link do strony:

http://aquaforest.eu/produkt/sea-salt/


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie w temacie, ale kiedyś moderatorzy ortografy punktowali na forum, szanujmy polski język :)

Ja nie w temacie, ale kiedyś moderatorzy ortografy punktowali na forum, szanujmy polski język :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu tak na szybko odpowiem ... Napewno jest prawie dwa razy tańsza ;) tak poważniej to są to bardzo podobne sole pod względem parametrów. Rekomendujemy SeaSalt do akwarium z obsadą z rybami (fish only) i miękkimi koralowcami. Dodatkowo jest świetna na start zbiornika. Jesli chodzi o czystość i jakość to nie bede sie wypowiadał w sprawie IO (słyszałem dobre opinie ;) ) ale w przypadku SS jest ona na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (z góry sorki jeżeli odpowiedz była w dyskusji, a ja jej nie znalazłem). Kupiłem sól Aq. SeaSalt w kartonie , sól zbrylona a zmętnienie schodzi po kilku godzinach, ale nie o to chodzi. Po rozpuszczeniu soli pozostaje osad i zostaje na ściankach baniaka do solanki. Czy mam się tym przejmować ? Czy to jest coś szkodliwego i co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci za bardzo, ale mam tak samo. AFRS i probio muszę skrobać nożem. Jeden l, wielki kamień. Jak się rozpuści to tez mam mały osad na dnie, a przy powierzchni jakby małe kuleczki. Wszystko poszło do akwarium i zobaczymy co się będzie działo.

Mam nadzieję, że nic.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sól jest sypka to nie ma żadnych osadów po jej rozpuszczeniu ,niestety jeżeli się zbryli to można się spodziewać nie rozpuszczalnego węglanu wapnia czy magnezu .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kolalysy, Szymon rozumiem ze macie sól , w starych opakowaniach? Kartonów juz nie sprzedajemy ... Stare opakowania nalezy dobrze sprawdzić przed zakupem. Nie wiadomo ile czasu i w jakich warunkach były przechowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 wiaderko plastikowe "stare" 5kg czy jakoś tak, a probio od Perfekcyjnej Pani Domu. Odkupiłem na próbę 3kg, chyba z nowej serii. Trzymam ją też w plastikowym wiaderku AF :-) (sól oczywiście :-) )

Edytowane przez SzymonH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon nie do końca rozumiem co napisałeś ;) masz wiaderko stare to jasne. Probio jakie i jaki kontekst do tematu? Odkupiłes 3kg na próbę... Jakiego produktu z nowej serii? Nowej soli? Czyli masz dwa opakowania stara i nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotyczna tez jest zbrylona, a mam ją od Debory, z fioletowego wiaderka.

Teraz juz chyba wszystko jasne.

Wysłane z Tapatalk

Oczywiście sól od Debory była piękna i sypka, ale po tygodniu juz zbrylona.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.