Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i tak jest tańsza od innych i ma bardzo dobre parametry,odpowiednią zawartość magnezu,strontu,Kh...

Dla porównania Tropic Marin 369zł,Prais 365,Fauna Marin 369zł a Aquaforest 199zł.To droższa jest IO,którą trzeba mocno podbijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak jest tańsza od innych i ma bardzo dobre parametry,odpowiednią zawartość magnezu,strontu,Kh...

Dla porównania Tropic Marin 369zł,Prais 365,Fauna Marin 369zł a Aquaforest 199zł.To droższa jest IO,którą trzeba mocno podbijać.

MAREK z całym szacunkiem nie wiem skąd te ceny które podajesz ???

natomiast jeżeli chodzi o jakość (zawartość) soli AF to absolutnie jej nie neguje,

szkoda tylko że jeczcze pare miesięcy temu można było powiedzieć o tej soli że "jest o.k. , w dobrej cenie" a teraz tylko że jest "o.k."


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Aquaforest cena 245 pln więc jak to mówią cena zapier..... z szybkością światła :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Akwa-Marin u Oliviera za 199 pln. 25 kg wiadro. Uważam że cena ok w porównaniu z konkurencja. I chyba nadal ma ja w tej cenie..... ?

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chcę się z Tobą licytować , ale zerknij na strone "AF" (choćby reklamowaną na naszym forum cena 245pln), a to już zdecydowanie wieksze koszty - jakieś20-25% niż podajesz) Być może cena o której piszesz to jeszcze stara dostawa...i stara cena.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko IO i Grotech jest tańsza od Aquaforest jeśli chodzi o 25 kg więc nie wiem o co chodzi. Jeśli za droga to nie kupuje. Chyba nikt nie myślał że będzie cały czas w takiej cenie jak na początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak długo "RS" bedzie w stanie utrzymać cene 194 pln.

Oczywiście trzymam kciuki , bo chciałbym dalej ciągnąć na tej soli (ale oczywiście nie za "wszelką cenę")

Edytowane przez T.TOM.T (wyświetl historię edycji)

200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taka jest polityka firmy, że taniej jest u dystrybutora niz w siedzibie. Dzieki temu można ograniczyc własne koszty działalnosci bo nie trzeba tylu pracowników na stałe do obsługi klijenta?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako dumny założyciel tak poczytnego tematu ,napisze parę słów .Kończę wiaderko ,ładnie się rozpuszcza, jednak nie ma żadnych cudownych właściwości jest tez o wiele uboższa od TMBA,na zasolenie potrzeba ,aż 38 g a nie na przykład 31 g jak u niektórych producentów ,zaletą produktu dla mnie przede wszystkim była cena .Nowa dyskwalifikuje dla mnie produkt no cóż"to takie polskie "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sole różnią się czystością pod względem fosforanów,krzemianów... i oczywiście dodatkami jak mikro-makro elementy dostępne w każdym sklepie z morszczyzną i probiotyczne bakterie dostępne w każdej aptece,no chyba ze to super inna odmiana bakterii to w aptece nie kupimy.

Jak korale czują się dobrze i widać gołym okiem to sól jest naprawdę godna uwagi ale jak czytam że rosną jak szalone lub kolorki mega to trochę śmieszne bo już każdy by miał takie spsy jak andriew a nasz dział TOTM był by zapchany super baniakami

Jak sól jest wystarczająca i mega kolorki i przyrosty to po co owa firma produkuje jeszcze inne dopalacze? jeszcze bielsza biel jak w reklamie z proszkami?

Nie neguje firmy i raczej jestem za Polskim produktem ale przesadną reklamą co nie którzy psują wizerunek firmy


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sól jest wystarczająca i mega kolorki i przyrosty to po co owa firma produkuje jeszcze inne dopalacze? jeszcze bielsza biel jak w reklamie z proszkami?

Nie neguje firmy i raczej jestem za Polskim produktem ale przesadną reklamą co nie którzy psują wizerunek firmy

To się tyczy chyba każdej soli,po prostu składniki są konsumowane i trzeba je uzupełniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sól jest wystarczająca i mega kolorki i przyrosty to po co owa firma produkuje jeszcze inne dopalacze? jeszcze bielsza biel jak w reklamie z proszkami?

Może dlatego, że firma mając jakieś doświadczenie, chce jeszcze zarobić na takich ludziach jak Ty, stosujących inne sole. Albo mają odpady w produkcji soli, albo.... no właśnie. Nie uważasz, że troszkę szukasz dziury w całym?

Już to raz napisałem. Ten kto chce niech sam spróbuje. Kto nie chce, niech stosuje coś innego.

Ja żeby mieć własny pogląd na sprawę, a nie snuć domysłów, kupiłem i zacząłem stosować. Zobaczymy za kilka tygodni co się zmieni.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo rzadko piszę na forum, używam tej soli od .... promocji :lol: i nie widzę pogorszenia w baniaku w porównaniu do poprzedniej, niemniej jednak, jeżeli tylko będzie POWTARZALNA to ze względu na to i że jest Polska, będę jej używał.

pzdr,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie oficjalny komunikat na stronie producenta datowana na 14.07.2012: "Chcemy Państwa poinformować, że firma Aquaforest z siedzibą w Nowym Sączu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedaż w sklepie "Slaon Akwarystyki Morskiej Aquaforest" w Krakowie, jak również na portalu Allegro prowadzonej przez Pana Bogdana Ł.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Aquaforest"

Sól jak sól. Widziałem akwaria na tej soli i właściciele są zadowoleni. Niestety trafiłem na felerne wiaderko zbrylonej. Nie rozpuszcza się do końca (mieszam 1-2 dni), do uzyskania 1,024 muszę dać ~420g/10l (zamiast 385g/10l) a bakterie probiotyczne chyba mają wakacje, bo NO3 i PO4 jakie było to takie jest.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domel, sól w czasie pakowania była sucha, pewnie wiaderko pękło w czasie transportu lub pokrywa nie była zamknięta i sól naciągła wody. Jak sól naciągła wody to normalne, że jest cięższa w stanie zbrylonym (właśnie o wagę tej wody). Wilgoć z soli możesz usunąć wystawiając na słońce w upalny dzień, potem przesyp do worka a worek zakręć i do wiaderka. sól w zawiązanym worku się nie zbryla. Zbrylona czy nie, powinna się tak samo rozpuszczać po ok. 15-60 minutach w zależności od intensywności mieszania. spróbuj podmieść baniak z mieszaną solanką i ostro nim potrzepać kilka razy, to wszystko się rozpuści. Ja tak macham 25 litrowymi baniakami ;) Co do probiotyków to one są aktywne w ciągu kilkunastu minut od wsypania soli do wody, dlatego producent zaleca intensywne mieszanie 15 minutowe i zlanie do baniaka. Jeśli mieszasz dłużej to nie dziw się że po 1-2 dniach mieszania probiotyki nie działają. Zresztą nigdzie nie pisze że te probiotyki usuną cały azot i fosfor ale po kilku podmiankach stosowania wg. zaleceń parametry powinny polepszyć się.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego , że zrobiłem już kilka dobrych podmian wody na tej soli , chcę coś od siebie napisać.

Po pierwsze po wsypaniu i rozpuszczeniu soli woda jest mętna ( mi to osobiście nie przeszkadza , ale jest mętna i to jest fakt )

Po drugie zawsze robię testy na PO4 przed podmianą wody i po 24 godzinach efekt jest zawsze taki sam , wynik z wczoraj PO4 - 0,05 , po podmianie PO4 - 0,02. Co ciekawe czysta woda RO po DI ma u mnie 0,05 więc coś ta sól w sobie zawiera , że PO4 w zbiorniku spada po podmianie , zaznaczam że wymieniam nie więcej jak 10% wody.

Po trzecie czekam za promocją , bo skoro zbiornik reaguje na nią dobrze to co chcieć więcej.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zużyłem 25 kg tej soli i u mnie po tych 15 min. zawsze woda była super kryształ. Kupowałem w promocji.

No właśnie nie wiecie czy nie zrobią na nią znowu promocji? bo nie wiem czy czekać czy kupować inną sól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta pojawilo sie sporo nowosci. Zastanawia mnie to co podaje producent w przypadku CoralE (dzial pokarmy).

"Ogranicza rozwój Zooksantelli u koralowców jednocześnie przyspiesza ich wzrost. "

Stosowal juz ktos?

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam sól,choć jeszcze nie satosowałam.Ale nie zgodzę się, że zbrylona sół zasze bedzie sie dobrze (klarownie) rozpuszczać.

przy za wysokim stężeniu soli wytrącają się rózne związki, które nie koniecznie są potem rozpuszczane. Więc jeżeli sół jest mętna to znaczy że coś się wytrąciło i nie chce się ponownie rozpuścić. Czyli sól jest niepełnowartościowa. Pewnie wytąca sie węglan wapnia

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem podmianę.Miałem kurację po chemclenie i rozrobiłem sobie solankę,ale nie wlałem jej po 15 minutach jak zawsze,ale po ponad godzinie bo odlewałem wodę przez odpieniacz.Po wlaniu solanki do baniaczka,która zrobiła się mętna w akwarium dopiero zrobiło się mleko.Rano jak wstałem miałem kryształ.Podmieniłem około 90L.

Jeśli chodzi o coralE stosuję od miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku wiem ze miesiac to w zasadzie krotko ale jakies reakcje korali daja sie zauwazyc? Oczekuje tych pozytywnych :baby: , ktos mi moze pare produktow przywiezc z Polski i nie wiem czy nie dolozyc tej buteleczki, jak myslisz warto?

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci wprost czy warto,ale ja jestem zadowolony z wszystkich produktów tej firmy i TYLKO tej stosuję,od soli przez bakterie do suplementów.Staram się stosować dawki podane przez producenta,ale pomniejszone ze względu na to,że są one obliczone na średnio obłożone koralami,ja mam jeszcze korale dość małe,ale korale mają dość spore przyrosty z czego jestem zadowolony.Na razie pędzę je na wzrost a potem będą kolory,choć odwiedzający twierdzą,że mam jedno i drugie.W moim wątku piszę co leję do baniaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.