Skocz do zawartości
fellowes

czy regał z Ikea wytrzyma>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się, czy regał z Ikea wytrzyma pod akwarium 100 L + dodatkowe obciążenie (skała, akcesoria, oświetlenie itp.)?

Wg opisu producenta "Opis produktu Części główne: Płyta wiórowa, Płyta pilśniowa, tworzywo ABS (kopolimery akrylonitrylu, butadienu i styrenu), Farba akrylowa Wypełnienie: papier

Półka do zamocowania: Płyta wiórowa, tworzywo ABS (kopolimery akrylonitrylu, butadienu i styrenu), folia melaminowa "

Dodatkowo aby wzmocnić regał można dokupić wkłady z 2 szufladami wykonane z płyty pilśniowej.

Czy ktoś używa podobnych regałów pod akwa? a może dać sobie spokój...choć idealnie by pasowało akwa na tym regale

expeditrega0086572pe215.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niestabilny pod obciążeniem kołysze się na boki, laminat puchnie od wilgoci Ikea to Fiat wśród mebli to kosztuje ze 200 zł a za to zrobisz fajny stabilny regalik z MDFu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiac moze wytrzyma :)

Ale nie oczekiwalbym od niego zbyt duzo. Kiedys mialem 160 l postawione na podobnym tylko ze byl caly z plyty lacznie z plecami i po roku srodek byl okolo cm nizej niz boki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką szafeczkę pod kwiatem i lampką, poopierałem się teraz na niej trochę i moim zdaniem spokojnie wytrzyma, ale jak będzie wyglądać po jakimś czasie oddziaływania z morską wodą, to druga kwestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wytrzyma!

U mnie na identycznym regale stoi ReefMax (105l) od ponad 2 lat.

Zabezpiecz tylko dobrze woskiem do drewna narożniki, i wkręty, bo słona woda potrafi się dostać pod okleinę.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ciągle swoje 130L na takim regale, tylko że wzmocniłem szafke, z tyłu wstawilem płytę 18mm, wstawiłem ją wewnątrz kwadratowej konstrukcji (idealnie docięta pod wymiar otworu szafki). Stoi tak ponad rok i nic sie nie działo. Tylko jak wstawisz płytę to daj metalowe wzmocnienia na zewnątrz (skręć nimi płytę z szafką na wysokości półki, żeby wkręty jeszcze półkę od tyłu wzmocniły).

U mnie za pare dni ta szafka tylko że w kolorze drewna jesionu bedzie do wzięcia, w sobotę robie przesiadkę na większe :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fellowes ! masz żone , dzieci ? jak tak to włazicie na szawke ! gwarantuje że ani drgnie! ot taki mój test wytrzymałości !

ps. dla samotnych pomoc kolegów i koleżanek być musi.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj plecy z płyty 18 mm i nawet 500 kg wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 140x40x40 - stało na regale ikei tym 4x2 - czyli dwa razy dłuższym od Twojego i nic się złego nie działo - oczywiście pod szkło położona była mata.

Obecnie stoi na nim 90x35x40 i też jest ok


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, testy szafki już były....z narzeczoną i kotem (pewnie gdzieś ze 130 kg) siedzieliśmy na szafce i oglądaliśmy "Drzyzgę" i ani drgnęła.

Natomiast nie mam pewności jak zachowuje się regał pod stałym obciążeniem przez dłuższy okres czasu.

Regał stoi w idealnym miejscu na akwarium i dobrze komponuje się z resztą mebli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tą Drzyzgą :p

A co do szafki, to dodatkowe plecy z płyty powinny zapewnić spokojny sen :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fellowes,

Jak pisałem, u mnie szafka stoi dokładnie 2 i pół roku pod obciążeniem i nic się nie dzieje.

Jeśli u Ciebie szafka będzie stała przy ścianie, zamocuj ją na wkręty do metalowych łapek, które są w zestawie i naprawdę nie ma potrzeby dorabiania żadnych pleców z płyty.

Problemem nie jest wytrzymałość mechaniczna, tylko słaba jakość okleiny.

Trzeba zabezpieczyć wszystkie wrażliwe miejsca przed słoną wodą, bo Ci się zniszczy.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz czesc ludzi pisala, wstaw plecy koniecznie, wtedy wytrzyma spokojnie, no i kwestia zabezpieczenia przed wilgocia :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę ci przekrój poprzeczny prześciankę ;): a mianowicie, boki to jest płyta ok 5mm, w środku tektura która po przecięciu wygląda jak plaster miodu. I to wszystko. Może i wydaje się stabilne, ale nadaje się tylko na bibeloty i książki ;P. Pracuję w IKEA i tego mebla akurat nie polecam :). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, testy szafki już były....z narzeczoną i kotem (pewnie gdzieś ze 130 kg)

Nie chce pytac ile kot wazy :harhar:no chyba ze siedziales z nimi LOL


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy regał z Ikea wytrzyma pod akwarium 100 L + dodatkowe obciążenie (skała, akcesoria, oświetlenie itp.)?

Nie ma najmniejszych szans, żeby wytrzymał. "Wypełnienie papier" mówi chyba wszystko... ;) Albo inaczej - wszystkie meble tego typu działają dobrze, do czasu. Do czasu, aż przestanie wytrzymywać. Problemem nie jest brak wytrzymałości mechanicznej, tylko całkowity brak wytrzymałości na wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce pytac ile kot wazy :harhar:no chyba ze siedziales z nimi LOL

Może to był, Tygrys Bengalski :thumbsup:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie. Czy taka szafka z Ikea wytrzyma pod akwarium 112 litrów? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20135300/#/80135298

Szafkę planuję dodatkowo wzmocnić kątownikami: http://www.sklepbat.pl/edane/Asort/Katalog/GS5882.jpg

Mniej więcej w taki sposób + dodatkowo przykręcić do ściany żeby podtrzymywała blat

c057ee42df984cecm.jpg

Da takie coś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowniki wkrecone w dykte chyba nie wzmacniaja ? Raczej przyklejone i przykrecone "plecy" ze sklejki.

Nie wiadomo, z czego zrobione sa nosne scianki. Moze karton oklejony "imitacja brzozy"?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blat jest pusty i boki w srodku, resztę sobie dopisz. To może się udać, ale po co ryzykować dużą kasę i życie, które stanie na tym meblu. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwertyyyy77 widzę, że Ty z Krakowa jesteś, napisz do Akvariusa, za parę groszy (w podobnej cenie ikei) zamówicie płyty i Ci poskręca.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.