Skocz do zawartości
ejerzyk

50 gallon nano reef cube

Rekomendowane odpowiedzi

10 mm, ale pewnie 8 też dałoby radę. Nie chciałem mieć wzmocnień i wycięcie pod komin bez doklejki, które pewnie trochę osłabia szybę, więc dla świętego spokoju wybrałem sobie 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastanawiałem,bo jak narazie proponują mi szyby 8 mm,mam nadzieję że z odpowiednimi wzmocnieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny miesiąc i towarzyszy mu zmiana oświetlenia. :) Po około roku i 3 miesiącach zastąpiłem lampę LED światłem z HQI. Żarnik to BLV 250W 20kK w lampie "przemysłówce" IP65 z symetrycznym odbłyśnikiem. Obecnie wygląda to tak:

dsc4692resize.jpg

dsc4696resize.jpg

dsc4737resize.jpg

dsc4747resize.jpg

Lampa jest zawieszona pod dosyć srogim kątem, bo chciałem maxymalnie wykorzystać światło, a jednocześnie nie wieszać lampy zbyt blisko powierzchni wody.

Jak widać zwierzaczkom się podoba. Już następnego dnia po zawieszeniu HQI, Ełfylki były tak napompowane, że myślałem, że zaraz pękną. :) Małże rozpościerają się jak nigdy wcześniej, a Catalaphylka wygląda bajecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ladnie i jeszcze raz ladnie! :thumbup:

Pod tym 250 HQI akwarium zaraz bedzie za male...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, jak oglądam twój baniak to gęba mi się uśmiecha:) Mam nadzieję że mój też kiedyś takimi kolorkami będzie świecił:)

Dlaczego zmieniłeś ledową lampę? Nie spełniała twoich oczekiwać?? Coś więcej mógłbyś napisać o powodach zmiany..

Możesz też napisać jaką masz obsadę rybną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem początkującym morszczakiem, dlatego proszę Cię napisz co dozujesz i w jakich ilościach. Akwarium naprawdę robi wrażenie. :clap:

Pozdrawiam

Arek


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa LED miała chwilowe problemy, bo niebieskie diody przestały się świecić. Już jakoś ogarnąłem sytuację, bo okazało się, że problemem był na szczęście tylko kiepski lut, ale po poprawieniu poleciało kilka diodek. W niedługim czasie powinienem dostać nowe diody do naprawy, ale jak wiadomo w tym czasie musiałem czymś akwarium oświetlać. Z pomocą przyszedł Czerest, który pożyczył mi swoją poprzednią lampę HQI 150W i jak zobaczyłem akwarium pod starym żarnikiem 16kK to stwierdziłem, że jednak skuszę się na HQI, a lampę LED po naprawie spróbuję sprzedać. Tak więc zdecydowałem się na żarnik 250W 20kK i jestem zadowolony z wyboru. :)

Obsadę mam za dużą, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Pewnie wiosną będę szukał nowego domu dla borsuka i żółtka. Oczywiście ze względów wygodnościowych dla rybek. Pod względem parametrów odpieniacz jak najbardziej daje radę.

Natomiast jeżeli chodzi o wodę, to podmianki (nie oszczędzam na soli), Balling bez soli bez soli i od czasu do czasu Coral Vitalizer i Amino Acid od KZ, także bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium :thumbup: czyste zadbane takie lubię :clap:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie zmiany oświetlenia do swojej kostki 120l i zdecydowałem sie na ledy.. czy możesz rozwinąć co cie przekonało do zmiany leadów na HQI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć darek z tej strony .Chciałem się ciebie spytać o koszty utrzymania tak pięknego akwarium miesięcznie.Myśle o takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek,ale zaszalałeś z tym HQI :) chyba pół okolicy oświetlasz wieczorem przy okazji :) Mam nadzieje,że niedługo zaprosisz mnie na wizytację, to zobaczę na żywo jak baniak się teraz prezentuje, bo na fotce kolory pod HQI ładniejsze.

Zamawiam od razu żółtka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyka tego zbiornika jest na 6 z plusem.

Za każdym razem gdy wstawiasz fotki to same w sobie sa majstersztykiem :)

A nie myślałeś o większym akwarium ? - możliwości były by również wieksze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie zmiany oświetlenia do swojej kostki 120l i zdecydowałem sie na ledy.. czy możesz rozwinąć co cie przekonało do zmiany leadów na HQI?

właśnie o to chodzi, że nie za bardzo mogę, to bardzo subiektywne odczucie, coś w stylu kobiecego "bo tak", a ponieważ mam pewność, że HQI da radę, to się skusiłem na taką zmianę. Ale nie uważam, że LEDy są do bani, są po prostu inne.

Cześć darek z tej strony .Chciałem się ciebie spytać o koszty utrzymania tak pięknego akwarium miesięcznie.Myśle o takim.

hmmm... właściwie nigdy tego nie liczyłem, ale pewnie wyjdzie ~300-350 PLN

Jurek,ale zaszalałeś z tym HQI :) chyba pół okolicy oświetlasz wieczorem przy okazji :) Mam nadzieje,że niedługo zaprosisz mnie na wizytację, to zobaczę na żywo jak baniak się teraz prezentuje, bo na fotce kolory pod HQI ładniejsze.

Zamawiam od razu żółtka :)

Jasne, jak będziesz zamiarował być w okolicy (czyt. np. na Niciarce), to daj znać wcześniej, żebym trochę ogarnął i wpadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyka tego zbiornika jest na 6 z plusem.

Za każdym razem gdy wstawiasz fotki to same w sobie sa majstersztykiem :)

A nie myślałeś o większym akwarium ? - możliwości były by również wieksze :)

Dzięki :unworthy:

większe akwarium pewnie kiedyś będzie, ale to już raczej dopiero przy przeprowadzce do większego lokum, a to dopiero za dłuższy czas. Obecnie są i będę inne wydatki, a ta objętość na razie mnie wystarczająco cieszy i nie obciąża zbytnio pod względem finansowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

akwarium naprawdę super.

tylko musze sie jednej rzeczy uczepić, chcesz oddać żółtka bo masz za małe akwa dla niego, a rezerwuje go już @Marcin1982, który ma o18 litrów akwarium wieksze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek skromne posty pisze, ale to jego oczko w głowie i dzięki takiemu podejściu ma extra wynik. Bardzo fajny baniaczek, choć go dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

dsc4793resize.jpg

dsc4794resize.jpg

dsc4805resize.jpg

dsc4807resize.jpg

i bardziej z bliska, żeby można było ocenić przyrosty za jakiś czas:

dsc4800resize.jpg

dsc4801resize.jpg

oraz moja ulubienica:

dsc4802resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt czysto, przejrzyście i za***iście!! co masz za ekipę czyszczącą w piasku? bo jest biały i nie fruwa nic po akwarium jak to ma z udziałem babek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne cacko, gratulacje.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium jest MEGA!


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) o piasek dba moja wspaniała Valenciennea longipinnis, z którą jestem bardzo zżyty - babka jest już na tyle oswojona, że wpływa mi w dłoń, jak coś grzebię w wodzie i mogę ją pogłaskać po brzuchu (jest u mnie już ponad 1,5 roku). :) A tak w ogóle to ma śliczny tęczowy ryjek:

dsc4633t.jpg

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.