Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Projekt na panel

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem ze szklarzem i bez problemu sklei dowolne szkło, tylko nie bardzo wie co to jest ten panel a ja nie umiałem mu rozjaśnić jak to dokładnie powinno wyglądać wymiar szkła maks 70 na 60 na 50 10 CM chyba starczy na ten Panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wpisz w goooogle znajdziesz na wyszukiwarce grafiki masę fajnych projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat panela pogadaj z ejerzykiem.

Szklarz z Popiełuszki na pewno będzie wiedział co to panel. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat panela, to ja zbyt wiele nie powiem, bo u mnie jest tylko komin zewnętrzny, ale Piostu przecież kleił sobie teraz akwarium z panelem i ma chyba całkiem fajny projekt. Pewnie jest w jego temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jedno doświadczenie jest takie - rób tak duże komory abyś mógł rękę wsadzić. 10 cm szerokości - mało będziesz miał problemy z grzebaniem w środku. To nie jest naprawdę takie hop siup wsadzić osprzęt do środka i niech hula. Zmierz sobie dłoń na szerokość jaką masz, bo wsadzić może wsadzisz lecz jej nie otworzysz itd.

Druga rzecz to chyba warto wkleić szybkę pomiędzy komorą 1 a drugą od dołu 50 mm później prześwit powiedzmy 40mm i szybka do samej góry. Ja mam tak i się ładnie syf zbiera do odsysania wężem. Prąd wody omija dno i go nie unosi.

Poziomy wody w komorach czytałem że maks 2cm bo później chlupie woda, aczkolwiek duży wpływ ma przepływ wody bo u mnie przy 14 cm nie chlupie tylko woda sączy się po szybie.

Pomyśl nad komorą do dolewki wody

Staraj się dać maksymalnie dużą komorę na pompę obiegową, bo przez parowanie wody spada poziom w tej komorze i to dosyć mocno :)

Moja konstrukcja :harhar:

http://nano-reef.pl/gallery/image/38002-img20120525-004/


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałeś żeby zrobić panel z boku, ja jestem zadowolony z takiego rozwiązania i 10 cm to mało mój panel ma 30x60x60 jeżeli chcesz jakieś foto jak to wygląda i działa to na maila mogę wysłać bo jest problem jest z załączeniem


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat panela, to ja zbyt wiele nie powiem, bo u mnie jest tylko komin zewnętrzny, ale Piostu przecież kleił sobie teraz akwarium z panelem i ma chyba całkiem fajny projekt. Pewnie jest w jego temacie.

Projekt jest :)

Będę w Łodzi z powrotem po niedzieli to zapraszam do siebie - zobaczycie jak wyszedł :)

Wysłałem Michałowi też na maila projekt w google sketchup.

Szerokość panela - miałem do wyboru albo pomęczyć się przy czyszczeniu pęsetą z gąbką i wężykiem, albo mieć mniej niż 40 cm akwa głównego - wybrałem opcję "męczarnia" :)

Co do małej/dużej komory pompy - to prawda że w małej komorze bardzo szybko zmniejsza się poziom wody z powodu parowania.

Jednak ja w swoim projekcie celowo zrobiłem tą komorę małą - po to aby szybko reagowały mi czujniki poziomu wody na spadek.

Wyszedłem z założenia że lepiej często a mało dolewać wody niż rzadziej a dużo - większa stabilność parametrów.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ale nie bierz szkła od tego na łęczyckiej ... brałem u niego jedno szkło (akwarium na sumpa) i widziałeś jak jest sklejone ... boczne szyby akwarium stoją na dnie :veryangry:


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze szklarzem i bez problemu sklei dowolne szkło, tylko nie bardzo wie co to jest ten panel a ja nie umiałem mu rozjaśnić jak to dokładnie powinno wyglądać wymiar szkła maks 70 na 60 na 50 10 CM chyba starczy na ten Panel

Witam ...

Michał ja mam panel 13 cm i uwazam trochę za mały problem z doborem odpieniacza....

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał.

Dlaczego nie komin, nawet zewnętrzny i sump?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu http://nano-reef.pl/topic/31656-delta-150-l/page__st__40 moj panel

Ktos wczesniej napisal, zeby zrobic maksymalnie duza komore pompy. Zalecam cos wrecz przeciwnego. Im mniej wody w tej komorze, tym mniej pujdzie do zbiornika w razie jakichkolwiek problemow ze splywem


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj ja do Łodzi po to Akwarium nie będę jechał jest w Zgierzu mnóstwo szklarzy jak nie jeden to drugi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat będę się wzorował na pomyśle Morswina i szerokość panela to 15cm


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik ma panel boczny, troszkę zmieniony jest projekt. Przegroda w panelu z czerwonym krzyżykiem nie istnieje. Wymiary 15x44x40. Na rysunku technicznym masz fajny wzór jak to najlepiej rozplanować.

post-14314-0-64419400-1343301000_thumb.png

post-14314-0-74304600-1343301017_thumb.png

post-14314-0-20427000-1343301024_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak wątpie żeby Ci w Zgierzu gdzieś zrobili z panelem ... jak byłem tam na burycie to jak sie pytałem to mi powiedzieli ,że oni co najwyżej mogą wywiercić dziury w szkle , a ten ta łęczyckiej nawet nie da rady tego skleić ... jest jeszcze jeden na rembowskiego ale on to jest pośrednikiem i bierze wszystko od hurtowni z boruty nie mają tam raczej specjalizacji w klejeniu akwariów a w szczególności z panelem ... weź sobie akwarium tam gdzie Piotrek brał i tyle ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zrobią to nie będzie maskownice się tylko wklei i tyle dla mnie ważne jest tylko to żeby było szczelne i nie ciekło a reszta może być od tak :) , czym przywiozę z Łodzi Autobusem albo Tramwajem, Łódź w tym wypadku odpada

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał.

Dlaczego nie komin, nawet zewnętrzny i sump?

Michał.

Dwa razy w tygodniu jestem w Zgierzu to Ci przewiozę.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.