Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak , rezygnuję ze stosowania pelletek czy wyjdzie zbiornikowi to na dobre zobaczymy. Żeby nie było , że pelletki są be , wcale tak nie jest spełniają one swoją rolę w systemie jednak ja oczekuję chyba czegoś więcej.

Może parę słów dlaczego zmieniam system filtracji , skoro funkcjonuje i ma się wszystko dobrze , otóż kiedyś wspominałem , że producent co chwilę zmienai granulację a to powoduje mimo wszystko sporo problemów.

Druga sprawa to nie można osiągnąć fajnych kolorów , mimo przyzwoitych parametrów PO4 - 0,03 - 0,05.

Dlatego ruszam z Zeobac + Zeostart 3

Dawki na początek to:

Zeobac 5 kropelek dwa razy w tygodniu

Zeostart3 dwa razy dziennie po 0,2 ml

Przed podaniem bakterii PO4 - 0,04

jestem bardzo ciekawy efektów , będę dzielił się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wyniki testów? Robiłeś już ? Co prawda nie minął jeszcze tydzień ale żywo mnie interesuje ten temat, bo jestem w podobnej sytuacji :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal nie zastanawiałeś się nad przejściem na zeovit? W początkowej fazie możesz spodziewać się pogorszenia parametrów, wynikających z walki nowej grupy bakterii (Zeobac) z tymi, które znajdują się w Twoim zbiorniku na chwilę obecną.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni PO4 wędrowało do góry zatrzymało się na poziomie 0,07.

Zwiększyłem dawkę zeostart do 0,5 ml , bakterie podaję nadal po 5 kropelek dwa razy w tygodniu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...a próbowałeś zastosować Rowaphos aby zbić PO4? Używam cały czas Rowaphos, 200 ml wymieniam co miesiąc i PO4 są 0.00 o ile Mini Hanna mówi prawdę, nie używalem ani nie używam peletek ani węgla, tylko skała, odpieniacz i Rowa, i wg mnie jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...a próbowałeś zastosować Rowaphos aby zbić PO4? Używam cały czas Rowaphos, 200 ml wymieniam co miesiąc i PO4 są 0.00 o ile Mini Hanna mówi prawdę, nie używalem ani nie używam peletek ani węgla, tylko skała, odpieniacz i Rowa, i wg mnie jest super

Rowe kiedyś używałem , ale nie byłem zadowolony więc dałem sobie spokój, faktem jest , że wówczas nie miałem tak niskich parametrów. Jeśli sobie nie poradzę z zeostartem i zeobac wówczas sprawdzę jeszcze raz rowe.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam bo sam widzę efekty po swoim systemie, tylko nie czekam z wymianą Rowy aż Hanka pokaże powyżej 0 tylko systematycznie od 4 lat miesiąc w miesiąc wymieniam, i raz na pół roku BioDigest ampułka, może nie jestem ekspertem jak inni ale rzeczy które stosuję i wiem ze daja efekty moge spokojnie polecić, karmie 5 kostek dziennie( 1 szt Formula One, 1 sztuki Formula Two 2 sztuki Artemii i 1 sztuka Spirulina Formula, wszystko z Ocean Nutrition plus korale 10 kropel Reef Booster codziennie) i PO4 - 000 a No3 0,5-1

i tak się cały czas utrzymuje,

ale ciekawy jestem czy osiągniesz zamierzony cel z Zeo, kiedyś mnie korciło żeby spróbowac ale pomyslałem, jest dobrze więc nie będę nic zmieniał bo jak pogorszę? a ze akwarium w biurze stoi i cały czas klienci ogladają, to ciężko byłoby ogarniać załamanie systemu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wędrują w górę czyli pomiar z dzisiaj PO4 - 0,09 , jeszcze jestem spokojny widocznie nie trafiłem z dawką , w tej chwili podaję 0,6ml dziennie ZEO3 + dwa razy w tygodniu zeobac.

W systemie nic nie zmieniam , tak jak karmiłem tak karmię czyli 10 kostek mrożonek dziennie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, niedawno mialem podobna przygode. PO4 sukcesywnie wedrowalo w gore mimo 600ml pochlaniacza od Kenta. Tez lalem Zeobac i pare innych preparatow od KZ i codziennie sobie tlumaczylem ze "musi zaskoczyc". Cierpliwosc sie skonczyla jak fosforany doszly do 0,30mg/l. Winnego znalazlem bardzo szybko. Otoz bakterie z ZB upodobaly sobie reaktor z weglem aktywnym. Nie zastanawialem sie dokladnie czemu ale jak go wysypywalem to mial postac czarnych kuleczek w bezbarwnym kislu. Po wyjeciu wegla PO4 spadlo do zera w trzy dni :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, stosuje w systemie węgiel ok 250 ml , jeśli nadal wszystko bedzie rosło a ja mimo zwiększenia dawki nie zaobserwuję spadku PO4 wówczas wyciągnę węgiel i zobaczymy co będzie. Na razie nie panikuję :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, nie wiem jak jest prze ZS3, ale przy ZS2 było tak, że przelanie dawki skutkowało brakiem reakcji systemu, trzeba bylo trafić z dawką i chodziło o krople, a nie ml.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, ja nie przelewam w ml tylko dziesiątych mililitra. Czyli podnosząc o 0,1 ml to tak jak bym dodał 3 krople.

Mam nadzieję , że wyczuje moment , w którym się zatrzymają parametry.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal: ja sporo kombinowalem zeby dobrac odpowiednie dawki ZS3 i Zeobak. Karmie podobnie jak ty wiec ilosc wprowadzanego syfku do systemu jest porownywalna. Obecnie zatrzymalem sie na 1.6ml ZS3 na dobe podzielone na 4 dawki (rozcienczone 1:20 w wodzie sterylnej). Zeobaku daje 12 kropli 3/tydzien. PO4 0.00 a NO3 spadlo przez 5 tygodni z 5.0 do 2.5.

Mysle, ze troche czasu jeszcze zajmie zanim Twoj system sie przestawi ale wg. mnie PO4 nie powinno juz dalej rosnac. Z moich obserwacji Zeobak dziala agresywnie ale krotko. Moze sprobuj 3x/tydzien podawac?

Czy widzisz roznice w tym co odpieniak wywala w ciagu 24h od podania bakterii? U mnie przez ta dobe odpieniak wywala x2 syfu.

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubas , dzięki za podpowiedź będę cały czas szukał , może faktycznie trzy razy w tygodniu zeobac po 5 kropli poradzi sobie z PO4.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widzisz roznice w tym co odpieniak wywala w ciagu 24h od podania bakterii? U mnie przez ta dobe odpieniak wywala x2 syfu.

Właśnie o to chodzi , ze nie widzę żadnej różnicy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten ZS3, ZS2 to był ogień! Na 700 w obiegu dawałem 2 krople rano i dwie wieczorem, żarcia do oporu i PO4 NO3 zero!


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, jak liczysz, że wychodzi Ci 0,1ml = 3 krople?

Kupiłem sobie buteleczke ZS3 10ml z pipetką. Wychodzi mi, że 1 kropla to około 0,1ml.

Piszę o tym dlatego, że u siebie na system 400l zaczałem od 1 kropli dziennie. Po 3 tygodniach PO4 stało na 0,1 (od tylu startowałem).

Teraz daje tydzien po 2 krople i spadło do 0,07. Bakterii nie leje wogole, wczesniej dawlem biodigest. Zastanawiam się, czy zwiększyć dawke do 3 kropel :) Leje raz dziennie, wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, jak liczysz, że wychodzi Ci 0,1ml = 3 krople?

ZS3 podaję przez strzykawkę od saliferta , a tam 0,1ml to 3 krople :) przynajmniej tak mi wychodzi.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ile Ty masz litrów w obiegu?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZS3 podaję przez strzykawkę od saliferta , a tam 0,1ml to 3 krople :) przynajmniej tak mi wychodzi.

Ok. Ze strzykawki saliferta kropla bedzie mniejsza :) Ta z pipety jest DUŻA.

Tomek, ile Ty masz litrów w obiegu?

Tak jak pisałem około 400 litrów wody w obiegu. 2 krople bedzie mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 450 netto i mi 2x1 kropla ze strzykawki/dziennie starcza :thumbsup:

Edytowane przez DiTus (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana pomiar PO4 - 0,1 idzie cały czas do góry , w tej chwili mogę powiedzieć , że 1 dzień to 0,01 w górę.

Zmieniam na chwilę obecną dawkowanie , bakterie trzy razy w tygodniu , ZS3 - 0,7ml na dzień.

Pomiary będę robił co drugi dzień.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal,

z tego co anrniew kiedys pisal. ZB bakterie rozkladaja sie w ciagu 2-3 dni wiec wydaje mi sie ze 1x w tygodniu to zdecydowanie za malo.

Raczej co 2-3 dni to raz.

Co do ZS3 to pamietaj ze jego stezenie jest mniejsze nic bylo przy ZS2.

I dawka tez chyba mala. Ja na moje 350l wlewam 2x po 0,1-0,15ml

Aktualnie PO4 0,02 a NO3 salifertem ... kurcze nawet nie wiem bo czekam do odczytu testu 6 min bo po 3 sie nie wybarwia a po 6 mam 0,2


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.