Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja nie panikuję :) , owszem zdaję sobie sprawę z tego że mniejsze dawki a częściej dają lepsze efekty , ale niestety pracuję i nie mam mozliwości dawkować trzy razy dziennie , dlatego musi być tak jak jest.

Zastanawiam sie tylko , czy ecophos to dobro dla sytemu i bakterii czy może jednak zło , gdzies czytałem że to nie najlepsze połączenie , ale nie pamiętam gdzie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, dajesz bardzo stanowcze rady, może czasem warto by było napisać "ja bym dał", zamiast "dawaj"? No chyba że sam już to wypróbowałeś w różnych opcjach i osiągnąłeś zadowalające efekty?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was używa Ecophos , czy on u Was działa ?

Mam w filtrze 300ml i wogóle nie zbija PO4 , wynik z dzisiaj to 0,14


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, dajesz bardzo stanowcze rady, może czasem warto by było napisać "ja bym dał", zamiast "dawaj"? No chyba że sam już to wypróbowałeś w różnych opcjach i osiągnąłeś zadowalające efekty?

a masz jakieś uwagi do tych co dają stanowcze rady lub uwagi, a nie mają pojęcia o tym co piszą? Pewnie nie bo kumplom forumowym lub zaprzyjaźnionym przedstawicielom firm się nie pisze takich postów...

Uważam, że przy tak radykalnej zmianie należy dłużej poczekać na efekt. Dodawanie nowych elementów, wprowadzanie kolejnych zmian nie przyczynia się do podejmowania słusznych spostrzeżeń!

Co do mojej rady zachowania dotychczasowej dawki a podzielenia jej na większą ilość porcji jestem przekonany, że jest to rada dobra. Na pewno lepsza od chaotycznego miotania się i wypisywania koledze, żeby robił raz to raz tamto. Czyli rada dnia - bo dziś mam taką wizję.

No i pytanie jakie masz uwagi do tego co napisałem poza czepiactwem? Jakieś nieprawdy? Proszę o naukę... chętnie się czegoś nowego o zeo dowiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, wyciągnięcie węgla absolutnie nic nie dało więc Twoja teoria nie trafiona szkoda. PO4 cały czas zapier....la do góry dzisiaj 0,15 mimo tego , że w systemie Ecophos 1 litr ( ten absorber to totalna porażka TOTALNA ).

Druga sprawa czy wiecie jak rozcieńczyć ZS3 , tak żeby można bylo dozować przez pompę dozującą ? W jakich proporcjach żeby było bezpiecznie ?

Troszkę zaczyna mnie to irytować , ale jeszcze spokojnie , po koralach widzę , że są lekko wkur........e :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fal. G.Alexander wypowiadał siena ten temat. Zalecił stosowanie sterylnej wody z apteki. Zacienione miejsce i minimalizacja dostępu do powietrza zewnętrznego. Proporcje od 2:1 do 20:1.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie wegiel jest zrodlem PO4 to musi istniec inne. Wskazalem wegiel poniewaz u mnie wlasnie to on oddawal PO4 a poza tym jest znany z wysokiej zawartosci fosforanow.. Cudow jednak nie ma i fosforany jakos trafiaja do wody. Jesli nie z weglem to moze z pokarmem - cos musi je oddawac.

Co do EcoPhosu to nie mysle zeby nie dzialal w ogole. Jednak litr pochlaniacza nawet malowydajnego powinien kontrolowac fosforany. Ja tez wstepnie zastosowalam produkt Kenta (nie pamietam nazwy) i mialem wrazenie ze nie dziala zbyt dobrze. Dopiero jak przeszadlem na PhosGuarda zauwazylem drastyczny spadek w PO4, a jak wyjalem wegiel spadly do zera.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecophos to kibel, testowalem kilkukrotnie i nigdy nie zbijala. Lec po rowe i bedzie z Bani!


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal a ty tam masz reaktor wapnia.

no to ciach poczytaj:

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=26260

it is well documented that aragonite absorbs po4, and this process is PH dependent, meaning at some PH values po4 is bonded with kalk, and at some other PH, they are released.

as the result, po4 ions do get bonded to kalk that you dose and percipitate, giving a false reading on po4, and also not allow the bacteria we culture in our reef tanks to take up the bonded po4. now this same po4 can be released under correct circumstances, and become a free ion in water, which then needs to be removed, which can cause increase in system po4, until bacteria build up again to remove it and so on. I have not been able to find much studies on how much this occurs in our reef tanks, but the studies about the PH dependence are well documented.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a teraz potrzebuję waszej pomocy bo nie chcę wysadzić baniaka.

Rozrabiam miksturę z ZS3

Chcę osiągnąć 1 ml ZS3

Woda oczyszczona 900 ml + 100 ml ZS3 = 10ml mieszanki odpowiada 1 ml ZS3 ? Czy ja dobrze myślę czy coś spierniczyłem ?

Bo jeśli mój tok rozumowania jest ok , to mogę sobie co godzinke podawać ZS3 i będzie wtedy pięknie :).

Proszę podpowiedzcie czy dobrze to sobie ułożyłem ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Matematycznie jest ok :)


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro matematycznie jest ok , to zobaczymy jakie będą efekty , mikstura rozrobiona.

Od dzisiaj 1ml co dwie godziny mikstury :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś o uwalnianiu i akumuowaniu PO4 przez reaktor wapnia? Co o tym myślisz?

Czytałem , jednak nie biorę do głowy reaktor mam od zawsze i pewnie tak pozostanie. Wielokrotnie sprawdzałem ile do wody jest uwalniane przez wkład PO4 były to zawsze znikome ilości wszystko zależy od wkładu.

PO4 z dzisiaj 0,15 stanęło ? następny pomiar w środę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie wody na soli AF PO4 spadło na drugi dzień z 0,15 do 0,11

Niestety z dawką nadal nie trafiłem bo PO4 rośnie z tendencją 0,01 na dzień , do końca tygodnia nie kombinuję , ale później muszę podjąć decyzję czy zwiększać czy może zmniejszać dawkę ZS3.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w KOŃCU w KOŃCU zaczęło się dziać :) , PO4 spada :) , pomiar z dzisiaj 0,09 nie przypuszczałem , że to może sprawić mi tyle radości :) , czekałem na ten moment 26 dni.

Dawka rozcieńczonego ZS 1 ml co 1,45 h , bakterie przez ostatnie 7 dni po 6 kropli.

Następny pomiar w środę , ale jazda :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) A te 6 kropli to podajesz jednorazowo i codziennie ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) A te 6 kropli to podajesz jednorazowo i codziennie ?

W tej chwili podaję 6 kropel codziennie w dawce jednorazowej i zawsze wieczorem :).

Dawkę chcę zmienić za tydzień na dwa razy w tygodniu po 6 kropli.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w Ci wychodzi tego ZS na dobe?

12ml rozcieńczonego roztworu daje mi 1,2 ml zeostartu w 12 dawkach

W tej chwili podaję w granicach 1,37 ml na dobę , przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o to rozcieńczanie ZS3.

Czy konieczne jest użycie wody z apteki? Czy mając RO+DI nie uzyskam takiej samej jakości wody?

Czy to forma oczyszczania przez aptekę jest jakaś inna?

I jeszcze jedno - jeśli jednak woda musi być z apteki to ile mniej więcej może kosztować? Nie chciałbym radykalnie przepłacić :-)

Ile czasu taki rozcieńczony roztwór może być używany?

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, ja w swoim mało obciążonym systemie ( xanthurum, leucosternon) dawkuję 1,0 ml ZS3, do tego jestem po zmianie zeolitu, więc ten tydzień to codziennie 6 kropli zeobac. NO3= 2 mg/L, PO4= 0,00 mg/L. Oby dalej Tobie się poprawiały parametry.

Pozdrawiam

Max


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o to rozcieńczanie ZS3.

Czy konieczne jest użycie wody z apteki? Czy mając RO+DI nie uzyskam takiej samej jakości wody?

Czy to forma oczyszczania przez aptekę jest jakaś inna?

I jeszcze jedno - jeśli jednak woda musi być z apteki to ile mniej więcej może kosztować? Nie chciałbym radykalnie przepłacić :-)

Ile czasu taki rozcieńczony roztwór może być używany?

Pewnie głównym czynnikiem dlaczego "apteczna" jest jej sterylność. Sam aplikując ZS3 do akwarium nie dotykam wody w akwarium, a igłę profilaktycznie co tydzień wymieniam. W końcu ZS3 to pożywka, więc nie chcę "pokarmu" zanieczyszczać obcymi szczepami.

Na etykiecie Zeobac, jest napisane o tym, aby zwracać uwagę na to, aby nie zanieczyszczać płynu z bakteriami, wodą z akwarium

Edytowane przez maxch (wyświetl historię edycji)

130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o to rozcieńczanie ZS3.

Czy konieczne jest użycie wody z apteki? Czy mając RO+DI nie uzyskam takiej samej jakości wody?

Czy to forma oczyszczania przez aptekę jest jakaś inna?

I jeszcze jedno - jeśli jednak woda musi być z apteki to ile mniej więcej może kosztować? Nie chciałbym radykalnie przepłacić :-)

Ile czasu taki rozcieńczony roztwór może być używany?

Wode oczyszczoną używają do rozrabiania lekarstw więc pewnie musi być dobrej jakości , ja zapłaciłem za 1 litr - 13 pln.

Jeśli butelka jest szczelnie zamknięta to pewnie trochę czasu może postać , moja mikstura ma mi wystarczyć na 3 miesiące a na ile wystarczy zobaczymy , pewnie czas to szybko zweryfikuje.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Faktycznie przy tych kosztach wody to szkoda kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.