Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

A wstp kontrolnie rowe :-)

Nie sądzę , żeby to była wina Phosguard , przecież pierwsze zasypanie zbiło sporo PO4 z 0,17 do 0,11 , więc musi być coś tylko co ?

Jeśli nie poradzę sobie z PG to wówczas spróbuję z Rową.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem PO4 na poziomie 0.1 (najwyższe w historii mojego baniaka). Dałem Rowę i w tydzień zeszło do 0.

Nie sądziłem, że ten adsorber jest aż tak skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot takie moje gdybanie ,

Jeśli było czegoś dużo w tym przypadku 0,17 to szybko spadło zostało poprane z akwarium .

Teraz jest mniej i wolniej jest wyłapywane.

To pierwsze teoria .

Druga to taka że akwarium było powiedzmy nasączone po4 i teraz oddaje i dlatego potrzebna na to czasu.

Jak rosło do góry poświeciłeś ze 3 tygodnie , teraz nie możesz wytrzymać 3 dni :-)

Więc polecę chwile odczekać ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wytłumaczcie mi dlaczego PG w przeciągu jednej nocy zbił PO4 o 6 oczek ? Gdyby był do bani to nie ruszyłby PO4.

Rowe używałem i wiem , że to bardzo dobry produkt.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot takie moje gdybanie ,

Jeśli było czegoś dużo w tym przypadku 0,17 to szybko spadło zostało poprane z akwarium .

Teraz jest mniej i wolniej jest wyłapywane.

To pierwsze teoria .

Druga to taka że akwarium było powiedzmy nasączone po4 i teraz oddaje i dlatego potrzebna na to czasu.

Jak rosło do góry poświeciłeś ze 3 tygodnie , teraz nie możesz wytrzymać 3 dni :-)

Więc polecę chwile odczekać ?

Szacun przywołałeś mnie do porządku :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mi fal chodzilo tylko o to ze troche w inny sposob rp wciaga po4 niz pg. moze poprostu pg potrzebuje wiecej czasu a rowa wciaga az sie nasyci ;-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek z walką prawie od początku.A moje pytanie dlaczego węgiel musi być ? Ja nie mam go chyba z 6 miesięcy i da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwy numerek to 0,08 :)

Dzisiaj wymieniłem troszkę zdań z dystrybutorem Zoofokusa , zalecał wymianę wkładu co 4 dni , generalnie kosztowne to zbijanie PO4 :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super.

a co do wegla, ja tez wywalilem i nie widze problemow.

Wsadzilem bo wszyscy wsadzali ale czemu... :-) miala nie zolknac woda ale w sumie nie zolknie


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel, jesli ie na stale to powinien byc wkladany co pewien czas. W wodzie zbieraja sie takie substancje ktorych nic nie zje i odpieniacz nie odpieni. Zreszta wegiel jest jednym z glownych elemnetow metody ZV


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? strasznie mnie ciekawi temat wiec podbijam. Ostatnio dowiedzialem sie ze podobno PG jest tak zle, ze nawet sprzedawcy sie z tego smieja. :blushing: Az sie czuje winny ze Ci namowilem. U mnie jednak dziala i robilem to szczerze

Napisz jak tam PO4


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PG czyli PhosGuard? To jest dokładnie to samo co Phosvec Sery. I Phosvec Sery działa bo sprawdziłem, więc dlaczego PhosGuard miałby nie działać. Kupiłem 2 kg. i sprawdzę osobiście czy mi zbije PO4.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? strasznie mnie ciekawi temat wiec podbijam. Ostatnio dowiedzialem sie ze podobno PG jest tak zle, ze nawet sprzedawcy sie z tego smieja. :blushing: Az sie czuje winny ze Ci namowilem. U mnie jednak dziala i robilem to szczerze

Napisz jak tam PO4

Tester luzik :) , wczoraj wymieniałem następną partię PG , czyli do systemu poszło 500 ml , cały proces się powtarza , przez pierwsze godziny działa najlepiej i faktycznie PO4 spada później staje w miejscu i już nic się nie dzieje , ale jest plusik że PO4 też nie rośnie w górę.

Mój szczęśliwy numerek na dzisiaj to 0,06 :) , jeśli nic się nie zmieni to jutro powinno być 0,05 i za dwa dni ponownie wymiana 500 ml i zejście z parametrem do 0,02. I wtedy czeka mnie ponowny zakup PG.

Chyba nie ma się co oszukiwać najlepsza jest Rowa i pewnie tego nic nie zmieni. Mnie tylko ciekawi jak długo PG będzie utrzymywał PO4 na niskim poziomie , po jakim okresie czasu PO4 ruszy do góry ? Wówczas będzie można powiedzieć czy produkt jest warty swojej ceny ?

Prawda jest taka , że żeby zbić PO4 w moim zbiorniku do zadawalających wyników musiałem wlać tego produktu 2 litry koszt to 170 pln , za 500ml Rowy zapłaciłbym to samo , czy te 500 ml pozwoliło by mi zejść do 0,02 tego nie wiem.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie wlasnie dziwi. Ja trzymam przez 3-4 tygodnie zanim zauwazam wzrost PO4 do 0,01-0,03mg/l

Biorac rowniez po uwage wydajnosc PhosGuardu to 500ml PG powinno zwiazac az 18000mg PO4 czyli na to Twoje 0,06mg/L potrzeba tylko 0,0016ml PG przemnoz to przez ilosc litrow w obiegu to bedziesz mial ilosc PG potrzebna do calkowitego zbicia PO4 (w warunkach labolatoryjnych) Oczywiscie zakladajac ze nie ma nowego zrodla fosforanow. A takowe u Ciebie jest. Do tego nalezaloby uwzglednic ze jednak zawiesina organiczna czy film bakteryjny zmniejszaja wydajnosc kuleczek. Caly czas jednak wydaje mie ze u Ciebie za szybko ten PG sie zuzywa, albo Ty go za szybko wymieniasz


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale producent wyraźnie na opakowaniu podaje , jesli po 4 dniach Po4 nie wynosi 0,02 należy wymienić wkład na nowy.

Co do tego co podaje producent to już się nauczyłem podziel przez naście :) , niestety duża część producentów prowadzi bełkot marketingowy.

Mam jednak ogromną nadzieję , że po zbiciu do 0,02 PG poradzi sobie i wkład będę wymieniał raz w miesiącu wtedy ma to sens. No i oczywiście liczę , że w końcu zadziała ZS.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też polecałem RowaPhos, kupiłem ponad 2 lata temu 5000 ml, dość duże opakowanie za ok 1000 pln to chyba w miarę ekonomicznie wyszło porównując do mniejszych opakowań Rowy, i tak sukcesywnie używam wymieniając co miesiac 200 ml w FR-rze Delteca z przepływem 500 l/h,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester, sprostowanie :whistle: . Na pudełku PG jest napisane: "2L. remove up to 18000 mg. phosphate" :rtfm: czyli 2 l. usuwa 18000 mg a nie 500 g. PG jak napisałeś w poście #141 a 500 g. usunie do 30 mg. fosforanów w 600 l. wg. producenta. Ale pewnie to są wartości stechiometryczne a nie praktyczne.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem , że dzisiaj PO4 spadnie a tu d*pa :) PO4 - 0,06


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester, sprostowanie :whistle: . Na pudełku PG jest napisane: "2L. remove up to 18000 mg. phosphate" :rtfm: czyli 2 l. usuwa 18000 mg a nie 500 g. PG jak napisałeś w poście #141 a 500 g. usunie do 30 mg. fosforanów w 600 l. wg. producenta. Ale pewnie to są wartości stechiometryczne a nie praktyczne.

Kurcze sprawdzilem i jest napisane:

500ml usuwa do 18000mg > moge wkleic fotke :)

Liczyłem , że dzisiaj PO4 spadnie a tu d*pa :) PO4 - 0,06

Darek - wiadomosc ze stoi w miejscu to tez dobra wiadomosc. Wynik 0,06mg/L to juz nie tragedia. Popatrz pare postow wstecz ;)

Pluczesz mrozonki? Karmienie ryb jest jednym ze glownych zrodel PO4


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przepisałem cytat dosłownie z oryginalnego pudełka. Ale niech będzie Twoje na wierzchu :czapki z głów:)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sprawdzilem i jest napisane:

500ml usuwa do 18000mg > moge wkleic fotke :)

Darek - wiadomosc ze stoi w miejscu to tez dobra wiadomosc. Wynik 0,06mg/L to juz nie tragedia. Popatrz pare postow wstecz ;)

Pluczesz mrozonki? Karmienie ryb jest jednym ze glownych zrodel PO4

Mrożonki oczywiście płuczę od zawsze , zastanawia mnie bardzo co oprócz ryb może być źródłem PO4 ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodziu - ja Ci wierze. W takim razie oznacza albo rozne wersje produktu albo blad w druku.

Darek - sam nie wiem - sprawdz w solance na podmianke. Brak mi pomyslow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, ktoś zapytał Cię wcześniej o NO3, mierzyłeś może ? Mnie ciekawi jeszcze jedna sprawa, na jakim poziomie trzymasz KH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.