Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

producent pisze że mają byc w laminarnym przepływie takim aby nie wywoływac ich ruchu

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent pisze że mają byc w laminarnym przepływie takim aby nie wywoływac ich ruchu

pozdr.Jarek

Czyli co zero ruchu , nawet lekkiego ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stosowałem miałem w filtrze na ciasno pomiędzy dwoma gąbkami ,musze przyznac że ten adsorber działa i jak pisze Tester jest sporo tańszy od rowy


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno zawsze przepłukałem w RO przed podaniem do zbiornika ,


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to to!

Ja tez zawsze przeplukuje kilka razy bo nowy bardzo pyli.

Fal - u mnie wierzchnia warstwa delikatnie drzy, ale wtedy wiem ze woda plynie. Jednak co pare dni odkrecam zawor na maxa i przeplukuje kulki przez kilkanascie sekund. Zauwazylem ze przy stosowaniu ZB bakterie lubia sie tam gromadzic, zreszta jak na kazdym porowarym substracie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info idę skręcić troszkę filterek.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyles juz dzisiaj PO4?

Już o 7 rano , wytrzymać nie mogłem :) , PO4 - 0,11


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze idzie, ja jednak i tak uwazam ze lubisz kombinowac :-)

Juz brales rower ktora sypiesz w filtr, wlaczasz aby bulgotalo i zapominasz.... a to w koncu PG, przeplywy, ustawianie :-)

To bylo kulki walnac i bylo by to samo :chris:

Ale nic to , wazne ze idzie ku lepszemu! Tak trzymac !


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze idzie, ja jednak i tak uwazam ze lubisz kombinowac :-)

Juz brales rower ktora sypiesz w filtr, wlaczasz aby bulgotalo i zapominasz.... a to w koncu PG, przeplywy, ustawianie :-)

To bylo kulki walnac i bylo by to samo :chris:

Ale nic to , wazne ze idzie ku lepszemu! Tak trzymac !

A kto nie lubi kombinować :) , kulki chodziły u mnie bardzo długo trzymały parametry powiedzmy zadawalająco , ale po kolorach korali widziałem , że to chyba nie to więc nastąpiła zmiana.

Jechałem kupić Rowe , ale literka nie było :) , a pół literka na moją glowę to mało :) więc kupiłem dwa literki i teraz trzymajcie kciuki na to żeby działało :)

A tak poważnie zmiana głównie była z tego powodu , że producent biopellets zmianiał co chwilę inną formułe raz makaron , raz kulki w końcu nie wytrzymałem i sru 100 % zmiany.

Mam nadzieję , że koniec końców zbiornik wyjdzie na prostą i będę mega zadowolony.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slusznie, ja ci powiem ze kreci mi sie jeszcze 50ml kulek bo szkoda wyrzucac :-)

Ja jednak przyjalem inna metode zmian, zasiedlam nowe i wychodze ze starym.

Wrzucilem siporax, laduje KZ ZS i bakterie, i teraz powoli usuwam inne rzeczy, pierwsze leci rowa, a kulki jak znikna :-)

Potem uciekam z KZ ( jak sie uda ) i pociagne na samym systemie. Jak sie nie uda i bedzie NO3 i PO4 roslo to bede lal KZ.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto nie lubi kombinować :) , kulki chodziły u mnie bardzo długo trzymały parametry powiedzmy zadawalająco , ale po kolorach korali widziałem , że to chyba nie to więc nastąpiła zmiana.

Myślisz, że kulki mają coś do kolorów korali ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że kulki mają coś do kolorów korali ?

Nie mam zielonego pojęcia , powiem Tobie za jakiś czas , jeśli zmiany się powiodą i będę widział różnicę to wtedy się wypowiem OBIEKTYWNIE w temacie


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zastanawia mnie fakt czemu nie ma TOTM lub jakims forum żadnego zbiornika który leci od początku na kulkach.

Nie mówię o zbiornikach którym włożono kulki jak i tak wyglądały juz super :-)

Drugie swoją drogą.... jak dizałają same kamyki od zeovitu?

Jakby kręciły się w reaktorze po prostu i były potrząsane?

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dwa dni pod rząd wynik PO4 jest ten sam to PG już przestał działać ? I czas na nową porcję ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem 500 ml


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekamy jeszcze kilka dni ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy...

tyle ze jak mialem ten problem z weglem to tez mi sie zatrzymalo PO4 na 0,15mg/l

Darek, z takim odpieniaczem nie powinienes miec problemow z PO4. Czy woda we fiolce sie zabarwia, to znaczy czy mozesz zauwazyc zmiane koloru bez Hanki? Pytam bo juz zaczynam myslec ze to moze Hanna wariuje.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdy nie widziałem żeby woda w fiolce zabarwiała się na jakikolwiek kolor.

Nie sądzę jednak żeby Hanka wariowała , można sprawdzić hankę w bardzo prosty sposób , wystarczy że zerujesz a później tą samą wodę sprawdzasz , jeśli wychodzi 0,00 to znaczy że działa idealnie.

Zobaczymy co bedzie jutro , jesli nie będzie poprawy zapodam następną porcję , na ulotce napisane jest , że jeśli po czterech dniach nie osiagniemy wyniku 0,02 to należy wymienić wkład.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 0,15 mg/l PO4 jest wyrazne zabarwienie cieczy we fiolce. Mozesz zrobic jeszcze inaczej. Po badaniu wody dodaj po kilka kropli pepsi czy cocacoli do obu fiolek i doczekaj kilka minut i zrob test jeszcze raz. Ta ilosc kwasu fosforowego podniesie PO4 do okolo 0,8 - 1,2mg/L


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak nie wytrzymałem i zmieniłem zasyp na nowy , licząc że dzisiaj wynik będzie oscylował w granicach 0,05 , jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem , że PO4 spadło zaledwie do 0,09. Coś powoduje że PO4 nie chce spadać , co Waszym zdaniem to może być ?

Czytałem powyżej , że może być to węgiel więc dzisiaj go eksmituje ze zbiornika , ale jesli to nie węgiel to może zbyt mały przepływ wody przez złoże , coś musi blokować tylko za nic w świecie nie wiem co.

Może coś przyjdzie Wam do głowy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wstp kontrolnie rowe :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.