Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja radość była jednak przedwczesna , PO4 stanęło na poziomie 0,14 przy dawce ZS3 1,37 ml na dobę i tak stoi od kilku dni a teraz moje pytanie do osób które stosują tą metodę , czy Waszym zdaniem powinienem teraz zmniejszać dawki , zwiększać czy tak zostawić i czekać na dalszy rozwój sytuacji ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie robiłem testów na NO3 więc nie wiem ja z tym parametrem. Ale nic straconego dzisiaj jadę do sklepu to kupię i sprawdzę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak masz NO3 0 to ci PO4 nie spadnie za ch...ja :-)

Wiec jak wyjdzie 0 to albo podbijaj NO3 albo zredukuj na szybko PO4 rowa

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik - ta zasada działa tylko jak zbijasz NO3 i PO4 metoda probiotyczna np kulkami lub wodka. Przy stosowaniu Rowy czy phosguardu fosforany są chemicznie wiązane w pochlaniaczu i ilość NO3 nie ma tu znaczenia.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak NO3?

Dzisiaj mierzyłem NO3 wynik około 10 , co robić zwiększać dawkę czy zmniejszać ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal - a jak korale na takie poziomy zareagowaly? Pamietam ze miales kiedys zbiorniczek - zylete. Jakies zmiany w kondycji i koloraczh?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal - a jak korale na takie poziomy zareagowaly? Pamietam ze miales kiedys zbiorniczek - zylete. Jakies zmiany w kondycji i koloraczh?

Korale pociemniały i to mocno , ale jak już podjąłem decyzję , że zmieniam system filtracji to będę się tego trzymał , tak kiedyś zrobiłem z pelletkami i zbiornik kręcił się całkiem fajnie. Wierzę w ten Zeobac i ZS3 i mam nadzieję , że się nie zawiodę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może mały opis co zrobiłem przez ostatnie dni , a więc

1. Dawka 1,37 ml na dobę PO4 zatrzymało się na 0,14

2. Postanowiłem zwiększyć dawkowanie ZS3 do 1,44 ml , przez trzy dni PO4 wzrosło do poziomu 0,17

3. Dzisiaj zmieniam dawkowanie ZS3 do 1,2 ml za dwa dni sprawdzę jakie będą efekty.

Mógłbym kupić absorbent Rowy i zbić PO4 , ale nie o to mi chodzi , szukam optymalnej dawki , troszkę to już trwa , wiem że przy 1,37 ml PO4 stanęło , po przekroczeniu tej dawki ruszyło do góry , więc wniosek nasuwa się jeden , że 1,37 to dawka która powoduje zatrzymanie wzrostu PO4 , teraz chcę schodzić z dawkowaniem w dół , stąd moja decyzja o zmniejszeniu dawkowania. jakie będą efekty jak zawsze czas pokaże.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - a czym mierzysz PO4 - nie obawiasz się że przy w sumie krótkich okresach (typu 3 dni) "skok" z 0,14 do 0,17 może wynikać z jakiegoś błędu pomiaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robię dużą Hanką


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale młyn PO4 za***rdala z szybkością światła na wysokości lamperii , dzisiaj już nie jest śmiesznie PO4 - 0,19 tak źle nie było chyba nigdy , Panowie Zeostartowcy o co chodzi z tym ZS3 , dlaczego to nie działa ?

Chyba jednak pęknę i pojadę kupić Rowe , nie mogę zarżnąć zbiornika , a chyba niestety ku temu to zmierza. Może ktoś ma jakiś pomysł o co tu z tym wszystkim chodzi , czyżby to tak jak z kulkami u jednych działa u drugich nie ?

Piszcie może coś wspólnie wymyślimy.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W działających zbiornikach zwłaszcza z duzą obsadą korali sps ,jest bardzo cięzko przejść na metodę opartą o szczepy bakterii probiotycznych ,dlatego polecam jednak dodanie np rowy dla kontroli po4 .Większość akwarystów trochę mylnie rozumuje istotę filtracji z pomocą probiotyków .Bakterie te nie konsumują ani nie przerabiaja po4 ich zadanie jest trochę inne .One do swojej budowy potrzebuja po4 .Ta metoda jest zaczerpnieta z oczyszczalni scieków jezeli w odpowiednim momencie nie zostaną usuniete to PO4 wraca do wody z nawiąską .Dlatego wydaje mi się że za krótki okres czasu daleś swojemu zbiornikowi na ta metodę .Po drugie uważam ze ta dawka przy zbiorniku bardzo zasiedlonym koralami jest na tyle mała że bakterie padaja łupem spsów albo odpieniacza dlatego bardzo dobre efekty daje zastosowanie np siporaxu w sampie gdzie bakterie moga sie szybciej namnażać,

myślę że w tej kwestii najbardziej kompetentny bedzie Tomek(Pante) on zajmuje się oczyszczniem wody na skalę przemysłową .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też, być może z uporem maniaka powtórzę to co już napisałem w poście nr 5

Hm...a próbowałeś zastosować Rowaphos aby zbić PO4? Używam cały czas Rowaphos, 200 ml wymieniam co miesiąc i PO4 są 0.00 o ile Mini Hanna mówi prawdę, nie używalem ani nie używam peletek ani węgla, tylko skała, odpieniacz i Rowa

i wydaje mi się, że jest to bardzo dobry sposób na kontrolę PO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W działających zbiornikach zwłaszcza z duzą obsadą korali sps ,jest bardzo cięzko przejść na metodę opartą o szczepy bakterii probiotycznych ,dlatego polecam jednak dodanie np rowy dla kontroli po4 .Większość akwarystów trochę mylnie rozumuje istotę filtracji z pomocą probiotyków .Bakterie te nie konsumują ani nie przerabiaja po4 ich zadanie jest trochę inne .One do swojej budowy potrzebuja po4 .Ta metoda jest zaczerpnieta z oczyszczalni scieków jezeli w odpowiednim momencie nie zostaną usuniete to PO4 wraca do wody z nawiąską .Dlatego wydaje mi się że za krótki okres czasu daleś swojemu zbiornikowi na ta metodę .Po drugie uważam ze ta dawka przy zbiorniku bardzo zasiedlonym koralami jest na tyle mała że bakterie padaja łupem spsów albo odpieniacza dlatego bardzo dobre efekty daje zastosowanie np siporaxu w sampie gdzie bakterie moga sie szybciej namnażać,

myślę że w tej kwestii najbardziej kompetentny bedzie Tomek(Pante) on zajmuje się oczyszczniem wody na skalę przemysłową .

Dzieki za info , czyli Twoim zdaniem powinienem zwiekszyć dawkę ZS3 jesli tak to o ile ? A co z dozowaniem bakterii ? Od 10 dni podaję każdego dnia bakterie w ilości 6 kropelek dziennie i tak chciałem robić przez 14 dni

, a później zmniejszać dawkę , ale chętnie wysłucham Twojej opini na ten temat.

Troszkę się motam , ale wierzę że w końcu znajdę tą właściwą dawkę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też, być może z uporem maniaka powtórzę to co już napisałem w poście nr 5

Hm...a próbowałeś zastosować Rowaphos aby zbić PO4? Używam cały czas Rowaphos, 200 ml wymieniam co miesiąc i PO4 są 0.00 o ile Mini Hanna mówi prawdę, nie używalem ani nie używam peletek ani węgla, tylko skała, odpieniacz i Rowa

i wydaje mi się, że jest to bardzo dobry sposób na kontrolę PO4

Nie stosowałem Rowy tylko EcoPhos , ale okazał się totalną pomyłką , jutro jadę kupić Rowę , ale z bakterii nie rezygnuję :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, to napisałem

że preparatami nie zbije PO4 jak ma NO3 0, musi użyć absorber czy jak to tam zwać :-)

Tester , przecież to napisałem :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, wiesz, wydaje mi się, że Twój cel jest do osiągnięcia, jeśli nie poddajesz się z ZS3 i Zeobac to gdybyś mógł to zastosuj Zeolit kamyki w odpowiednim filtrze ale wtedy Rowa zupełnie odpada z gry, z pewnoscią czytałeś Zeo Guide, może nie raz, ja też i też się przymierzałem do tej metody, z tego co ja wywnioskowałem wczytujac się dokładnie i analizując to: kamyki zeolit + ZS3 + Zeobac to jest system i chyba tylko takie połączenie może dać odpowiednie, zadowalające wyniki, może się mylę a może to będzie jakas wskazówka dla Ciebie,

gdybym się zdecydował to z pewnoscią na cały system a nie na takie możnaby powiedzieć połowiczne jego stosowanie, wydaje mi się że przy ZS3 i Zeobac ale bez zeolitu to kicha będzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal ja uważam że takie zestawienie zs3 i zb przy obciążonym systemie po4 nie zbijesz, no3 tak ale nie fosforany. Kupuj absorber apsorbent fitrator jak zwał tak zwał i zbij pomału po4 i może w tedy wyjdziesz na prostą stosując twój pomysł.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie Ci sie Darek ze jeszcze nie zmieniles na Rowe albo na PhosGuard. Psioczysz na ten EcoPhos juz od dwoch tygodni. Przez chwile uzywalem Kent Marine Phos.. Sponge, ale najlepiej bylo wlasnie z PhosGuardem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester EcoPhos wywaliłem z systemu po tygodniu , moim celem było dojscie do odpowiedniej dawki a mając dokładny test na PO4 tylko tak mógłbym to osiągnąć , dzisiaj wiem że muszę skorzystać ze wspomagaczy , więc będzie rowa.

Szczerze mowiąc myślałem , że uporam się z tym szybciej , no ale cóż jest jak jest.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu potrzebowales na takie rozkrecenie kulek ze wszystko bylo super wlacznie z doborem ilosci i przeplywu? Przy zeovicie pewnie nie bedzie szybciej :)

Co ciekawe z tydzien temu pisalem posta zebys wrzucil z 600ml rowy czy phosguardu do sumpa ale pisalem z komorki i cos sie zrypalo wiec w koncu go nie wyslalem :)

Pozdro i trzymam kciuki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie odnośnie phosguardu czy on na 100% działa czy to też jakaś lipa jest ?

Jesli działa to jak z przepływem , gdzieś znalazłem wątek , gdzie gościu wysadził sobie całą obsadę właśnie przez to , że kuleczki za szybko się kręciły , jakie macie z nim doświadczenia ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i nigdy nie miałem problemu. Fakt, trzeba dobrać przepływ żeby kuleczki się nie ścieraly. Stosuje do nich filtr od pelletek wiec mam dobrą kontrolę przepływu. Według mnie (i tylko według mnie) są bardzo skuteczne. Używam phosguard od dwóch lat. Nie zaobserwowalem negatywnych skutków. Jest tańszy od Rowy

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc padło na PhosGuard dzisiaj zapodam 500 ml i zobaczymy co będzie się działo.

Przed podaniem Phos zmierzyłem PO4 - 0,17 o dziwo spadło delikatnie.

Tester co masz na mysli żeby kuleczki się nie ścierały ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.