Skocz do zawartości
salamander74

Wyszczerbiony narożnik akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem dzisiaj swoje nowe szkiełko i o zgrozo co widzę, narożnik z tyłu wyszczerbiony, brakuje kawałek szkła. Co mam z tym zrobić? Wzmocnić silikonem od środka i z zewnątrz czy wymieniać szybę?

post-11722-0-66991500-1349001039_thumb.jpg


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są pęknięcia szyby? czy tylko się wykruszyło od zewnętrznej strony?kurcze nie ciekawie to wygląda


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedno z tych pytan na ktore sam musisz sobie odpowiedziec poniewaz to Ty bedziesz wycieral podloge JESLI ktos Ci zle doradzi.

Uszkodzona jest tylko tylna szyba czy boczna tez?

Sugerowalbym jednak wymienic. Opoznienie w projekcie tylko dwa dni, a spokojny sen - bezcenny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem "Pan Sraczka" jeśli chodzi o tematy uszczerbień i pęknięć szyby. Niby róg, niby można jakoś wzmocnić - ale osobiście bym wymienił żeby spać w miarę spokojnie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona jest tylko tylna i całe pęknięcie jest pod silikonową fugą.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak z dwoch stron, no ale w akwa ponizej 100l :) juz tak z 3 lata. zaklejone silikonem i tyle. w wiekszym akwarium bym sie ostro obawiala.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił. Niestety :(


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 160 l z szyby 8mm. Generalnie to także boi d....jestem. I dylemat, szklarz? czy wymieniać samemu. Może ktoś się orientuje ile by kosztowała taka wizyta szklarza w domu?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzmocnil od srodka warstwa silikonu tak okolo 5mm na narozniku, wzmacnianie na zewnatrz myle ze nic nie da ale dla pewnosci mozna troche psmarowac. zostaw baniak na 48 h aby dobrze wysechl i zalej go zwykla kranowa na kolejne 2 dni. i bedziesz wiedzial .

ja bym zaryzykowal


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań i gdy miałem malutki wyciek w jednym rogu akwarium, to szklarz zastosował w tym miejscu naprawę i jest wszystko git. Ale to był mały kanalik. Tutaj widać, że cała spoina od tego ukruszenia w prawo jest do bani... Moim zdaniem powinno się kleić od nowa. I najlepiej gdyby to robił ktoś bardziej doświadczony, bo na pozostałych spoinach też widać niedociągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło w tym miejscu oczywiście że można załatać, ale czy będzie miało taką samą wytrzymałość jak cała tafla? Ja osobiście bym kleił od nowa, wszak to dwa dni zwłoki ale później spokojniej śpisz.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Tylko jak załatać?

ejerzyk, na czym polegała naprawa?

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja w słodkim 130l wszystkie tak miałem i nic się nie stało. Z jednego rogu woda się nawet sączyła po jednej wizycie akwa w wannie. Sylikonu odpowiednia ilość i ok. Oczywiście nie namawiam do niczego tylko piszę jak to u mnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na uszczerbienie to ze zdjecia jakie zamiesciles widac szczerby na dwoch scianach. Niestety ale wg mnie potrzebujesz juz dwoch scian a przy takim uszkodzeniu mozliwe ze kopa dostal rog pod spodem, czyli moze dojsc jeszcze dno. Niestety spoina klejenia w prawo na zdjeciu jest absolutnie do bani. Najprawdopodobniej w naprawie nie zaoszczedzisz nic. Szukaj dobrego szklarza i zrob baniak od podstaw.

Mozliwe ze tylko na zdjeciach wyglada to nie ciekawie i nie jest tak drastycznie. Wzmocnienie dna....hmm niby mozna wkleic od srodka ale nie jestem osobiscie za takim rozwiazaniem. Powinno sie kleic takie wzmoznienia przy montazu calego zbiornika. Teraz sylikon jest zaschniety i nowy bedzie sciagal i pekniecia sie powieksza, kwestia czasu wg mnie.

Osobiscie bezapelacyjnie wymienil bym i to nie tylko rada. Ja tak zrobilem. Uszczerbione stoi w szopie.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem pęknięta jest tylko jedna szyba. Nie mnie jednak decyzja zapadła. Będzie wymiana. Jednak bezpieczny sen to podstawa. Dziękuje wszystkim za pomoc.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wymieniaj.Ja miałem takie pęknięcie w słodkowodnym i któregoś dnia był lekki trzask i szmaty poszły w ruch.Dobrze że byłem w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie bym wymienił.

W akwarium działają pompy cyrkulacyjne i jest duże ciśnienie.

Przez co mogą być duże straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.