Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

Babka Valenciennea puellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O babkach było już sporo ta była spokojna przez około rok teraz robi taką zadyme w zbiorniku że muszę ją odłowic ktoś to już przerabiał bez demolki?Jak się nie uda będe musiał odessac piasek.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jej natura, jak nie kopie, to coś z nią nie tak. Ale po jakimś czasie, intensywnie przekopywany piach przestaje tak dymić ;) Gorzej, że babka dodatkowo wyskakuje :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna rybcia...nie dość, że ciekawa do obserwacji, to jeszcze bardzo użyteczna. Dzięki jej pracowitości nigdy nie miałem żadnego nalotu na piachu, a jego kolor pozostaje praktycznie taki sam jak po wsypaniu. Zasadniczo w moim baniaku kopie jedynie przy dnie i nie rozsiewa piasku w toni wodnej. Czasami trochę syfu wyleci do toni, ale szybko woda się filtruje i jest po problemie. Tak naprawdę, pomimo mało wyrazistego ubarwienia jest ulubieńcem rodziny....dzieciaki rano zawsze szukają najpierw babki he he. Widziałem zbiorniki, w których piach wygląda jak podłoże w jeziorze (piach w kolorze skały, ciemny i zbity)......fakt, że woda była bardzo przejrzysta, ale wolę typowo morskie klimaty. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy zwiekszyc filtrację mechaniczną? Bo w tak duzym zbiorniku to jedna puellaris nie powinna robic zbyt duzych problemow, jesli oczywiscie hodowca wzial pod uwage, ze przy tych rybkach trzeba zwykle poprawic filtracje mechaniczną - coś za coś :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wata do sumpa?czy jest możliwośc aby piasek zmienił frakcje przez przesiewanie?Babka generalnie przesiewa przy dnie ale pomimo tego "tumany piasku"idą w toń wody cyrkulacja to 46000 tyś litrów

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz waty w sumpie? Filtracja mechaniczna jest ważna, odpieniacz wszystkiego nie wyciągnie, zalega to potem w piasku i jak się jakieś babce zachce kopać to się robi zadyma :) Tak więc na pewno wata do sumpa i czekać, jeśli nic nie pomoże to niestety pozostaje wyłapać delikwentkę...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, po roku kopania juz tak nie bedzie "smiecic". :animier:

Wate tez bym dal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez waty i żadnej filtracji mechanicznej i woda czysta a piasek mam drobny. Ta babka nie nosi na skały więc po jakimś czasie problem zniknie. U mnie przesiewa takie ilości ze codziennie mam inaczej ułożone podłoże w akwarium :) wydmy, wyspy i co tam tylko ona sobie wymyśli. Ale mi sie to podoba :) nie wiem tylko czy krewetce pistoletowej rownież bo po przejściu babki musi godzinę za spychacz robić :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie kopie jak oszalała i nosi piasek na skały i tak sie zastanawiałem żeby kupić jeszcze jakąś babkę podobno pomaga aby się uspokoiła.Czy ktoś już to przerabiał??


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nosi za skały po całym baniaku czy tylko w jedno miejsce?

U mnie wybrała sobie grupę skał w rogu baniaka i tam szaleje. Codziennie odkopuje te skały rano i zasypuje z powrotem wieczorem, kiedy szykuje się do spania. Po prostu w tym miejscu ma swoją kryjówkę.

Wpuściłem dwie, ale pierwszej nocy tak się ganiały, że jedna popełniła samobójstwo przez skok do przelewu i sumpa, gdzie zatrzymała się na półce z watą i do rana nie dotrwała. Może dwie tej samej płci były, choć w sklepowym baniaku pływały grzecznie razem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nosi cały czas w tym samym miejscu.Sypie na skały i na koralowce. Jak ja je odkopie to po pewnym czasie robi to samo.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znalazła sobie stałą miejscówkę, a w takim przypadku to chyba tylko dwa wyjścia

- odłowić babkę

- usunąć z tego miejsca koralowce

Ja wybrałem to drugie rozwiązanie, bo zwierzak pożyteczny. Robi górki i norki tylko w tym miejscu, a w innych przesiewa bez usypywania.

No chyba że któregoś dnia zachce jej się zbudować drugi domek:) Ale to wie tylko ona.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jej mała grote w innym miejscu to moze sie przeniesie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał problem z tym że ta babka wyskakuje z akwarium.

Miałem już dwie i obydwie niestety wyschły na podłodze. Czy to normalne żeby tak wyskakiwały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyskakują, pierwsza po ok 6 miesiącach zachciala pozwiedzać sobie parkiety i do rana wyschła, tym razem mam 2 i obie do dzisiejszego dnia już jakieś 4 miesiące będzie, od czasu poprzedniczki zamontowałem oświetlenie nocne i dołożyłem szyby po bokach akwa poprostu położyłem po pasku 15 cm szyby na krawędziach oparte o wzmocnienia poprzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał problem z tym że ta babka wyskakuje z akwarium.

Miałem już dwie i obydwie niestety wyschły na podłodze. Czy to normalne żeby tak wyskakiwały?

Jader coś tam wie o wyskakiwaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwie sztuki,tyle,że inny "model" wyczyścił mi piasek,ale woda zasyfiona na maksa.Sam nie wiem co lepsze.

Zasyfienie wody powinno ustać po jakim czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Marku masz usprawiedliwienie dla paprochów w wodzie ;) Ale rzeczywiście, jak babki wykopią tunele i ustawią piach po swojemu, woda się wyklaruje.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał problem z tym że ta babka wyskakuje z akwarium.

Miałem już dwie i obydwie niestety wyschły na podłodze. Czy to normalne żeby tak wyskakiwały?

Taka już natura tego gatunku. Moja pierwsza babka wyskoczyła i za poźno zauważyłem aby ją odratować.

Z drugą babką byłem mądrzejszy i przed zakupem przykryłem akwarium siatką ogrodową (oczywiście zostawiając miejsce na lampę. I teraz (odpukać) - babka nie wyskakuje z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo miałeś przykryte akwarium.

Mi po zakupie od razu w nocy wyskoczyła, dwa razy. Za pierwszym razem nie przykryłem akwarium ale za drugim przykryłem ręcznikiem i też skubana znalazła sposób. Może to kwesta aklimatyzacji. Ja robię tak że pierw wyrównuję temperaturę nie otwierając worka a później dolewam wody z akwarium i tak przez 15 minut jeszcze pływa w worku a później siup do akwarium

Może znacie jakieś babki które nie wyskakują, chociaż te bardzo mi się podobają.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakiwanie ryb często jest spowodowane brakiem oświetlenia nocnego. Wystraszona ryba bez światła nawet nie wie dokąd ucieka.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć że to jest spowodowane oświetleniem nocnym.

Inne ryby mi nie wyskakują, tylko te cholerne babki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.