Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie wszystko rośnie! Teraz tylko kolorki. Ile kostek dziennie wpada do zbiornika ? Karmisz też dodatkowo korale ?

I jeszcze jedno, nie podjbijaj potasu K-Balance! Bo jeśli masz butelkę 500ml to jest to K-Balance.

K-Balance Strong służy do podbijania potasu. Ale jego cena to rozbój w biały dzień, kup proszki!

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennie rano i wieczorem po 3-4 kostki mrożonek + algi nori 4-5 razy w tygodniu w ilości 1/4 płatka,korale raz w tygodniu przed podmianą 4 kostki drobnicy zmiksowanej blenderem.Dziennie podaję 2 krople żelaza KZ,6 kropli Kaliumiodid-Fluor i ten potas.którego ilość do niedawna była na poziomie 390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze MarcosB . K-balans nie sprawdzi się, ja tez wlałem dużo i jedyny efekt to derbersia i glony zielone. Potem zmieniłem test bo myślałem że okłamuje. Miałem sporo przygód z tym potasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że jest inny do podbijania,strong,ale jak pisałem do niedawna nie musiałem go podbijać,przez kilka miesięcy podawałem po 5-10 kropli rano i wieczorem a tu mocno zwiększył się jego spadek.

Ps.poproszę o linka do proszków potasu.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te babki,które kupiłem są zarąbiste,tyle mam uciechy z tej parki,że szok.Od kilku godzin meblują sobie norkę.Wgrywa się filmik to pokażę.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka z tymi babkami, jedna wnosi a druga wynosi :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są te babeczki...Można wiedziec gdzie Marku zakupiłeś szukam też takich co nie rozsiewają piasku po całym akwarium tylko przy dnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są te babeczki...Można wiedziec gdzie Marku zakupiłeś szukam też takich co nie rozsiewają piasku po całym akwarium tylko przy dnie

to chyba zalerzy od konkretnego modelu, a nie od gatunku, ja mam taką samą (tylko 1) na paczątku nie sypała dużo a teraz zasypuje mi korale przy dnie, bo ciągle nore kopie . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne! Są parą a mają zupełnie odmienny gust co do wystroju swojej norki :D Świetne do obserwacji w parze.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są te babeczki...Można wiedziec gdzie Marku zakupiłeś szukam też takich co nie rozsiewają piasku po całym akwarium tylko przy dnie

W erybce,były jeszcze 2 sztuki,ale czy to parka to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się,że z tym potasem walczę już rok.Podawane ilości były kropelkowe kiedyś jak pisałem i to wystarczało,ale temat mocnego spadku jest od niedawna.

http://nano-reef.pl/topic/42447-jak-poznac-czy-jest-odpowiedni-potas/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inną ciekawostkę w moim akwarium,już drugi raz chromis złożył mi ikrę na skale,ale i tak wyjedzą w nocy ryby.

Znalazłem jeszcze stary filmik .

post-8194-0-23499600-1389186331_thumb.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z potasem nadal,nie mam pojęcia co go wyżera.Pomimo uzupełniania dzisiejszy test pokazał 340.Po niedzieli zakupuję chlorek potasu i jakoś sobie z uzupełnieniem poradzę,ale co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic go nie wyżera tylko masz przemiarowany odpieniacz ,który go wywala


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam dziesiąty miesiąc,teraz mu się przypomniało ? To znaczy w tym sensie,że wcześniej podawałem bardzo mało teraz będę lał wiadrami chyba.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ale czy po koralach widzisz ewidentny brak K ? ja mam test sali na potas ale on i tak pokazuje 340 a w solance 360 więc pewnie nie są dokładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem,że to akurat wykluczyłem bo mam trzy testy,dwa z Salifierta i jeden z Red Sea,wyniki identyczne.Ten drugi z Sali specjalnie kupiłem na sprawdzenie czy aby mój poprzedni nie jest walnięty.Mam dużą talerzówkę,która zaczyna matowieć.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może kup component strong K z AF i wlej do ballinga?? będzie na bieżąco uzupełniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może kup component strong K z AF i wlej do ballinga?? będzie na bieżąco uzupełniał.

Mam reaktor.Używałem kiedyś K z AF,ale się skończył i przypadkowo kupiłem z KZ.Na razie kupię proszki i w ten sposób uzupełnię,może to chwilowy taki mocny pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ja to wymyśliłem tylko wyczytałem na Reef Central, przyjmuję że jest to analogiczne rozwiązanie jak z magnezem.gdzie mieszany jest chlorek magnezu z siarczanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.