Skocz do zawartości
novina

System 820 - kranovit rulez :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cherry , Yeti też istnieje podobno :-)

śledzik, coś dla Ciebie:

Szpital, oddział położniczy. Trzy kobiety: czarnoskóra, warszawianka i z Wrocławia urodziły synów. Niestety, pielęgniarki były roztargnione i pomyliły dzieci. Jako że matki jeszcze nie doszły do siebie, poproszono ojców o identyfikację dzieci. Podchodzi wrocławianin, lekarz się pyta:

- Który to pana syn?

Na to facet pokazuje na czarnoskóre dziecko. Lekarz zwątpił i pyta się:

- Czy jest pan pewien?

Na to wrocławianin:

- Tak, nie będe ryzykował warszawiaka...

A co do zbiornika - jak już ktoś wspomniał - pooglądamy go za rok, za dwa czy dalej będzie tylko na kranówce w tak dobrym stanie


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie, juz i tak mamy za duzo naplywowych :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Mówicie o pięknych akwariach SPSowych na forum...że niby tylko 10....a prawda taka, że piękne baniaki SPSowe istnieją, ale poza forum u ludzi w domach, którzy mają baniaki dla siebie i nie potrzebują dowartościowywać się komentarzami - OCH, JAKIE MASZ za***iste AKWARIUM SPSOWE!

Przykład takich zbiorników w moich okolicach jakie znam - przynajmniej 3, albo i więcej.

I tu sie z Toba zgodzam w calej rozciaglosci. Sam znam klika takich zbiornikow dlatego moje nowe akwarium tez nie bedzie "na pokaz" ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

Jaki jest cel ukrycia akwarium? Fakt ze ktos nie potrzebuje sie dowartosciowac "achami i ochami" nie znaczy zeby go nie pokazywac. Potem wlasnie sa komentarze ze "u nas, na NR to szajs" a wlasnie ludzie na forum sa spragnieni polskich sukcesow. W kolko gadamy o zbiorniku Krzysztofa Tryca, Andrniewa, Stancora i jeszcze paru innych ktorzy maja swoja gwiazde w akwarystycznej alei chwaly.

A potem jeszcze pytania, czemu na polski rynek trafia wszystko na koncu. Wlasnie dlatego, ze poza kilkoma rodzynkami nie istniejemy na polu miedzynarodowym. Handlowcy jezdza do importerow w Holandii czy w Niemczech a w Polsce poza kilkunastoma sklepami stacjonarnymi - kiszka. A popularyzowanie hobby zaczyna sie od galerii internetowych.

Chcesz? Zaloz watek a ja osobiscie bede Ci go otwieral i zamykal na zyczenie zebys mogl wstawiac foty. Wtedy nikt Ci nie bedzie "achowal"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w czym jest problemy ?

W braku akceptacji innej drogi niż utarta.

Jestem przeciwnikiem lania wody z kranu , ale tez nie powinno sie tego zabraniać.

Bo później juz nikt nie pokaże swojego pięknego akwa bo zostanie skrytykowany za nie tą barwę światła i całą zabawa idzie w ....

Niestety też znam piękne baniaki które na forum nie zostały pokazane.

Ciężko pokazać winnego , bo My wszyscy jesteśmy winni.

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester plusik - ujales to pieknie.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Według fiziki klasycznej i logiki jedna cząstka może się znajdować tylko w jednym miejscu. Według fizyki kwantowej elektron który jest czastką moze się znajdować w 2 miejscach jednoczesnie co zostało zresztą udowodnione eksperymentalnie - czyli jest to rzeczywistość. Cały swiat naukowy toczył przez wiele lat pianę o to że elektron jest falą a nie czastką a w końcu okazało się że jest jednym i drugim jednocześnie. Upieranie się przy powszechnie przyjętej nie sprawdzającej się w rzeczywistości teorii [tylko z tego powodu ze 10 lat temu ktoś coś nie wiadomo skad przepisał] to głupota na poziomie neolitycznej wiary w boską moc słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w czym jest problemy ?

W braku akceptacji innej drogi niż utarta.

Jestem przeciwnikiem lania wody z kranu , ale tez nie powinno sie tego zabraniać.

Bo później juz nikt nie pokaże swojego pięknego akwa bo zostanie skrytykowany za nie tą barwę światła i całą zabawa idzie w ....

Niestety też znam piękne baniaki które na forum nie zostały pokazane.

Ciężko pokazać winnego , bo My wszyscy jesteśmy winni.

Cóż za wspaniała samokrytyka, ale źle zaadresowana, wcale nie wszyscy tu są winni. Wiem, że fajnie by się tak było usprawiedliwić.

Winni są wśród głośnej mniejszości, a cicha większość niestety milczy, przez co nie znamy jej poglądów.

Dlatego już nie napiszę nic o swoich eksperymentach ani tym bardziej o wynikach, które czasem są kiepskie a czasem obiecujące, ale zawsze poszerzające obraz świata.

Nauka kosztuje, za darmo nie warto niczego pisać co odbiega od kanonu tu prezentowanego, po cholerę narażać się na przykrości.

Po raz kolejny potwierdza się przysłowie: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"

Gratuluję winnym.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Akwarium fajne, duużo miejsca do pływania dla rybek :thumbup:

Osobiście chociaż w jednym miejscu podciągnąłbym konstrukcje skalną pod lustro wody bo tak jakoś łyso jest :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo przyjemne dla oka, zwierzątka widać dobrze się mają. Jedyne co bym zmienił przy nim to wyczyścił szyby z glonów - jak dla mnie to coś co tylko szpeci całość i to w każdy zbiorniku, który z czasem wygląda po prostu jak zaniedbany.

Tak czy inaczej bardzo duży pozytyw ode mnie, tak trzymaj.

Co do sposobu prowadzenia, jestem pełen podziwu za odwagę i oby więcej takich ludzi, którzy nie boją się PRÓBOWAĆ czegoś nowego, a nie tylko ślepo trzymają się utartych ścieżek, bo jak widać na min. i twoim przykładzie to co "nowe" nie zawsze oznacza gorsze i nieosiągalne.

Trzymając się TYLKO tego co ktoś, gdzieś, kiedyś wymyślił, nie próbując czegoś zmienić bylibyśmy ciągle na etapie epoki kamienia łupanego, żyli w jaskiniach i uganiali się za dziką zwierzyną z dzidą w ręku odziani w skóry.

Trochę elastyczności, odwagi i nowych pomysłów nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie, może bardzo ułatwić życie.

Kto nie przyjmuje do siebie czegoś nowego, niech dalej tkwi przy swoich stereotypach, które chyba i tak nie do końca są takie zbawienne i idealne, mając świadomość z lektury tego forum z jakimi problemami w swoich zbiornikach ciągle się zmagacie!

Pozdrawiam


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o glony wapienne na tylnej szybie? Aktualnie jest tam zaszczepiana xenia (wielkie dzieki Gorek ;) ) Wydaje mi sie, ze na glonach wapiennych szybciej sie "zaczepi" niz na golej szybie.

Troszke zmian zaszlo w baniaku - dolozenie skaly DIY i nowe korale oraz ryby. Jutro postaram sie o nowsze fotki.


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podobają mi się zbiorniki z z wszystkimi czystymi szybami bez jakichkolwiek glonów łącznie z wapiennymi, widziałem kilka takich zbiorników i naprawdę nie ma się czym zachwycać tak jak wielu to robi, ale są gusta i guściki :).

Jeżeli u ciebie to sposób na przyczepienie czegoś to czemu nie próbować, zobaczymy jak to będzie wyglądało kiedy troszkę się porozrasta :).

Będę z uwagą śledził twój wątek i czekam na nowe fotki, bo naprawdę miło się je ogląda :).

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

No stary szacun, piękne koraliki i rybki. Fajny pomysł z tą xenią na tylnej szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium wygląda super!! I że na kranówce się udaje to pozazdrościć;)

Nigdzie nie znalazłem czym świecisz nad baniakiem, bo widzę że bardzo jasno jest w kwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecisz ładnie po bandzie. Bardzo fajne zwierzaki sprowadziłeś do zbiornika same cukierki. Zbiorniczek świetny oby tak dalej.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jakby lecial na kranowce z wrocka to chyba bym daleko nie zajechal :) Do mnie z tego co sie orientuje plynie woda z Kobierzyc :)

Odnosnie oswietlenia to jest lampa 8x54W ale na fotce sa odpalone tylko 4 rury- z reszta caly czas mam odpalone tylko 4 a w pod wieczor tylko dwie aktyniki. Ostatnio odpalilem w ciagu dnia na 3-4 godziny dodatkowe dwie swietlowki bo zawital pierwszy SPS. Niebawempojawia sie kolejne.


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

nie czytałem całego wątku, ale jak na ponad 800L wody to jednak nie za wiele tam jest, i może dla tego akwarium się jakoś trzyma bez odpieniacza, na kranovicie i ze słabą cyrkulacją

ale akwa ładne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie za wiele. Ryb jest blisko 30 wliczajac krewetki. Korali tez troche jest.

Tak czy siak planuje odpieniacz :) Bo kolejne rybki maja zawitac juz niebawem


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych fotek :)

turniej160.th.jpg

turniej164.th.jpg

turniej176.th.jpg

turniej181.th.jpg

turniej182.th.jpg

turniej186.th.jpg

turniej195.th.jpg


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z delegacji taki oto widok mnie zastal :D

Yes yes yes

post-8152-0-21402500-1361823938_thumb.jpg


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki będziesz dziadkiem jak ci się uda hhe ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.