Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Wojtek i też jestem uzależniony od soli :). Akwarystyką interesuje sie odkąd po raz pierwszy zobaczyłem u dziadka akwarium z gupikami :p, a wiadomo jak z nimi jest mnożą sie jak szalone :p, dzięki temu i ja zastałem posiadaczem małego akwarium z tymi pięknymi rybami. Słona woda zabrała mnie jakiś czas temu, ale zawsze miałem obawy że sobie nie poradzę, aż wkońcu trafiłem na tą skarbnicę wiedzy jaką jest to forum :). Decyzję o założeniu solniczki podjąłem w czercu ubiegłego roku. Padło na kostkę 60x60x50 h.

A o to cały sprzęt

- steleż z profili aluminiowych 30x20, obity płytą 18mm, a blat 40mm

-akwarium z szyb 8mm klejone bezbarwnym silikonem 60x60x50h, komin wewnętrzny na środku tylniej szyby 20x10x45h, trzy otwory spływ i rewizja 25, powrót 20 ( i tu był mój pierwszy błąd, jak bym robił teraz zrobiłbym komin zewnętrzny)

-sump trzy komorowy 50x50x40h pierwsza komora na odpieniacz, druga na obieówke, trzecia na podmiankę

-oświetlenie lampa led cree 200w od tomasza

-cyrkulacja 2x tunze 6025 na początku bałem sie że zrobią mi pralkę,ale teraz juz wiem ze trzeba baedzie dać coś mocniejeszego.

-grzałak hydro 200w

-odpieniacz diy od sebastka na pompie tunze hydrofoamer silence 9420.040

-pompa obiegowa newjet 2300

-filtr ro+di+tds

-automatyczna dolewka

26.10.12 zalałem akwarium wodą ro+di

30.10.12 akwarium zostało posolone (sól IO) zasolenie 1024

08.11.12 do akwarium włożyłem 20 kg skały, dodałem bakterie Microbe-Lift Nite-Out II i Microbe-Lift Special Blend, do skarpety wsypałem PhosGuard.

Cyrkulacje skierowałem na skałę, odpieniacz chodzi na sucho, temperatura 25 stopni, testów narazie nie robie.

pozdrawiam

post-11953-0-09097200-1352408723_thumb.jpg

post-11953-0-10830400-1352408992_thumb.jpg

post-11953-0-15014400-1352410728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nazwa coś dziwna. :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krucza bo od nazwiska :p, jutro postaram sie wstawić więcej fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krucza bo od nazwiska :p, jutro postaram sie wstawić więcej fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jeden tylko Kruk jest szary


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka jak moja.

Powodzonka życze :rolleyes:


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

skała wygladala tak

IMAG0105

a po całym dniu klejenia wyszlo cos takiego

IMAG0110

szalu nie ma ale moze byc :p

IMAG0111

a tak wyglada sump

IMAG0115

zdjecia kiepskie bo z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj dotarła do mnie lampa led 200w od tomasza. Wykonanie pierwsza klasa :) pełen profesjonalizm :) nie mam słów którymi moge opisać jej wykonanie, Dzięki tomasz :)

Lampa wygląda tak :

IMAG0135

IMAG0131

IMAG0130

a tak świeci ( moc białe-6%, niebieskie-10%, czerwone-3%)

IMAG0148

IMAG0147

a tu same białe na 100% mocy

IMAG0146

Zacząłem świecić od 0,5 godz, i o 0,5 godz będe zwiększał codziennie. W międzyczasie zrobiłęm kilka testów (salifert)

ph- 8.0

po4- 0

no3- 25

zasolenie- 1024

temp.-25

W akwarium narazie nic ciekawego sie nie dzieje. Z piaskiem na razie się wstrzymuje, kilka dni albo tygodni, zobaczymy jak bedzie przebiegało dojrzewanie.

pozdrawaim

Edytowane przez 88malolat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jerzy miło mi to słyszeć :) Twoja kostka jest dla mnie wzorem.

W akwarium dojrzewanie przebiega bardzo wolno :/, glony powoli zaczynają pojawiać sie na skale. Piasek narazie czeka na lepsze czasy w szafie :p, może przed świętami wyląduje w akwarium.

Lampa świeci 10 godz. od 07.00-17.00 białe- 15%, Niebieskie- 30%, czerwone -15%.

Dzisiaj zrobiłem testy;

ph - 7.8-7.9

no2- 0

no3- 25

po4- 0

nh4- 0

mg - 1350

ca - 425

kh - 9,6

zasolenie - 1024

temp.- 25

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyglada na przemyslany projekt, Panie Malolacie. Tak trzymaj. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gdzieś mi umknął Twój wątek. Fajnie się zapowiada. Jak tam w chwili obecnej?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Stani :) też mi sie tak wydawało ale kilka błędów już popełniłem :p. Przede wszystkim to mało pytałem bardziej doświadczonych kolegów o radę i dlatego będe musiał zmienić pompy cyrkulacyjne na tunze 6045, bo moje są za słabe :/

Dziękuje Tomaszu :) Gdyby nie Twoja lampa nie byłoby tak kolorowo :)

Dzisiaj mija 66 dzien od zalana akwarium.

Można powiedzieć że nie zmienia się nic, ale... 64 dnia od posolenia wody postanowiłęm wsypać piasek, dwa worki Nature's Ocean Bio-Activ Live Samoa Pink po 4,54 kg, wydaje mi sie ze tyle wystarczy. (foty na dole).

W kilku miejscach na skale pojawiły mi sie takie przezroczyste gluty, wydaje mi sie ze troche przesadziłem z bakteriami :p, a drugą przyczyną jest za słaba cyrkulacja. Wystarczy skierowac pompe bezpośerdnio na skałe i gluty odrywają się same.

Wczoraj miałem trochę wolnego czasu wieć zrobiłęm testy:

ph - 8

no2- 0

no3- 25

po4- 0

nh4- 0

mg - 1350

ca - 425

kh - 9,8

zasolenie - 1024

temp.- 25

Jak widać paramtetry bardzo podobne do ostatnich, poza ph i kh.

Akwarium bezpośrednio po wsypaniu piasku:

IMAG0215

po 2 godz.:

IMAG0216

IMAG0217

po 10 godz.:

IMAG0218

IMAG0219

IMAG0220

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEN 82

Witam. Wczoraj wybrałem się do pobliskiego sklepu z morszczyną, nie udało mi się wyjśc z pustymi rękami. Do akwarium trafiły dwa ślimaki turbo, jeden strombus i mała szczepka xeni. Podczas nocnego podglądania akwarium zauważyłem że, jeden ślimak(turbo) się dziwnie ślini :p. W pierwszej chwili nie wiedziałem co się dzieje, ale doszedłem do wniosku że oddaje nasienie do wody :p trwało to ok. 30-40min. mały ale wariat :p. Mam filmik z tego przedstawienia ale niestety mało co widać.

W akwarium pojawiło się dino na piasku i troche na skale, jutro będe miał chwile to je odessam. Glonów wiele nie było więc usunołem je ręcznie. Martwi mnie wysoki poziom NO3 między 25 a 15 ... Mam dylemat co z nim zrobić.. myślałem nad podmianką30-40% wody, ale narazie mam dino więc nie chcem go dokarmiać. wódka odpada bo mam zerowy poziom PO4. Może ma ktoś jakiś ciekawy pomysł ??

IMAG0245

IMAG0247

IMAG0249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEN 123

Witam.

Ostatnio nic nie pisałem bo nie mogłem się jakoś zebrać :p. W miedzyczasie miałem problem z Dino. Z własnej głupoty pozwoliłem temu dziadostwu roznieść sie po całym akwarium. Diono pokryło 90% skały, szyb i piachu. Co do walki to wybrałem całkowite zaciemnienie akwarium i codzienne odsysanie. Po dino zostało tylko kilka plamek ale w poniedziałek odessam je w 100%. Świecić zacząłem od 5% niebieskie i co 3 dzień zwiększałem moc o 5% , aktualnie świece na 30% niebieskie, z białymi i czerwonymi diodami sie jeszcze wstrzymam. Jeżeli dino wróci to zastosuje metode z wodą utlenionom.

Dzisiaj do mojej kostki trafiły dwa błazenki, 1x ślimak turbo i 1x slimak strombus. Błazenki trzymają sie razem ale cały czas pływają koło jednej skały :p Pozostałe zwiezaki czują sie chyba dobrze, xenia rośnie w oczach :) mimo że to tylko xenia to i tak sprawia mi wiele radości.

Parametry na dzień wczorajszy

Zasolenie 1,024

Temp 25

No3 5

No2 0

Po4 0

Ph 8

Mg 1330

Ca 350

Kh 9,3

Nh4 0

Może jutro uda mi sie kupic aparat, to wtedy zrobie jakieś zdjęcia bo te z telefonu wcale nie wyglądają.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Kielc. Fajne akwarium. Ja w przyszłym tygodniu zalewam swoje będzie to tylko Reefmax ale ważne że będzie. Mam pytanie gdzie kupiłeś skałę?Będę obserwował postępy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.