Skocz do zawartości
Orik

Przeczytajcie koniecznie !!!!!! Myciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów.

Jstem właścicielem firmy MYCIOK.

Nie umiałem się zaloogować pod adresem Myciok, gdyż nie odesłąno mi linka aktywacyjnego, podejrzewam HERMETYCZNE srodowisko e-rybki, z moderatoerami.

Administratorze nie usuwaj tego postu, gdyż R-rybka moze pisać na nas to dlaczego ja nie mógłbym napisać sprostowania, niech się wszyscy dowiedzą. Jęsli zniknie będe opisywał to na kiażdym istniejącym forum.

Na istniejących tu wiele słów nieprawdy, postanowiłem troszkę napisać, jak to wygląda od kuchni.

A więc:

Nurtują nas pytania, dlaczego od dnia otwarcia produkcji akwariów przez e-rybkę, nie mieliśmy złych opinii w Internecie , odnośnie jakości, z jakiego szkła są wykonywane akwaria, że rzekomo GUARDIAN jest gorszy od PILKINGTONA?

Dlaczego jak pytaliście o dobre akwarium to odpowiedz była Myciok, Aqua Medic?

Od kąd e-rybka zaczęła produkować akwaria, w zamiarem wyeliminowania nas i AM z rynku, tak zaczęły się komentarze na forum, „nie bierzcie od MYCIOKA, fuszera, krzywo, stelaż krzywy( dla wszystkich nie wtajemniczonych, nigdy nie robiliśmy nikomu stelażu pod akwarium, gdyż w tym się nie specjalizujemy).

W 90 % czytacie dobre opinie forumowiczów, którzy mieli styczność z naszymi zbiornikami.

Nieprawdą okazują się opinie użytkowników ( Ja miałem akwarium od MYCIOKA, nie polecam, kleju nawalone, nie równo itp., ale teraz mam od e-rybki i jest cudeńko świata). Dziwnie podejrzane.

Są to 2 lub 3 osoby na forum które będą zachwalały e-rybke a nas oczerniały, a wiadomo ze komentarz zły działa 10 razy mocniej jak 15 pozytywów.

Nie sposób załatwić to w sposób „SŁUCHAJ KRZYCHU, NIE DODAŁ BYŚ KOMENTARZA ,BO PYTAJĄ O JAKOŚĆ MYCIOKA…. NAPISZ ZE MAJĄ ZŁE AKWARIA BO TO ICH OSŁABI A NAS WYPROMUJE”.e-rybka

Wy to czytając myślicie ze tak jest naprawdę , nie mogę powiedzieć ze nasze akwaria wszystkie wychodziły z firmy idealne. Bo jak by tak było, nie mielibyśmy na czym dążyć do obecnej jakości. Lecz to co wypisują, to są w większości wymyślone opinie.

Robiąc akwaria, nie gadając i chodząc po forach, nie namawiając nikogo, jak wiele mamy pozytywnych opinii. Chyba mówi samo przez się…

Żeby nie być gołosłownym, to z kiepską jakością nie zaopatrywalibyśmy w akwaria rynku niemieckiego, holenderskiego czy austryjackiego, nie pomijając Włochów.

Firma e-rybka, zamawiała u nas akwaria, potem znaleźli tańszego producenta (szklarza) ale chyba okazał się felerny bo przeszli gdzieś indziej, koniec końców wrócili do nas i brali przez kolejne parę dobrych lat. Więc skoro wrócili do nas, a tylu jest w polsce producentów, kolejne pytanie zagadka….Dlaczego my?

Jak już akwaria zaczęły im się sprzedawać to zaczęli robić swoje zbiorniki, i głównym celem było, wyeliminowanie AM z rynku „”osobiście mi to powiedział Tomek z e-rybki” jak robiliśmy im zbiorniki do Marek, gdzie obecnie teraz sami produkują, a wcześniej robili Marki pod kątem hurtowni z morszczyzną. Jak i oczywiście teraz juz nas…J

Tomek wypisuje na forum „ my e-rybka robimy zbiorniki z PILKINGTONA a nie tam z jakiegoś GUARDIANA czy innych wynalazków” cytat z forum Nano-reef.

Prawda jest taka ze Guardian obecnie jest najlepszym i najładniejszym szkłem na rynku, ale za to najdroższym, i my nie idziemy w cenę szkła, tylko w jakość i to zawsze powtarzamy naszym klientom ,i te akwaria są o parę złotych droższe, co widać potem na przejrzystości sklejonego akwarium. Pilkington jest tak samo wytrzymałym szkłem jak i Guardian, tylko ze Pilkington jest w masie szkła bardzo zielony i w połączeniu z optihite’m daje sporą, a wręcz kolosalną różnice. A znów Guardian jest w przejrzystości bardzo zbliżony do OW i po sklejeniu mixa nie ma wielkiej róznicy. Poza porównaniem szyb, od boku akwarium, bo w masie szkła guardian jest zielonkawy a opti niebieskawy.

Skoro już doszliśmy, do tematu prawdy i oczernianie nas przez Tomka, to musze Wam powiedzieć ze, nie przejmuje nas to ze oni robią akwaria, niech robią i nawet sam osobiście życzę im jak najwięcej i jak najlepiej, jak w przeciwieństwie oni namJ Tylko ze patrząc sobie fachowym okiem pod katem całości produkcji akwarium, to mam spore obawy. Nie będę tego pisał, zobaczycie sami w perspektywie czasu.

Tomku jeśli napisałem chodź słowo nieprawdy, znamy się osobiście, wiesz gdzie mamy firmę, przyjdź i powiedz mi Twoje uwagi na temat naszych zbiorników, prosto w oczy…

Udowodnij robiąc a nie tylko pisząc, bo przez Internet nawet opel wyprzedzi ferrari…..

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Orik po co wklejasz swoje żale do tematów nie związanych z klejeniem zbiorników. Za chwile będzie płacz z Twojej strony że moderatornia usuwa twoje posty. Zachowanie nie do końca przemyślane.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wlasnie za usunieciem tematu, raz, ze tytul denerwujacy i nie mowiacy o zawartosci czyli lamie regulamin, dwa to czcionka, ktorej nie da sie czytac, trzy to jakies wypociny nie na temat dzialu.

ps. swoja droga skoro jestescie tacy dobrzy to po co ten post? jakos sama sie obroni na rynku. ludzie ja przekaza dalej a nie dwie osoby oczerniajace. chyba, ze z ta jakoscia naprawde kiepsko i stad obawy... jestem typem klienta, ktory po przeczytaniu takich wypowidzi nie robi zakupow u kogos, kto rozpacza nad wlasnym interesem, przede wszystkim dobry szef to twardo stapajacy po ziemi szef a nie placzek, ktory przejmuje sie opinia konkurencji.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw tematu i stanę w obronie, proszę moderatorów o przeniesienie tematu jak to wiele razy się robiło, każdemu się zdarza a już na pewno osobie nowej. Więc dlaczego od razu usuwać temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyląduje w offtop.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ktoś chce zrobić dobrze firmie Myciok, czy wręcz przeciwnie... Może jakiemuś modowi chciałoby się sprawdzić IP i wyciągnąć wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdę choćby jeszcze jednego crossposta(usunąłem już 4) - to temat wyleci - razem z autorem tych postów.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale, może na spokojnie.

Po 1 - proszę przeczytać spokojnie regulamin, a dowie się Pan że za multikonta lecą bany. Także proszę nie zakładać więcej kont niż to z którego Pan teraz pisze,

Po 2 - Bardzo proszę że tworzyć historii z trotylem i akcji pt: "podejrzewam HERMETYCZNE srodowisko e-rybki, z moderatoerami" bo to zakrawa na lekkie pomówienia i może też zakończyć się banem.

Po 3 - Naprawdę - jeden temat wystarczy, nie trzeba klepać tego samego w kilku działach.

A po 5 i 10 - widzę że nie ma dnia na forum bez żadnych jazd :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja apleuje do wszystkich akwarystów - nie szamcicc sie. Miejcie kręgosłup i nie rezygnujcie z własnego honoru. Co Wam da rabat czy jakiś gratis za naskrobanie na temat sklepu który tez karmi wasze hobby. Nie róbcie kupy bo kiedyś ten smurd doleci do waszych okien.

Jak ma wyglądać zdrowa konkurencja ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie miałem kontaktu z firmą Myciok, jednak to co słyszałem było zawsze pozytywne. Ale posądzenie forum o pro-erybkowość jest trochę surrealistyczne. Tutaj akurat nie ma świętych krów i jak zasłużył to i właściciel niejedno o sobie usłyszał.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i teraz mam dylemat : kupic akwa w firmie Myciok czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie zarejestrowales, nawet sie nie przywitales i chesz zeby tlum podeja za Ciebie decyzje?

Ja bym pojechach do obu, pokazal porjekkt, zapytal o wycene i przy okazji sprawdzil jakosc na miejscu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od Mycioka sumpa mam, wymiary jak z karteczki, z ręki zrobiony otwór i przycięta szyba za śmieszne pieniądze.

Wróce gdy bede miał potrzebe, proste.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale - proponuję większą powściągliwość - jeśli dysponuje Pan odpowiednimi dowodami - proszę udać się z nimi do odpowiednich organów - o ile się orientuje na działalność przynoszącą szkodę imieniu firmy są odpowiednie paragrafy..

Ze swojej strony też dużo dobrego słyszałem o Pana firmie - i powiem szczerze że takie wypowiedzi w mojej opinii nie przyczynią się Panu do wzrostu ilości zamówień - jak to ktoś już wcześniej napisał - jakość sama się obroni.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myciok popieram Twoje żale do takich nieuczciwych konkurentów - ba, jeśli chcesz zawsze masz drogę sądową o naruszenie dobrego imienia firmy (opinii etc)

Ja miałem osobiście dawno dawno temu kupione akwarium od Was, stałoby pewnie do dziś, gdybym przypadkiem sam nie rozbił przy remoncie i stawianiu większego baniaczka :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Faktycznie, szyby "odbarwione" ze wszystkich koncernów nie różnią się praktycznie niczym (poza nazwami handlowymi). Jestem przekonany, że gdyby pokazać próbki trzech, czterech koncernów to nikt nie byłby w stanie określić która z którego pochodzi. Różnice mogą pojawiać się jedynie w szybach typu float gdzie różny skład tlenków żelaza daje różny kolor poświaty. Doszukiwanie się różnic pomiędzy tymi szybami jest równie absurdalne jak pisanie o wyższości jednego szkła nad drugim.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem flustracje Pana z firmy Myciok, sam kiedys doznałem takiego nie miłego incydentu gdy sprzedawałem auto, a z racji iż było to auto bardzo rzadkie i unikatowe ( czyli o chętnego było bardzo trudno)trafił się ktoś komu nie zgodziłem sie opuścić z ceny auta, złośliwie opisal mi auto na forum i o wyprostowaniu tego nie bylo już mowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak na forum roslinakwariwych tylko ze tam takie tematy od 2 lat co miesiac wyskakuja i nikt juz uwagi nie zwraca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chore - ale nie Firma czy to AM, Myciok,czy Erybka czy inna - ale ludzie

to musze Wam powiedzieć ze, nie przejmuje nas to ze oni robią akwaria, niech robią i nawet sam osobiście życzę im jak najwięcej i jak najlepiej, jak w przeciwieństwie oni namJ Tylko ze patrząc sobie fachowym okiem pod katem całości produkcji akwarium, to mam spore obawy. Nie będę tego pisał, zobaczycie sami w perspektywie czasu.

skoro nie przejmujesz się - to po `kiego licha` ten temat ??

Dla mnie jest i będzie niepoważne wyciąganie takich spraw na forum.

Cóż - chyba `duch` czasu się odzywa w stylu `doda` i inne wynalazki - modne jest obecnie robienie szumu wokół siebie :)

Temat jak dla mnie do zamknięcia.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam firmę Myciok w odległości 30km,mało tego urodziłem się w Mikołowie,ale firmy nie znam.Niedawno zamawiając duże akwarium zastanawiałem się gdzie zamówić.Każdy wie,że to co w środku jego będzie przewyższa kilkadziesiąt razy wartość tego szkła więc każdy kombinuje by kupić dobrze.Nigdy nie zamawiałem tam szkła więc nie mi pisać jak wygląda towar,ale miałem od Was wycenę,która z tego co pamiętam nie była niska jak na firmę bez renomy na rynku(dla mnie).Zdecydował jeden przypadek z powodu którego nie zamówiłem szkła,mianowicie wizyta kolegi,który zamówił u Was akwarium ze stelażem i go nie odebrał bo było wykonane bardzo źle więc odebrał zaliczkę.Jakoś często psioczą ludzie na Was więc to może nie są przypadki ? Generalnie życzę tej firmie sukcesów a dla nas akwarystów większa konkurencja równa się niższym cen.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze kazdemu zdazaja sie wpadki! U mnie raz sump przeciekal i musialem ktpic akwa ktore dzialalo za sump w czasie naprawy i co sie okazalo? Znowu przecieka tylko tym razem do zbiornika na dolewke ale nie mam zamiaru znow destabilizowac systemu wiec mam sump ze zbiornikiem na odciek. Uwazam ze cos prawdy w zlych opiniach jest ale tak jak wczesniej napisalem pewnie erybcu i am tez sie to przydazy.

Polecam walczyc jakoscia a nie zaleniem sie na forum.

pozdrawiam


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... żałosne :/

proponuje sprawdzic pojecie - wolny rynek. A płakac to u mamy przy herbacie a nie na forum :/


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akwarium mycioka czy e rybki chwalą że są super ale widziałem z e rybki u kolegi i mam zastrzeżenia co do wykonania krzywo poklejone akwarium jak dla mnie za takie baniaki płacimy sporo kasy i powinno być wykonane igła , i myciok tez nie jest super bo nie jedno akwarium się rozklejiło po jego robocie tak że Panowie obu firm pilnować w swoich firmach pracy i przede wszystkim idealnej dokładności ,mam zamiar właśnie zrobić większe i dylemat mam wielki właśnie przez fuszerkę


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.