Skocz do zawartości
Sebastiano

Oświetlenie do kostki 60x60x50

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

policzmy lampa 650 zl plus 8 swietlowek po 50 zl wychodzi 1050 zl to moze jakies ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ma 4 wlaczniki ale jeden kabel wiec ze stopniowaniem wlaczania mozna sie pozegnac (bez przerabiania lamp)

Moze jakies DIY. Ja mialem u siebie lampe 4x 2x 24W i zalaczalem wszystko niezaleznie na zegarach co godzinke i bylo fajnie :)

I moze wystarczyloby 3x 2x 24W.

Moze 3 osobne belki po 2x24?

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnieże ledy to lepsze wyjście, odpada ci wymiana świetlówek co pół roku.

Żywa kasiora na nowe zwierzaki :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz całkiem zajebistą lampe za 650zł. Jeśli dasz nawet dwie to masz 1300zł. Nic nie musisz wymieniać, żadnych świetlówek, myśle ,że lampa na lata :) Jak coś to porozmawiaj z kolegą który sprzedaje te lampki, jest u nas na forum całkiem wporzo gość.

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi :thumbup: Myślę że faktycznie ta lama led będzie dobrym rozwiązaniem.Pytanie tylko czy jedna wystarczy na mój rozmiar 60x60x50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jedną i zobacz a później najwyżej dokupisz, ale ja myśle ,że ta jedna powinna starczyć ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jedną i zobacz a później najwyżej dokupisz, ale ja myśle ,że ta jedna powinna starczyć ;)

Dzięki!Masz u mnie browarek :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto kupować takiej 120W na 1W LEDach

?????Teraz to już mam mętlik w głowie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Kup jedną i zobacz a później najwyżej dokupisz, ale ja myśle ,że ta jedna powinna starczyć ;)

Kolejny post w którym zachwalasz tą lampę... :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sc...2809131858.html

Jeszcze te sa przeciez. Cena ta sama.

Ja mam tą lampę i mimo, że krótko jej używam jestem zadowolony. Narazie mam skręconą na połowę mocy i świeci dość fajnie. Wiadomo, że czas pokaże jakie przyrosty będą itd ale uważam że warta jest uwagi. Jak nie to są na ebayu różne i 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się wtrącę w temat, ale sam planuję założyć identyczną kostkę i również mam problem z rozplanowaniem oświetlenia. najbliżej mi do budowy jakiejś lampy led diy, tylko nie wiem ile dokładnie tych ledów dać, bo co osoby to podaje inny przelicznik .

myślicie że jakbym dał 24 diody RB + 12 diod CW to wystarczy dla SPS'ów czy trzeba byłoby coś dodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się wtrącę w temat, ale sam planuję założyć identyczną kostkę i również mam problem z rozplanowaniem oświetlenia. najbliżej mi do budowy jakiejś lampy led diy, tylko nie wiem ile dokładnie tych ledów dać, bo co osoby to podaje inny przelicznik .

myślicie że jakbym dał 24 diody RB + 12 diod CW to wystarczy dla SPS'ów czy trzeba byłoby coś dodać ?

ja mam taka lampkę 24/12 ~ 130 W - będziesz zadowolony i pod sps starczy


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądało akwarium mrozikulus'a do kostki o tej wymiarach 2xt5+150w hqi rewelacja.

W googlu jest kilka filmów, myślę że nie będziesz miał wątpliwości nad wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka lampkę 24/12 ~ 130 W - będziesz zadowolony i pod sps starczy

a mógłbyś wrzucić jakieś aktualne zdjęcia w swoim temacie, chciałbym zobaczyć jak to Ci tam wszystko rośnie przy tej lampce.

Zobacz jak wyglądało akwarium mrozikulus'a do kostki o tej wymiarach 2xt5+150w hqi rewelacja.

W googlu jest kilka filmów, myślę że nie będziesz miał wątpliwości nad wyborem.

No tak też już się nad tym zastanawiałem, nawet koszt budowy takiej lampy jest dużo niższy, ale czy będzie ona lepsza od LED, biorąc pod uwagę że co pół roku będę musiał wymieniać świelówki + żarnik , koszt szybko się wyrówna, po za tym ona pociągnie 200W , LEDY 130W , więc tutaj też są oszczędności, tylko pytanie co jest lepsze dla korali, ale na to chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.