Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

gallery_7670_2568_85191.jpg

Stasiu :)

6m szybę da się jeszcze normalnie kupić, ale to już maksymalna długość. Większe już tylko na zamówienie.

Post o zasilaniu awaryjnym celowo ignoruję. Niby użytkownik pyta, ale pytanie podpiera jakimiś idiotycznymi insynuacjami o firmie, która jest inwestorem. To kretyńskie i zupełnie niepotrzebne :)

Akwarium można zobaczyć na żywo - Gdynia, Tatrzańska 10, od 9-17 w dni powszednie.

Bardzo Cię przepraszam, że cię uraziłem.........nie było to w mojej intencji i może faktycznie niepotrzebny wątek o tej firmie.....ale kurcze napisałem to pod wpływem impulsu. A tak swoją drogą......jeśli moja opinia dotycząca firmy wydaje Ci się kretyńska.....to jak można nazwać brak zabezpieczenia takiej inwestycji?? Niepotrzebnym wydaje się marnowanie czasu, pieniędzy i życia. Nie wiem jaka to firma i generalnie mnie to nie interesuje.....nie znamy się również osobiście więc nie muszę się ani podlizywać ani krytykować bezpodstawnie. Osobiście jako hobbysta bardzo Ci zazdroszę warunków i wspaniałych zbiorników........ bo za takie je uważam. A co do ignorowania.......ignorowałeś już wcześniej niewygodne dla siebie pytania.....a nie były one postawione specjalnie złośliwie. To również zignorowałeś pod pretekstem......Miałem wcześniej parę pytań do Ciebie ale po kilku próbach dałem sobie spokój, a dzisiaj już odpowiedzi na nie znam. ......a nie musisz się wysilać i ustosunkowywać do mojej odpowiedzi.....już nie jestem ciekawy...nawet jeśli chodzi o zabezpieczenia.....mam to gdzieś. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echindorus za mało kropeczek napisałeś :)

A co do tematu to super zbiornik, mógłbyś zrobić kilka zdjęć całej aparatury tego zbiornika od zasilania w wodę filtrów pomp i odpieniaczy? to może być równie interesujące jak i sam zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ja osobiście jedną rzecz bym zmienił.

Kolor fornirów w szafkach/zabudowach akwarium.

Dość ,,ciężko,, to wygląda ,w szczególności na górna linia zabudowy.

W moim odczuciu powinna być w jasnym kolorze (może nawet biała) .

To jeszcze bardziej by wyeksponowało zbiornik.

/ciach/

w celu wyeksponowania zbiornika należałoby nakleić na szafkę obudowującą go fornir w czarnym kolorze i tylko czarnym . żadne białe itd. . proszę sobie przetestować w photoshopie , fotka akwarium i dookoła tła w różnych kolorach , w tym przypadku tylko czarny staje się neutralnym , czarny mat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Echinodorus

Zazdrość jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale dlaczego uczepiłeś się czegoś, co nie ma miejsca? To jest dla mnie niezrozumiałe. Nie wiem gdzie i co wyczytałeś, ale w tym wątku (dokładnie stronę wcześniej) odpowiadałem Włodkowi na jego pytanie o brak zasilania. Problemem nie był brak prądu w sieci, tylko jakieś przepięcie, które spowodowało wyłączenie różnicówki. Niestety instalacja budynku ma już swoje lata. Po tym wymieniliśmy całe okablowanie akwarium i rozdzieliliśmy zasilanie na dwa niezależne obwody. Na jednym - lampy, i odpieniacz, na drugim - cyrkulacja i pompy główne. Agregat wylądował w magazynie, a "za" skrzynką elektryczną zamontowany został moduł powiadamiania w przypadku braku prądu. Teraz niezależnie, czy brak zasilania spowodowany jest awarią sieci, czy usterką wewnątrz, do 3 osób wychodzą SMS-y z powiadomieniem. Czekamy do 30min. (tyle najczęściej trwają awarie prądu w tej dzielnicy Gdyni). Jeśli wszystko jest OK, przychodzi drugi SMS o powrocie zasilania. Od tego czasu było już kilka usterek i za każdym razem nie miały one żadnego wpływu na życie w akwarium. Mam nadzieję, że teraz będziesz już spokojny o prąd do akwarium, przynajmniej tak, jak ja jestem :)

Co do odpowiadania, to chyba słabo mnie znasz. Staram się odpowiadać na wszystkie pytania. Nie czytam jednak całego forum od A do Z i jeśli coś pominąłem wystarczy napisać PW.

@dirty_pig

Przy następnej aktualizacji zrobię kilka fotek :)

@presidento

A to już nie moja "brocha". Choć jak zobaczyłem, co architekt wymyślił przy okazji remontu innej części biura, to cieszę się, że tu został oldskulowy "buk bawaria".


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące. :unworthy: :czapki z głów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho tez mam taki moduł GSM i bardzo sobie chwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadnę jak SPSki przyjadą :thumbup:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się dziś znacząco zwiększyć wydajność odpieniania w tym systemie :)

Zamontowałem dwie maszyny Royal Exclusive: BK 300 Deluxe i BK 300 Supermarines.

Niestety wspomagający Mini Red Dragon z Supermarinesa nie działa (sic!). Wygląda to na źle wykonany wirnik.

Na razie chodzi więc na jednej pompie, ale już wygląda nieźle. Jak dojdzie ta pompa wspomagająca to powinien być ogień.

Ze względu na wysoki poziom wody w sumpie - 52cm, musiałem zmajstrować 25cm podstawki z kratek rastrowych :)

gallery_7670_2626_162393.jpg

gallery_7670_2626_15585.jpg

gallery_7670_2626_29306.jpg

gallery_7670_2626_199163.jpg

gallery_7670_2626_168830.jpg

gallery_7670_2626_169054.jpg

gallery_7670_2626_42291.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bracie ten odpieniacz ma większą pojemność niż niektóre akwaria na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem z czego zrobić podstawkę pod odpieniacz TX

To jest jakaś specjalna kratka ?

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kratka rastrowa do kupienia w sklepach akwarystyki morskiej,często używana jako podkład pod skałę w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykła kratka rastrowa. Do kupienia w firmach handlujących tworzywami, pleksi, itp. Formatka 120x60cm kosztuje około 40zł.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo się zastanawiałem czy musi być specjalna morska (czytaj droga), czy może być zwykła


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam. Ile czasu należy poświęcić dziennie, tygodniowo, miesięcznie na obsługę takiego zbiornika. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić i ogarnąć.

Przy okazji - akwarium robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo się zastanawiałem czy musi być specjalna morska (czytaj droga), czy może być zwykła

W castoramie za okolo 46pln.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ale baniak nie wiem co powiedzieć a jak jeszcze dojdą korale fiu fiu


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, te czerwone rurki. Normalnie widze takie i juz nie pytam, czy pompa jest cicha.Cos w tym jest.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam. Ile czasu należy poświęcić dziennie, tygodniowo, miesięcznie na obsługę takiego zbiornika. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić i ogarnąć.

Przy okazji - akwarium robi wrażenie.

Nie da się tego określić. Jestem w pracy, mam wolną chwilę to co robię. Jest jeszcze jeden pracownik, bardziej techniczny - klei rurki, czyści szyby, odpieniacze itp., ale też niestety tylko z doskoku.

Michał a jak redox ?

Wylaczyles ten odpieniacz na zapleczu z ozonem czy jedziesz na 3-ch ?

Myślałem, że przy 1000mg/l non-stop będzie gorzej. Jest 463, ozon od piątku już odłączony. Tak, jak gadaliśmy, dzisiaj dałem Chemicleana.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój wątek "domowy" :) Jest niesamowity, ten tutaj to popis Waszych umiejętności i wiedzy.

3 sprawy:

1. Co to za rekinek?

2. Czy zdjęcie akwarium na stronie głównej Twojej firmy to przed czy po awarii?

3. Co się dzieje, że taka firma RE wypuszcza do sprzedaży wadliwe pompy? Nie mają na końcowym etapie kontroli jakości?

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój wątek "domowy" :) Jest niesamowity, ten tutaj to popis Waszych umiejętności i wiedzy.

3 sprawy:

1. Co to za rekinek?

2. Czy zdjęcie akwarium na stronie głównej Twojej firmy to przed czy po awarii?

3. Co się dzieje, że taka firma RE wypuszcza do sprzedaży wadliwe pompy? Nie mają na końcowym etapie kontroli jakości?

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

1. To zwykły żarłacz rafowy: Carcharhinus melanopterus, ale on pływa w innym zbiorniku.

2. Na stronie jest mix zdjęć z różnych zbiorników i różnych lat. Jest nawet trochę fot z mojego domowego baniaka :)

3. Nie wiem co się u nich dzieje, ale wydaje mi się, że określenie "taka firma" jest nieco na wyrost. To manufaktura, jakich wiele w Niemczech. Nie jest to fabryka z robotami, kosmiczną technologią itp., bo nie jest to tam potrzebne. Ot kilku gości wycina ładne rzeczy w tworzywie, klei to do kupy i wszystko. Na plus jest na pewno szybkość reakcji po zgłoszeniu. Nie musiałem im nic odsyłać. Zrobiłem tylko zdjęcie i tego samego dnia (widać po liście przewozowym) wysłali mi nową część. Przy takiej obsłudze gwarancyjnej nie mam do nich żadnych pretensji.

Aktualizacji nie było, bo i niewiele się dzieje. Obsadzanie akwarium idzie bardzo powoli, więc zmiany są kosmetyczne, a dobre zdjęcie zrobić ciężko.

gallery_7670_2820_106559.jpg

gallery_7670_2820_119274.jpg

gallery_7670_2820_17146.jpg

gallery_7670_2820_134216.jpg

gallery_7670_2820_99758.jpg

gallery_7670_2820_131494.jpg

gallery_7670_2820_16708.jpg

gallery_7670_2820_158201.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zmienia się bardzo powoli, ale myślę, że w dobrą stronę :)

gallery_7670_2899_211527.jpg

gallery_7670_2899_93484.jpg

gallery_7670_2899_159758.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.