Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek
Masz szczęście, lata temu w moim 500l domowym C. trunctatus zabił salariasa [emoji185]
Słońca cd.
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
Rosną 
zdjecie.jpg
 
 
a jak tygrysek z innymi pokolcami?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo łagodny, przy wpuszczeniu nikt na niego nie zwracał uwagi. Na następny dzień Acanthurus guttatus lekko go gonił ale nic poza tym i jedzą już razem :)

Za to w domu kilka lat temu miałem triostegusa, kupiłem go w sumie nic nie wiedząc oprócz tego, że jest pokolcem i jest dosyć ładny i na moją kieszeń ;) przeżył u nas 7lat, ale grzeczny nie był absolutnie.

Jest to piekielnie trudna ryba przy aklimatyzacji po imporcie, sporo pada i to nawet te jedzące itp. fikają, nawet po kwarantannie pływa i je i... klops.

Ten pochodzi z likwidowanego akwarium, wszystko żre i mam nadzieję, że będzie długo cieszył oczy - robi niesamowite wrażenie wsród żółtych itp., w sumie mało jest takich 'białych' ryb w morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnieno ten biały kolor mi chodzi. Ale nie nie mam odwagi narazie takiego kupować. Dzięki za info.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raffy14 napisał:

Masz szczęście, lata temu w moim 500l domowym C. trunctatus zabił salariasa :ph34r:

 

Film na kompie wygląda nieco lepiej niż na youtube. Pewnie jakaś kompresja jest.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, laszek napisał:

Właśnieno ten biały kolor mi chodzi. Ale nie nie mam odwagi narazie takiego kupować. Dzięki za info.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Męcz Jadwigę :) Zdecydowanie warto, ryba wnosi "wrażenie", jest zwyczajnie przepiękna - jak dla mnie oczywiście, ale i wsród gości bo takiej czysto białej z prążkami się nie spotyka często :) Triostegus ciemnieje w paskudnej wodzie, robi się szary momentalnie, to dobry wskażnik :) Mój tak ciemniał i jaśniał, w poprzednim akwarium u aktualnego triostegusa też był "przybrudzony", a tu jak widać na zdjęciach :) 

Triostegus, lineatus i achilles to są moje 3 topy, zdecydowanie.  Potem nigricans, może i białobrody... za jego charakter też, acanthurus nigrofuscus, maculiceps, olivaceus. Kocham też naso - elegansa i lituratusa, ale z miłości do naso już nie zdecydowałbym się na wsadzenie go do akwarium krótszego niż 3 metry... 

Z zebrasom xanthurum :) Najlepiej jak ich kilka jest, priorunujące wrażenie - pojedyńcza xanthurum to nic.

Lineatusa mam też w planie go tam wpuścić, kwestia "dobrego" osobnika, był to jeden z moich pierwszych pokolców - lubię go nie tylko za wygląd ale i za charakter :) 

7 godzin temu, katani napisał:

 

Film na kompie wygląda nieco lepiej niż na youtube. Pewnie jakaś kompresja jest.

Dzięki, obejrzałem filmik :) Tu Ctenochaetus jest zajęty swoim odbiciem w szybie i nie zwraca uwagi na ślizga, ale i tak jestem pod wrażeniem - mój nie przepuściłby żadnej okazji by sprać ślizga, jest tak agresywny że prał aż piasek fruwał. Następny salarias będzie po odejściu naszego trunctatusa (mam nadzieję, że naturalną śmiercią wiekową).

Btw. twoj to na pewno strigosus? Jakiś inny mi się wydaje, a z klasyfikacją gatunkową u tych ryb są wielkie jaja... i to nie u prywatnych akwarystów, ale i sklepy walą buble :D Ale strigosusa miałem raz, coś go w nocy rozerwało i do dziś za ch... nie mam pojęcia co, zdrowa, tłusta jedząca ryba a nad ranem go zastałem z raną w poprzek ciała, głęboką na 0.5cm jakby krab go dopadł i niestety skonał, więcej to się nie powtórzyło. Archiwum X.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przy takim litrażu można się bawić. Pomyślę coś za jakiś czas. Najpierw niech się systwm przyzwyczai do nowego nabytku :) jakby co będę atakował pytaniami :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

tw. twoj to na pewno strigosus? Jakiś inny mi się wydaje, a z klasyfikacją gatunkową u tych ryb są wielkie jaja... i to nie u prywatnych akwarystów, ale i sklepy walą buble

Jeszcze młody. Ma żółte oko, ciało kolor taki jak strigosusa, chociaż nieco bledszy. Płetwy mają lekko czerwonawy kolor i na końcu płetw brzusznych, odbytowej i grzbietowej bardzo cieniutka niebieska linia. jest nieco inny niż np. strigosus, którego widziałem u @norbi2222, ale jego był większy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czym ogrzewasz te 6000 litrów? Jaka moc grzania i ile grzałek?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Waldek, grzałek jest 6, wszystkie jagery eheima i mają moc od 300 do 500W, dokładnie nie pamiętam - po majówce mogę sprawdzić. Grzanie strasznie wzrosło, odkąd zniknęły HQI na rzecz T5, w zimie było 22-23C! Obecnie temperatura niezmiennie się utrzymuje na 26C i jest ok :) Niestety nie wiem, czy grzałki chodzą bez przerwy czy momentami (nie za bardzo mam jak sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A czy nie możesz zrobić wymiennika ciepła i wpiąć ogrzewania zbiornika w ogrzewanie domu, tak żeby przynajmniej przez zimę ogrzewać zbiornik piecem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można, gdyby to było moje domowe akwarium :)

 

Gonioporze dobrze ;) tak napompowanej nie widziałem

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam pytanko, Twój nigrofuscus też skubie korale? Bardzie minto wygląda na skubanie jakiś resztek w polipach ale nie qidzę żeby specjalnie drażniło to koralowca.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem, żeby ktoryś pokolec skubał koralowce :) Owszem, słyszałem o takich przypadkach ale... widziałem jak niektórzy 'karmią' ryby, że wcale się nie dziwię. Za to gmerają często w koralach w poszukiwaniu syfu, ale tak jak piszesz-nie drażni to korala, ewentualnie zamkną się na chwilę ;)

 

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec... Rock Flower Anemone (Epicystis crucifer). Jest... obłędny jak dla mnie i jego nazwa mówi prawdę, od razu z kwiatem mi się skojarzył :) i jest dosyć niedrogi, połowa przeciętnej ceny za quadri w sklepach :) plus taki,  że mega rzadko wędruje i znalazłem info, że stopę zakopuje pod piaskiem. Narazie uczepiłem go do podstawki 5x5cm i siedzi,  ciekawe czy zejdzie pod piasek jak szorstniki:)

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Dzięki @JadwigaMorska:)

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Piękny. U Jadwigi czasem bie ma takiego? Czy moze to był ukwiał piaskowy hmm. Ale jedno mogę powiedzieć jeszcze tak dużego harleqina nie widziałem w życiu takiego jak ma p. Jadwiga. Gigant :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laszek, tak z JM on jest :) 

Harlequina będę musiał zapodać, za dużo asterin się robi :( Nie przeszkadzają mi za bardzo, ale na zoa włażą a wczoraj od znajomego dostałem 3 zoa premium - rasta, barbie i la lakers i już z barbie dzisiaj asterinę ściągałem :( Dałem te zoanthusy na kratce rastrowej na podwyższeniu, gdzie asteriny mają bardzo utrudniony dostęp bo do szczepek leżących na piasku mają jak na talerzu. 

Parę fot, bawiłem się z aparatem :)

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie łażą po zoaskach ale jedzą glon i syf z nich. U kolegi zauważyłem białawe z czerwonym kolorem te wcinały zoaski. Te niebieskawo turkusowe i białawe bez czerwonych wzorków saaą nieszkodliwe.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypatrywałem się różnic, ale główka zoasa była zamknięta, a rozgwiazda objęła główkę w całości...

 

  Fotka na szybko, ale widać dobrze co rozrabia asterina

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2018 o 18:26, Raffy14 napisał:

Nowy mieszkaniec... Rock Flower Anemone (Epicystis crucifer). Jest... obłędny jak dla mnie i jego nazwa mówi prawdę, od razu z kwiatem mi się skojarzył :) i jest dosyć niedrogi, połowa przeciętnej ceny za quadri w sklepach :) plus taki,  że mega rzadko wędruje i znalazłem info, że stopę zakopuje pod piaskiem. Narazie uczepiłem go do podstawki 5x5cm i siedzi,  ciekawe czy zejdzie pod piasek jak szorstniki:)

 

:) no fajny ale z tymi cenami to bym uważał :) ja za czerwoną odmianę rock flowera dałem więcej zdecydowanie niż za quadricolora - kwestia odmian i tyle w sumie, quadri się fajnie dzielą i można na giełdzie kupić z forum, a te nie słyszałem by się komuś podzieliły.

EDIT : u mnie wkopał się ładnie w piach

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czerwone wszystko drożej:) ale lemon rainbow, zielone itp. widziałem po 150, znośnie ;)

@laszek, dzięki...niestety to te niedobre paskudy

zdjecie.jpg

Załatwiamy harlequin, ona pokazuje się w ogóle w dekoracyjnym zbiorniku? Nie koliduje się z np. Lysmatami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Za czerwone wszystko drożej:) ale lemon rainbow, zielone itp. widziałem po 150, znośnie [emoji6]
[mention=24066]laszek[/mention], dzięki...niestety to te niedobre paskudy
zdjecie.jpg
Załatwiamy harlequin, ona pokazuje się w ogóle w dekoracyjnym zbiorniku? Nie koliduje się z np. Lysmatami?
Miałem w reefmaxie. Ani inne krewetki ani kraby ani ryby jej nie ruszały. Chodziła u mnie po całym zbiorniku.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.