Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę piękny zbiornik. Szkoda że tylko na lepszy telefon zabrakło ;). No ale przy takim litrazu trzeba na czymś oszczędzać ;):P teraz tylko czekać i rafa w domciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to nie mój domowy zbiornik :P A do pracy średnio mi się chce brać aparat, zwłaszcza jak się ma 20km w jedną stronę i wszystko z doskoku robię bo to nie jedyny baniak tam - to zbiorniki firmowe. Ale faktycznie na laptopie wszystko jakieś wyblakle, na telefonie 10x lepiej wyglądało :/ No nic, kiedyś trzeba będzie wziąć aparat ale z tym zaczekam, aż korale się rozrosną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) piękny zbiornik oj mój Polylepis by tam pośmigał razem z twoim :)

nikt nigdy nie pisze ale to ryba stadna - dlatego tak pływa z żółtymi :)  fajnie że się dogadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy 14 poprostu cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Przyrost pewnej acry z australii,  foto w kolejności

1. 31.10.2017 - trafiła prosto z importu

2. 22.12.2017

3. 29.01.2018

 

Lubię takie fotorelacje, a ta akra to jedna z moich ulubionych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - taki przyrost w 3 miesiące to dobry czy zły?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na acrę z Australii, myślę, że to dobry wynik :) Biorąc pod uwagę, że przy 600x100x100 są tylko 3 lampy t5 po 10x80w plus 2 hqi po 400w (ta Acra siedzi centralnie pod T5, jakieś 70cm pod lampą). Światła nie ma za dużo, więc z przyrostu jestem zadowolony :) Spójrz też, że nie tylko urosła ale i nabrała "masy" i koloru, widać ze żyje i chce żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/30/2018 o 20:12, gosiablu napisał:

Super zbiornik!

Anthiasy wypas :) Ile sztuk wpuściłeś? Ładnie jedzą?

Dzięki :) 30sztuk squamipinnis pływa. To dosyć bezproblemowy anthias w wykarmieniu, już za suchy się chwyciły :) Szaleją za granulkami od Aquaforestu, Anthias Pro Feed - mają swój karmnik, dla pokolców ten pokarm jest za mały i anthiasy korzystają na tym :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Jadzi jeden z cukierasów :)

zdjecie.jpg

A w reefshopie się zakochałem w tej milleporze, została tam druga i ostatnia szczepka :)

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Jeden z moich pupilków w pracy, Salarias ramosus - jest rewelacyjny :)

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na post Snocha z poprzedniej strony, 3 lampy 10x80w plus 2x hqi po 400w :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiamy lpsy, bo w praktycznie zerowych parametrach może być im być niełatwo

 

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Po karmieniu o mało nie pękają :)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słońce zawitało i do 6000, ryby w słonecznym świetle wyglądają fantastycznie

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramosus to też ładna rybka.

U mnie do akwarium będzie zaglądać od maja do września.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramosus to najlepszy salarias jakiego widziałem :) całe życie tylko fasciatusy, ten gagatek zmienił moje podejście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Ramosus to najlepszy salarias jakiego widziałem [emoji4] całe życie tylko fasciatusy, ten gagatek zmienił moje podejście [emoji6]
On taki spasiony czy tak zdjęcie wyszło. Fajniutki, ale pewnie z biocolorem by się tłukł?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bicolorem prawdopodobnie tak, w tym akwarium pływa Ecsenius midas i totalnie nie zwracają uwagi na siebie, ale ten Ecsenius jest bardziej mięsożerny, sporo pływa w toni i ani razu nie zauważyłem, żeby skubał skały - z daleka wygląda jak anthias, tylko ciut długawy ;) Bicolor trochę czasu spędza na skubaniu skały, nie sądzę, żeby się dogadały - ślizgi to dosyć terytorialne ryby i nie znoszą konkurentów pokarmowych. Ale bicolorów unikam bo skubią spsy. Ramosus na początku był ostro goniony przez parkę Ctenochaetus binotatus, ale odpuściły ostatnio.

A spasiony jest, salarias jak to salarias - najchętniej by żarł cały czas, a jest jedynym ślizgiem (oprócz midasa, który woli mięsko) to ma co jeść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zauważyłem właśnie że skubie spsy, nie wiedziałem czemu mi 2 szczepki monti wolniej rosną od pozostałych, które są w innym miejscubaż przyczaiłem. Ale skubie tylko stylophore i zieloną monti krzak.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ctenochaetus strigosus po wpuszczeniu trochę ganiał salariasa. Ale to bardziej zabawa w berka, bo salarias po ucieczce wraca jakby specjalnie na miejsce i prowokuje strigosusa. Chyba salariasowi taka zabawa pasuje. Poza tym jest dna niego za cwany bo wpłynie w byle szparę i wypływa z drugiej skały a strigosus go traci z widoku.

Zresztą już się mniej ganiają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raffy14 napisał:

Z bicolorem prawdopodobnie tak, w tym akwarium pływa Ecsenius midas i totalnie nie zwracają uwagi na siebie, ale ten Ecsenius jest bardziej mięsożerny, sporo pływa w toni i ani razu nie zauważyłem, żeby skubał skały - z daleka wygląda jak anthias, tylko ciut długawy ;) Bicolor trochę czasu spędza na skubaniu skały, nie sądzę, żeby się dogadały - ślizgi to dosyć terytorialne ryby i nie znoszą konkurentów pokarmowych. Ale bicolorów unikam bo skubią spsy. Ramosus na początku był ostro goniony przez parkę Ctenochaetus binotatus, ale odpuściły ostatnio.

A spasiony jest, salarias jak to salarias - najchętniej by żarł cały czas, a jest jedynym ślizgiem (oprócz midasa, który woli mięsko) to ma co jeść :)

Miałam midasa przez kilka tygodni przypadkiem  (zaplątał się w skałę z koralowcem, który kupiłam od kogoś z forum i rybka wróciła do wlasciciela) i mogę potwierdzić, że on ma w nosie glony. On po prostu chce być anthiasem, dlatego się do tych ryb upodabnia ubarwieniem :)

Fajnie, że z salariasem się dogaduje, bo salarias  też mi się podoba i teraz myślę, że się skuszę na te rybkę.  A własnego midasa jutro odbieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2018 o 22:23, katani napisał:

U mnie Ctenochaetus strigosus po wpuszczeniu trochę ganiał salariasa. Ale to bardziej zabawa w berka, bo salarias po ucieczce wraca jakby specjalnie na miejsce i prowokuje strigosusa. Chyba salariasowi taka zabawa pasuje. Poza tym jest dna niego za cwany bo wpłynie w byle szparę i wypływa z drugiej skały a strigosus go traci z widoku.

Zresztą już się mniej ganiają.

Masz szczęście, lata temu w moim 500l domowym C. trunctatus zabił salariasa :ph34r:

Słońca cd.

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Rosną 

zdjecie.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.