Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba musze wiecej karmić.

fc4e7a890f45970d4337f09ef0c9d1e6.jpg

W międzyczasie wyszla mala wtopa, moj klejony zbiornik na dolewkę zaczął puszczać na polowie wysokosci. Od dłuższego czasu widzialem ze panele wstają ale nie moglem z niczym tego powiązać. W koncu sie zorientowałem ze ile razy dolewam do pelna to połowa w ciagu dnia znika, na koniec jak sie zorientowałem to bąkałem tylko do połowy i poszedłem spac. Rano niestety wszystko bylo w stropie i co gorsze w pokoju niżej... zbiornik puścił na klejeniu acrifixem pcv z pmma po okolo półtora roku. Nie polecam swoich usług ;P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2017 o 13:55, Coltrane napisał:

Tak, pocillopora rozsiewa sie sama po całym baniaku ale seriatopore widze pierwszy raz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie obie się rozsiewały jak wściekłe . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8053196_marinlab1.PNG

8053186_marinlab2.PNG

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zanieczyszczone prochy ballinga CZDA, co o tym myslicie?

 

8053195_marinlab3.PNG

8053190_marinlab4.PNG

pocieszające natomiast jest to że  mocno ignorując robienie testów skupiając się tylko na kh, regularne podmiany sypiąc sól aquaforest reefsalt do wody na wagę oraz lanie równego ballinga przez ponad rok czasu skutkuje tym że podstawowe parametry trzymają się w ryzach
Ca 419
Mg 1299
K 370
zasolenie 33ppt
kh 9,3

pozostaje tylko zidentyfikować źródło tych nadmiarów...

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyższe stężenia niektórych jonów? To niekoniecznie muszą być sole do Ballinga, do akwarium sypiesz coś jeszcze, mianowicie pokarm :) To niedoceniane źródło mikroelementów, szczególnie właśnie cynku, żelaza zresztą też.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AquaManiac napisał:

Chodzi o wyższe stężenia niektórych jonów? To niekoniecznie muszą być sole do Ballinga, do akwarium sypiesz coś jeszcze, mianowicie pokarm :) To niedoceniane źródło mikroelementów, szczególnie właśnie cynku, żelaza zresztą też.

również o tym pomyślałem lecz sprawa karmienia u mnie wygląda bardzo oszczędnie, jedynym rozwiązaniem byłoby chyba wysłanie do ICP próbek moich płynów ballinga robionych na prochach CZDA, niestety jest to bardzo daleko poza budżetem mojego akwarium.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche dzisiaj sie narobilem przy akwa, rano zakupy
8087752_IMG_7454.jpg 
8087754_IMG_7467.jpg 
 
połamałem korali testujac AF PolyGlue
8087755_IMG_7270.jpg 
 
i popstrykałem rybki
8087743_IMG_7327.jpg 
8087744_IMG_7290.jpg 
8087746_IMG_7358.jpg 
8087747_IMG_7301.jpg 
8087748_IMG_7425.jpg 
8087749_IMG_7310.jpg 
8087750_IMG_7431.jpg 
8087751_IMG_7402.jpg 
8087753_IMG_7440.jpg

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super fota.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey, Trochę za późno, dopiero co był konkurs "niebieski". Byłby muroiwany kandydat do wyróżnienia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne mandaryny. Albo mi się wydaje, albo na filmiku w kilku miejscach widać aiptazje? Na 0:14 pod mandarynami w tle, 0:35 z tyłu i jeszcze 0:39 pod lewym mandarynem z tyłu. Również na obrazku na nieuruchomionym filmiku w dolnym lewym rogu.

 

Chyba że to nie aiptazje a jakieś inne zwierzątko.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, katani napisał:

Piękne mandaryny. Albo mi się wydaje, albo na filmiku w kilku miejscach widać aiptazje? Na 0:14 pod mandarynami w tle, 0:35 z tyłu i jeszcze 0:39 pod lewym mandarynem z tyłu. Również na obrazku na nieuruchomionym filmiku w dolnym lewym rogu.

 

Chyba że to nie aiptazje a jakieś inne zwierzątko.

Raczej ciężko by było Tobie wskazać miejsce w akwarium gdzie jej nie ma :)

Do tej pory brzydal załatwiał sprawę rewelacyjnie, niestety dwóch przedstawicieli tego gatunku dokonało żywota w kolanku spływu, ty,m razem kupiłem chelmona licząc że mu również zasmakuje. 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon dokonał żywota trafiony i rozcięty kolcem bialobrodego. Podnioslem cala skale o kilka cm. Rozłupałem trzy duże krzaki acropor aby zrobic miejsca dla nowych szczepek, w efekcie znowu mam szczepkarium. W akwarium ciągle zmiany i z kazda taka zmiana wszystko wyglada coraz gorzej ale mam nadzieje ze ten wysiłek zaprocentuje.

7c0c82af4415db3c1381a1ecaded8b45.jpg

ecb9aa7cc78bec4349167b50c04fc837.jpg

02861c28b97f154f7c98bc980f9cd3e9.jpg

73bad9d8c874bfb229a67f55d623ca83.jpg

e06bdd5bdd4bdab58f0f22a7df3e69df.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro twój Białobrody taki zadymiarz a potrzebujesz rybkę na apitazję to Tomku zróbmy zamianę Białobrodego za chełmona z moją dopłatą. Jak Ci pasuje to dzwoń


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku białobrodego bez problemu kupisz w reefguardzie :)

Odwiedził mnie dzisiaj Grzegorz z Aquaforest. Bardzo jestem wdzięczny za wizytę i cenne rady. Super że firma tak poważnie podchodzi do klientów i daje bezpośrednie wsparicie oczywiście w miarę możliwości. Mam nadzieję że po wprowadzeniu zmian kondycja korali będzie się poprawiała i uda się je przywrócić do zdrowia. Po wprowadzonych przeze mnie znacznych rewolucjach które miały miejsce od początku roku nie zadbałem o delikatność wprowadzanych zmian i mam teraz konsekwencje...

 Zawsze powtarzałem że akwarysta największym zagrożeniem akwarium, było dobrze i chciałem lepiej, wyszło jak zawsze.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy ważne żeby wyciągać wnioski.
Niestety zaden przedstawiciel AF w moje okolice nie dociera więc nie mam okazji dopytać o interesujące mnie szczegóły u źródła :-(

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana spostrzeżeń, uwag , doświadczeń face to face  , bezcenne .

Darku często jestem w Wawie. :D Lubię kawę parzoną lub z expresu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale prawie wogóle nie polipują (oprócz tumidy), brak kolorów, cieńka tkanka i ogólna rozpacz... Grzegorz stwierdził że po stresie nie mogą się podnieść i głodują.
wprowadzone zmiany:
-AF Strontium 
-karmienie codziennieAF Pure Food, AF Energy, AF Power Food, Reef Pearls, AF Vitality
-4 rury niebieskie 10-22
-4rury białe  + 4rury niebieskie 12-18 (czekam na dwie nowe niebieskie zamiast białych)
-podniesienie Ca z 380 do 420
-obniżenie kh do 7
-podniesienie zasolenia z 33 do 35
-piasek wraca 
-mniejsze podmiany, 30l zamiast 60l

8212334_IMG_8533.jpg

troche się zadymiło pomimo płukania

8212332_IMG_8548.jpg

 

rybkom sie podoba ;)

8212331_IMG_8616.jpg

 

dzisiaj zrobiłem podmiankę 32,5l z 1350g Aquaforest Reefsalt

8212333_IMG_8702.jpg

 

8212330_IMG_8705.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś badania wody na icp? ile świecisz i jakie masz świetlówki ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian07 to zaszczyt gościć Ciebie w moim wątku :)

Wyniki ICP sprzed miesiąca zerknij proszę kilka postów wyżej na tej stronie.

problemy zaczęły się w momencie zmiany światła z HQI 250W +70W led na 12x t5, zmianą ZEO i węgla jednego dnia na początku marca, nie wiem co mnie podkusiło zrobic to wszystko na raz... 

świetlówki
do tej pory było
10:00-22:00 4x diversa niebieskie
11:00 -21:00 2x diversa niebieskie + 2x 10000K + 2x PS shallow water + 2x pink

po spotkaniu z Grzegorzem
10:00-22:00 4x diversa niebieskie
12:00 -18:00 2x diversa niebieskie + 2x 10000K + 2x PS shallow water + 2x pink

Debora już mi pisała abym zmienił te świetlówki na ATI, tak też uczynię wkrótce jak budżet akwarium pozwoli

 

Wymieniłem dzisiaj puszkę Zeo Waszego po 6tyg i Phosminus po 4 tyg, tylko nie wiem czy w tym stanie korali to dobry ruch

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba @Jacek56 ma w stopce napisane SPS = stability promotes success.

Takie pytanko - dlaczego wsadzasz z powrotem piasek? Musisz teraz za jakiś czas wrzucić jakiegoś piaskokopacza.

Ładne akwarium miałeś i chyba przekombinowałeś. Z piaskiem jest jeszcze ładniej.

Trzymam kciuki za wyjście na prostą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.