Skocz do zawartości
luft

Sprawdźcie Waszą hydraulikę

Rekomendowane odpowiedzi

Może temat kogoś uratuje przed powodzią i stratami.

To już drugi raz w mojej karierze kiedy to w mieszkaniu pod umywalką strzeliło zbrojenie wężyka doprowadzającego wodę do kranu. Za pierwszym razem straty byly olbrzymie (zalane mieszkanie na 15cm)

W sobotę zaskoczyło mnie intensywne syczenie z łazienki. Wylało się tym razem tylko z 10 litrów wody.

Przyczyna - skorodowany pancerz wężyka.

662000.jpg

Ponoć co 5 lat dobrze je wymieniać na nowe, nie wspominając, że nie warto kupować tych tanich z plastikowym pancerzykiem imitującym metal.

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja według zaleceń teścia hydraulika wymieniłem wszystkie jakie były w mieszkaniu i następna wymiana za 2-3 lata. Mówił mi żeby nie czekać do tych 5 lat bo jak ma strzelić to i tak strzeli, a po drugie to są groszowe sprawy patrząc na to jakie mogą być szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Wężyk 9 zł...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej ciotki, 3 lata temu taki właśnie strzelił (podłączenie do spłuczki przy kibelku). Ciotka mieszka na 3cim pietrze, nie było jej w domu 4 godziny. Jak wróciła to do parteru sąsiedzi byli zalani - najgorzej oczywiście Ci pod nią. Także sprawdzajmy je co jakiś czas.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy czekać aż pęknie:) mimo że ładnie wygląda warto wymieniać, nic nie jest wieczne. Najgorsze są skoki ciśnienia w instalacji kiedy jest mniejszy pobór wody (noc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przygodę z taka złączka na szczęście u mnie woda tylko się sączyła pomalutku ale i tak szafka była do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam znam dwa przypadki kiedy winny był dokładnie taki wężyk - u sąsiada lało się całą noc ponieważ nikogo w mieszkaniu nie było, pod nim też nie było i dopiero jak dotarło na niższe piętro ktoś zauważył problem. Praktycznie cały pion zalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie - niektóre od 11 lat nie wymieniane...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tamtym roku tak się stało w nocy woda się wylała na szczęście na ganek a nie na pokoje :D ale wody było na 5cm


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, czasem nowy strzeli. Problem w tym, że te wężyki to jakaś chińszczyzna, której importer w jakiś magiczny sposób daje certyfikat zgodności CE. Jestem zarządcą nieruchomości i najczęstszym powodem zalania w mieszkaniach jest pękanie pod wpływem mrozu instalacji, a na drugim miejscu właśnie wężyki.

Osobiście ubezpieczyłem mieszkanie z opcją OC w życiu prywatnym obejmującym zalanie sąsiadów z mojej winy. W OWU jest uwzględnione rozszczelnienie instalacji hydraulicznej oraz rozszczelnienie akwarium i sprzętów do obsługi akwarium :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CE to nie jest bardziej deklaracja zgodności? Tj ja deklaruję że jest zgodne a nie znaczy że ktokolwiek niezależny to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście strzelił w Starostwie w piątek. Do poniedziałku całe archiwum mieszczące się w piwnicy było zalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CE to nie jest bardziej deklaracja zgodności? Tj ja deklaruję że jest zgodne a nie znaczy że ktokolwiek niezależny to sprawdza?

Chyba jest tak jak piszesz, tylko jak ugryźć takiego producenta/eksportera, że sobie z czapy taki CE wystawia, a produkt nie daje żadnej gwarancji poprawnej pracy.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to CE to czasem jest China Entertainment czy jakoś tak:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

China export jak już:

http://www.oznakowanie-ce.pl/dodatki/blog/75-znak-ce-china-export.html

Fajne macie ciśnienie że wam wężyki rozsadza, tylko zazdrościć :)

----------------

Co do kwestii prądu to chciałem kiedyś powiesić obrazek. I trzymając gwóźdź w palcach, w drugiej ręce śrubokręt, lub kombinerki tłukę tego gwoździa w płycie gipsowej a on dalej nie chce wchodzić. Później patrzę... no tak wbijam go centralnie nad gniazdkiem :blushing: Dobrze że nie miałem młotka bo izolacja nie dałaby rady.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam :D Ja zalecam klientom wymianę co ok 2,3lata nigdy nie wiadomo co za wężyk kupią i jakiej jakości. Z resztą to nie są duże koszta jakieś 10zł. Ogólnie wymienia się max co 5lat ale nie ma co przeciągać nigdy nie wiadomo. a u mnie raz strzelił po roku i to w nocy... Raz widziałem taki wężyk zabudowany płytą :D nigdy nie wiadomo co komu do głowy wpadnie hehe


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój miał pewnie z 15 roków :D Oryginalny z wszystkimi CE. Dobrze, że dziś w dobrym nastroju mogłem Wam o tym napisać :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wedle zasady max 5 lat wymienił ku przestrodze wężyk przy spłuczce na nowy i owy nowy strzelił po kilku dniach zalewając mieszkanie - fatum?


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz gorszej jakości są te wężyki. Generalnie trzeba zwrócić uwagę w trakcie dokręcania, aby wężyk nie został skręcony. Niby nie widać, ale naprężenia występują wtedy cały czas, które po jakimś czasie popuszczą i wyciek murowany.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Polsce nie ma połączeń sztywnych? Zero problemów z pekajacymi wezykami. Całe UK ma połączenia sztywne i nigdy nie słyszałem o zalaniu z tego powodu. Ma ktoś sensowne wytłumaczenie? Czy tylko producenci to narzucili jako konieczność aby na czymś zarabiać?

Wyskrobane w Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co przeczytałem, policzyłem ile lat mają moje - wychodzi, że jakieś 17.

Wtedy nie było jeszce zalewu chińszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, to wymieniać te dobre, stare, solidne na te nowe, chińskie, które się sypią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, to wymieniać te dobre, stare, solidne na te nowe, chińskie, które się sypią...

Dokładnie ... jak ktoś oszczędził to powinien sie bać ... zwłaszcza jeśli zakup poczynił w wielkopowieszchniowym markecie budowlanym :ninja: i wydał mało ... dobry wężyk musi kosztować :whistle:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wężykami które dostarczają wodę do spłuczki zamontowanej w stelażu do miski ustępowej, wszystko obłożone oczywiście glazurką. Wiedziałem że lepiej było tego tematu nie czytać a tak będę myślał o tym całymi dniami aż strzeli.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.