Skocz do zawartości
peterbart1976

xenia mega plaga

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ma ktoś sprawdzony sposób na pozbycie się małych xeni

rozsiewają się po całym akwarium i nie wiem jak się ich pozbyć

duże okazy są bardzo fajne i nie chcę się ich pozbywać

próbowałem wyrywać ręcznie ale wtedy się rozwalają i rozsiewają jeszcze bardziej

może ma ktoś jakieś fajne szczypce lub użądzenie DIY


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrywaj u samej podstawy, a miejsce po xeni profilaktycznie sparz wodą RO z kwaskiem cytrynowym (wrzątek)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ^^^ :) a najlepiej wyrwij jeszcze główne pędy te które są największe, to ograniczysz dalsze "rozsiewanie"


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peterbart1976,z checia przyjmę kilka dorodnych kseni lub mniejszych,pilnie potrzebuje,pokrywam koszta wysylki+na czteropaka,pozdrawiam P.S.sorki za offtopa


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mogę wpaść żeby przenieść tą plagę do mojego akwa?? ;)


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Wszyscy chcieli by miec duuuzo xeni. Wystarczy kupic I ... czekac ;)

Co do tematu to przede wszystkim kamien z xenia powinien byc w osobnym miejscu najlepiej na piasku w celu uniemozliwienia przejscia. Moim zdaniem, mniejsza cyrkulacja co by nie wyrywalo jej I nie rozdmuchiwalo po calym akwa. Wtedy nie ma sie problemu :D


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duże osobniki to nie problem bo siedzą w jednym miejscu ( i tak ma być bo są piękne)

ale chodzi o te maleństwa

nie da się ich wyrwać bo się rozrywają

chyba najlepszym sposobem będzie poczekanie aż urośnie i dopiero eksmisja


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duży brzydal je xenie zaraz po aiptasi.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś faktycznie słyszałem o rybolu który wcina xenie ale to na 100% nie był brzydal.

Niestety nie pamiętam nazwy tego stwora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś faktycznie słyszałem o rybolu który wcina xenie ale to na 100% nie był brzydal.

Niestety nie pamiętam nazwy tego stwora :(

To był imperator ;-)

Wysłano z ST26i z użyciem Tapatalk


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dorosły imperator tak naprawdę nie wybrzydza i wcina wszystkie korale jak leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi brzydal skubał xenie.

Jak nie xenia to euphylia panie Walker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam imperatora 20cm dł i xenii nie je ,jak siie rybe karmi wszystkie korale sa całe

a rośnie jak na drozdżach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi brzydal skubał xenie.

Jak nie xenia to euphylia panie Walker.

Nie kwestionuje apetytu Pani brzydala twierdzę jedynie że ryba o której mowa na pewno nie była brzydalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestań podawania jodu i innych mikroelementów, wstrzymaj się z podmianami i stosuj więcej węgla. Po mniej więcej miesiącu nie powinno z nich wiele zostać.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z w/w rzeczy nie podaję

same podmianki

z węglem spróbuję


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waker, stając w obronie czci swojej i obcej kobiety , zrobiłem dodatkowy test czy aby mi się nie wydaje.

Scena rogrywa się w 30 l.

Występują Xenia, Sakropyton, capnela, rodaktisy jakieś i inne grzybki.

Brzydal i gobiodon okinawe ...

Brzydal pożarł 2 z 3 kseni, zrobić ci zdjęcie przed i po dla ostatniej? Czy mi uwierzysz?

Zresztą wcześniej był u kolegi i go też podejrzewał.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwałem mechanicznie płaskim cienkim śrubokrętem, zeskrobując ze skały. Nie odradzała się już w tym miejscu. Idzie ją zeskrobać ale jedno drzewko to kilka minut skrobania. Kupiłem nawet aurygę, co ponoć jest predatorem rafy i xeni nie tknęła... Czasem hepatus ją skubnie, ale chyba tylko dlatego, że zawsze jest głodny.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo. Jedna rada: rwać, rwać i jeszcze raz rwać... robić to trzeba metodycznie i systematycznie. Rwać przy wyłączonej cyrkulacji łapiąc xenie mocną pensetą u podstawy i pociągając ją w bok, żeby zeszła ze skały z całą tkanką.

Możesz sobie darować rwanie malutkich krzaczków, z nich na pewno coś zostanie na skale i w niedługim czasie się odrodzi.

Większe osobniki wyrywać... mają to do siebie że ładnie wyglądają pulsując sobie na oddzielnej skałce, dopóki mają na niej miejsce dla całej koloni, później gdy robi się ciasno, mniejsze szczepki samoistnie odrywają się, kolonizując nowe miejsca w akwa..

Najlepiej chyba pozbyć się całości, bo panowanie nad ekspansją tego nota bene pięknego korala jest chol..nie trudne.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie po prostu plewic trzeba jesli sie rozrasta nie tak jak chcemy. Jak ci roslinki w slodkim rosly to tez trzeba bylo plewc. Mi hetonik podjadal xenie ale na pewno nie bylo to zjadanie ich tylko pedzlowal je z lapek;-)

Edytowane przez bob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mogę uwierzyć.Początki akwarium.Siedziałem przy zalanym zbiorniku i wypatrywałem jakiegoś "życia" na skałach.No i w końcu jest- malutka xenia.Jaka to była radość .A teraz? Co ja bym dał żeby cofnąć czas i wyrwać te pierwsze żyjątko.Plaga,plaga i jeszcze raz plaga.Wyrywam ,ale to walka z wiatrakami.Gdzieś zawsze pojawiają się nowe zalążki.Ma to jednak również swoją dobrą stronę.Słyszałem od bardzo doświadczonego "morszczaka",że jeżeli xenia ma się dobrze to świadczy o bardzo dobrej kondycji akwarium.Ile w tym prawdy?To już musi każdy indywidualnie ocenić.


7526_7728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej martwiłbym się w drugą stronę, podobno xenia lubi lekkie bagienko i zanika w czystej wodzie. Odkąd no3 i po4 zbiłem, po całych połaciach xenii zostały już pustynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.