Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

@Rafal Niewiele sie od wczorajszego filmiku zmieniło ;)

Achilles w dobrej formie ma pare kropeczek, wszystko je, skubie szyby, wcina algi z klipsa.

Juz przez siatkę sie stawia Białemu. Tyle ze rano widziałem ze sie ostro prezyly tak teraz juz mniej widać agresji. Z tydz napewno je potrzymam odgrodzone. Jak sie dalej będą biły to znów zagrodzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa tygodnie były oddzielone siatką, przez pierwszy tydzień non stop walczyły przez siatkę aż białobrody oba kolce połamał, dopiero w drugim tygodniu białobrody powoli zaczynał odpływać od siatki - po dwóch tygodniach usunąłem zasieki i był względny spokój jak się okazało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa tygodnie byy oddzielone siatk, przez pierwszy tydzien stop walczyy przez siatkꠡ biaobrody oba kolce poama, dopiero w drugim tygodniu biaobrody powoli zaczyna odpywa栯d siatki - po dwtygodniach usunem zasieki i by wzgl꤮y spokak si꠯kazao :)

@Rafal Jak teraz sytuacja u ciebie na froncie Bialy contra Czarny ?

U mnie zaczely sie przepychanki

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sewer

oficjalne gratulacje! Wiesz przez telefon to zawsze inaczej :smiling: ! Śledzę Twój temat od jakiegoś czasu i cieszę się, że jestes potwierdzeniem dla tezy, że nie trzeba rezygnować z pieknego stada żeby mieć ładne korale! Przyznaję też, że od kiedy kupiłem te prezentowane przez Ciebie Antiasy przestałem widzieć pokolce... :thumbup: Jak zrobię zdjęcie tego samca puszczę fotkę

Jeszcze raz, masz piękny baniak!

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dziś miały u Ciebie wylądować nowe anthiasy ,czekam na fotki i filmik z ich udziałem ;)

Czy reszta anthiasów ma się dobrze i pobiera już pokarm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle sie sadzą do siebie :dizzy: Białobrody chyba się obawia, że pokarmu nie starczy mu w akwarium bo co chwile wraca na swoje zielone łąki i ogólnie widac mu tzw. kręgosłup, nakarm obficiej ryby i niech mają nori przez większy czas i zaobserwuj, czy ich agresja nie zmaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy ktoś podprowadził z Erybki ;( ale mam obiecane dostać z następnej dostawy po kwarantannie. Bimaculatusy (samiec tez) i evansisy wcinają aż miło.

Dokładnie tak jak piszesz biały walczy o papu. Dlatego będą dwa klipsiki na norii w dwóch rożnych miejscach akwarium. Jeden w rewiże Białego drugi u Czarnego. Juz coraz mniej agresji przez siatkę widzę. Jeszcze z tydzień i bedzie spokój. Tak czuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, czym karmisz Evensis...? U mnie na razie tylko czerwony plankton. NIe chcą patrzeć na nic innego :veryangry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzą tez ikrę homara i morską. Poza tym jak daje klasyczne mrozonki tez wydaje mi sie ze coś skubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągnąłem siatkę przedzielającą akwarium. Biały i Czarny się lekko przeganiają ale walk nie ma. Nie widać dominacji żadnego z nich. Raz jeden pogoni raz drugi. Poniżej filmik ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc ,widzę ze teraz będziemy łuk z acroporami doklejać skoro zasieki nie potrzebne :thumbup:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sewer wszystko piknie :thumbsup: ale normalnie naso mnie rozwala fajna parówka z niego :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite :) gratulacje, wspaniałe akwarium!

Nie boisz się że system jest przeciążony?

Udaje się Tobie trzymać parametry w ryzach?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzyłem parametry. NO3 mi spadło ... Na 2 a chciałem utrzymać koło 4. Bede musiał znow zwiekszyć karmienie ;) PO4 0,03. Jest moc rybek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak oglądam te Twoje filmiki (znakomite skądinąd) to mam wrażenie że w akwarium panuje półmrok, tzn, jest tam bardzo ciemno zawsze. To są ustawienia kamery czy tak po prostu masz w zbiorniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne !

Piekne ryby, piekne korale :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mow Stasiu ze Aquaforest Cie kusi zeby sprobowac? :hrhr:

Tyle rybek, kolory korali, parametry bez problemow, fajna muzyczka, super efekt. :unworthy:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo moi drodzy :)

Używałem UV'ki przez jakis tydz. po wpuszczeniu Achillesa ale tylko raz. Nigdy wcześniej nie używałem ozonu ani UV.

Filmiki robie ajfonem 5. Łatwo sie wrzuca filmy na YT. Nie mam żadnych specjalnych ustawień ani nie edytuje filmów. Z tą ciemnością to tylko takie wrażenie. Choć tez akwarium nie jest jakies mega świecące. Dla mnie jest super :) Raz czy dwa ale dawno kręciłem Canonem 5d M2. Nie chcę mi się bawić. Zrobię taki filmik z edycją Canonem przed świętami zeby zamknąć rok ;)

Fakt parametry mi się trzymają pomimo tej bandy 43 ryb... A jak widać po rybkach (np. spasiony naso ;) ) nie glodzę ich raczej. Z drugiej strony właśnie wróciłem z wyjazdu nurkowego i obserwowałem sobie rafki pod względem ilości ryb w jednym miejscu. Uwierzcie mi jest ich wiele wiecej na podobnej powierzchni jak moje akwarium i raczej nie oddalają sie zbytnio od "domu". Kwestia zeby utrzymać im odpowiednie parametry. Wydaje mi sie ze w obecnej konfiguracji mój system temu podoła ;)

Nie zależnie od tego podzielę sie z Wami radością z mojego wyjazdu. Zrobiłem sobie specjalistyczny kurs Rebreatherowy. To taka maszynka do oddychania podwodą, która pozwala nam oddychać cały czas tym samym powietrzem w obiegu zamkniętym. Powoduje to ze nie puszcza sie bąbelków podwodą. Tym samym dla ryb nie jesteśmy juz jakaś piekielną istotą , która straszy wszystko w zasięgu 20metrow. Pozwalało mi to wchodzić w ławice np. anthiasow (setki szt.) i pływały centymetry ode mnie otaczając mnie ze wszystkich stron. Mistyczne to bezbąbelkowe doświadczeni dla mnie choć na bąbelkach nurkuje juz kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się przepychają ale napewno nie można tego nazwać zażartą walką. Oby się to nie zmieniło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.