Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wsparcie VDR ... Zdwoję wysiłki ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy prośba do tych , którzy mają FB o polajkowanie mojego zdjęcia w amatorskim podwodnym konkursie foto. Jest szansa wygrać koszulkę... ;) a wygrywa ze mną zdjęcie jakiegoś wraku ... ;)

Kliknijcie w link i proszę o like :)

https://www.facebook...&type=3

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalajkowany, powodzenia


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna fotka. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba Ci się wrak?? ;-)

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tym co zagłosowali ale wyglada ( chyba ze do północy cos sie zmieni :) ) ze jakies zelastwo wygra z moim rekinem ;)

Wraki lubię ale jak jest na nim życie oglądanie zatopionych przez człowieka smieci nie jest tym co szukam pod wodą... Ale mam mnóstwo znajomych, którzy sie tym jaraja i rozumiem ze moze sie to podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny baniak ;) Mój wymiar 140x80x72... Samp 102x70x50 RO 32x70x50( wszystko tworzy jedna całość). Pływały drapieżniki została Murena ok 1 m ... Ale po zobaczeniu tego baniaka wracam do korali. Jednym słowem robię kopię. Ps. chyba poproszę o nr. telefonu do Ciebie bo mam trochę pytań . Pozdrawiam ...

Edytowane przez Jacek-Ciechocinek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer.Twoje akwa jest za...iste.Od dawna obserwuje jak i wiele innych zbiorników. Ale teraz jeszcze dodam że nawet szczepki co rosną po ludziach od ciebie są pierwszej klasy,i zastanawia mnie czy korale mają DNA. Bardzo cieszy moje oko twój zbiorniczek. Jestem pełen podziwu. :thumbup: :thumbup:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuje za uznanie. Jednak taka przekładka którą zrobiłem ciągnie za sobą konsekwencje. Parametry mi sie cały czas stabilizuja. Jak uspokoilem Kh to rozjechał mi sie Mg z Ca. (1460- 410 ). Ciągła zabawa... Ale czym by było nasze hobby gdyby wszystko szło jak po maśle... ;)

Pewnie szybko by nam sie znudziło.

Zrobiłem Ballinga o mniejszej zawartości Mg. Powinno pomóc. NO3 nadal około 4-7. Nie wiem jakiemu testowi wierzyć. Duza Hanka pokazuje mi 3 a saliferd około 6-7. Czy ktoś używa dużej Hanki do NO3 w morskim? Tyle sprzecznych opinii juz słyszałem np. ze Hanka nie jest do słonej wody. Łukasz z acropory mówił mi ze Hanna tylko tak pisze dlatego ze nie maja atestow (czy cuś) a ona działa doskonale. Niezależnie od tego do podniesienia NO3 przyczyniło sie pewnie użycie chemicleanu. Dwa dni nie chodził odpieniacz potem w zbiorniku zostały martwe cyjanobakterie , ktore jak mniemam tez sie rozkładają. Kulki sie juz kręcą z tydz wiec myślę ze jeszcze pare dni i powinien sie pojawić jakis efekt. Poza tym zmniejszylem karmienie na 7kostek dziennie i jeden płatek alg. Wczesniej dawałem z 12-14 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z ajfona

7jai.jpg

cy61.jpg

x9ng.jpg

0ijs.jpg

nqx5.jpg

unuq.jpg

aw7p.jpg

hn35.jpg

7vpa.jpg

k9vk.jpg

lz88.jpg

0e4y.jpg

0nrb.jpg

I zdjęcie z innego akwarium ;)

Oceaniczny żarłacz białopłetwy. Jeden z groźniejszych rekinów (z pierwszej piątki) Jacques Cousteau napisał o nim że to najgrozniejszy rekin na świecie. Jakoś udało mi się przeżyć to bliskie spotkanie trzeciego stopnia ;)

bu6o.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne akwarium, które trafia do mojego prywatnego subiektywnego rankingu a w dodatku od razu ląduje na pudle:) Gratuluje tak ładnego zbiornika.

Kurde nie wiedziałem, że "ajfon" robi takie super zdjęcia - jakbyś nie napisał, że "ajfonem" robione to bym mógł się założyć, że to jakaś lustrzanka.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium..A takie spotkanie z rekinem to bezcenne przeżycie...Ile trzymasz pokolców w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokolców widzę tam achillesa, białobrodego, hepatusa, strigosusa, żółtka, desjardinii i naso elegansa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zmniejszylem karmienie na 7kostek dziennie i jeden płatek alg. Wczesniej dawałem z 12-14 ...

Znów Ci żółtek schudnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Wyglada z waszych obliczeń ze mam 7 pokolcow... ;) Żółtka nie jestem w stanie przypaść. Cos chyba po tej chorobie mu sie metabolizm zmienił bo ile nie karmie to taki sam szkieletor... Od trzech dni moczę pokarm w preis coly. Moze cos żółtek załapał i w nim siedzi. Zachowuje sie normalnie. Dla innych Coli profilaktycznie.

Achilles cały czas obsypany...

Znów Ci żółtek schudnie :evil:

Ty sie Walker od mojego żółtka juz odpitol... ;)

Moze ma anoreksję czy cuś a taki brak wiary nie pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka przypadłość tej rybki ale będzie oki mój co 2-3 miesiące dostaje kropki i nie martwie się tym wcale 2 rok na akwarium i szaleje z sochalem morze dla tego obsypany ,ja mam sporo pokolcy ,ale jak zobaczyłem u ciebie ile ryb masz to mam oczopląs, za duzo i pewnie dla tego zsypany u ciebie rybka na rybce leży ale tonie mija sprawa ja kocham pokolcowate ryby, reszta dla mnie nie istnieje zwłaszcza antiasy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie Walker od mojego żółtka juz odpitol... ;)

Moze ma anoreksję czy cuś a taki brak wiary nie pomaga :)

Oj tam, oj tam ;)

Martwię się o niego bo jak śmierć wygląda przy reszcie bandy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem super sprawa to tran w kapsułkach przetnij i do suchego pokarmu niech poleży żółtek powinien przytyć moje po leczeniu też podupadły ale ja tran stosuje od lat i z dobrym skutkiem omega 3 gold olimpu i mnóstwo zieleninki ,odpieniacz ci bedzie troche wariował -nieodpienia ,potem wraca do pracy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker wrażliwy z Ciebie facet ;)

Akvarius tak sobie tez tez tłumacze z Achillesem. Taki juz jego urok. Z tym ze bede spokojniejszy jak poplywa u mnie jeszcze z 3miechy. Potem bedzie juz żył :). Tran to dobry pomysł, dzieki. Czasami wrzucę. Rybkom daje raz na jakis czas do pokarmu witaminki i czosnek w płynie z AF. Tyle ze zauważcie jak inne rybcie są wypasione. Żółtek poki co nie chce tyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś płatki firmy omegi? Są na bazie naturalnych składników, mają w składzie jakieś tłuszcze naturalne itp. i jak w malawi tego za dużo sypnę, to aż tłuszcz na powierzchni wody się pojawia. Pokolcom też daję to od czasu do czasu, ryby fajnie po tym tyją - zwłaszcza samice pyszczaków po inkubacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem. Jak z zanieczyszczeniami wody (PO4) w tych płatkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cacko to twoje akwarium. Serdecznie gratuluję i życzę jeszcze większych sukcesów.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam ;)

Martwię się o niego bo jak śmierć wygląda przy reszcie bandy :lol:

najwyrazniej to samica, w dodatku modelka z wybiegow ..;)

Niezly czad w zbiorniku. Nastepnym razem jak bede gdzies przez Rzeszow lecial to sie zaanonsuje i sie wprosze zeby zobaczyc go na zywo ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.