Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne korale, a i fotki całkiem dobre :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne fotki. Super koraliki! Konkurs rozstrzygnięty :clap:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik z akwarium już tym razem z innego telefoniku (samsung) ;)

Jak pewnie się domyślacie nadal używam tylko produktów Aquaforest :)

Robię podmiany po 120l tygodniowo (około 11%) na Probiotic Reef Salt. Pełny balling Aquaforest z mikro z karnisterków. Aktualnie leję po 420ml na dobę. Rano daję po 5 kropelek ProBioS i ProF, raz na dwa dni po 5 kropelek Fluorin i Iodum (niby nie powinienem ponieważ to już jest w Ballingu ale jakoś tak trudno mi się powstrzymać ), Codziennie 10 kropli Strontium, Wieczorem codziennie po zgaśnięciu świateł CoralV, A, E i B. W filterku mam PhosphateMinus i Carbon. Więcej grzechów nie pamiętam ;)

Karmię codziennie 10-12kostek mrożonek i pół listka alg norii dla pokolców ( choć zauważyłem ze anthiasy też jedzą ). Mrożonek nie płuczę ale dwa razy w tygodniu dodaję po 10 kropli FishV i raz w tygodniu Garlic. Pełna gama produktów Aquaforest zaspokaja w pełni potrzeby mojego akwarium. Parametry zasolenie 1,026, Ca 430, Mg 1360, Potas 390, PO4 0,02 ,NO3 4 (celowo takie utrzymuję ze względu na LPSy). Wszytko tu dokładnie opisałem nic innego nie daję ani nie używam. Moim celem nie jest żeby miec pustynię bez ryb i lpsów a mega wybarwione Spsy, moim celem jest mieć wszystko.... Dużo ryb, lpsy i piękne spsy. Póki co mi się to od 3 lat udaje. Udaje się i tylko na Aquaforest. Stąd wiem że to świetne produkty.

Jak ktoś pisze ze mu coś mu na tych produktach nie wychodzi to niech poszuka przyczyny gdzie indziej... bo skoro mi się udaje mi to każdemu się powinno udać.

Coraz częściej dochodzą mnie słuchy że sklepy , które nie sprzedają Aquaforest bezpodstawnie źle mówią o naszych produktach. Osobiście odbieram to jako komplement bo im więcej kłamią w żywe oczy tym bardziej im dajemy się we znaki tworząc dla Was świetne produkty. Wcześniej mówili o soli z betoniarki teraz po tym jak produkujemy setki ton soli wymyślają inne historie.

Mam już parę "donosów" które sobie gromadzę. Gdybyście takie rzeczy "od nich słyszeli" i też Wam by się to nie podobało proszę o info na priv. Na nieuczciwą konkurencję jest poważny paragraf :police:. Moje wieloletnie doświadczenie biznesowe nauczyło mnie że takimi zachowaniami należy bezwzględnie walczyć z pełną determinacją bez względu na koszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium i korale.

Wybacz jednak ale po tym poście aż niesmacznie się zrobiło :/


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o kulkach. Chyba ze juz je wyłączyłes ?

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz dzieki. Bo takie zachowanie jest niesmaczne. Osoby prywatne mogą pisać (mówić ) co im się podoba o produktach , firmach itd. ale osoby , które reprezentują firmy konkurencyjne nie mogą źle mówić o konkurencji ponieważ łamią w ten sposób prawo. Tym bardziej ze wymyślają jakieś farmazony bez pokrycia w rzeczywistości.

Yarcio kulki juz mi się prawie starły.Moze mam ze 100 ml . Jak mi się skończą juz nie będę ich uzupelniał. Probiotyki u mnie bez problemu same sobie dają radę i nie potrzebują wspomagaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak będzie bez kulek. W końcu to tez jakaś pozywka dla probiotykow.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istotnie piękne. Oglądałem też filmik, również pozostawia bardzo pozytywne wrażenia, jedyne co bym w nim udoskonalił to zasłonił okna :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z telefonu ;)

gallery_11375_2136_194651.jpg

Nowy nabytek z podkradłem pod nieobecność Damiana z hodowli Aquaforest ;)

gallery_11375_2136_338297.jpg

gallery_11375_2136_686716.jpg

gallery_11375_2136_749537.jpg

gallery_11375_2136_436194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Powiedz mi jak pokolce pływaja w baniaku o długości 138 cm, szczególnie chodzi mi o Naso i Hepatusa.

czy te ryby trzymasz docelowo czy zakładasz, że w przyszłości zmienisz je na mniejsze.

Pytam, bo zastanawiam się nad baniakiem 135-140 x 80 x 60-65 i zastanawiam się czy te dwie ryby, które mam docelowo nie urosną za duże do takiego baniaka

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce sobie pływają, pewnie zawsze będzie dla nich zbiornik za mały. Na ten moment mi się wydaje ze maja gdzie pływać ale jak jeszcze dużo większe będą to kto wie może je wywiozę do Aquaforest na hodowle do pracy żeby czyściły szczepki ;) Tam będą miały gdzie się rozpędzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jej w zbiorniku biurowym Aquaforest ;) tym razem ja sie odwróciłem a goniopory juz nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim to telefonem było robione?

i czy dodatkowo coś "wzmacniałeś" czy bez przeróbek?

chodzi o to że kolorki bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NalesNick robione samsungiem Galaxy S5. Ustawiony tylko balans bieli żeby odpowiadał jak najwierniej kolorom w rzeczywistości. Nie wzmacniam kororów bo wyglądałyby dość nienaturalnie ;)

Kto u mnie był to wie że tak to poprostu wygląda :)

P.S. dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chwile temu odlaczylem peletki. Wziąłem wodę do badania do Aquaforest bo jakiś taki dziwny niepokój czułem po tym jak je odlaczylem. W końcu od początku były częścią mojego systemu filtracyjnego. Jednak już od jakiegoś czasu uważałem ze jak leje bakterie probiotyczne nie potrzeba mi ich juz. Zwłaszcza podłączonej do peletek pompy , która zżera mi prąd ... ;) do rzeczy zbadalem wodę i ku mojemu zdziwieniu parametry spadły. .. PO4 mam 0,00 NO3 poniżej jeden. Chyba będę musiał mniej lać bakterii i pozywki. Lałem z 10 kropli dziennie. Dodatkowym czynnikiem jest pewnie to ze korale rosną jak szalone konsumując fosforany i azotany. Karmię nadal 12kostek dziennie i dodatkowo z dwie w nocy wraz z CoralE, A, B, V... Nie płuczę mrożonek juz z miesiąc wogóle. Mam Phosphate Minus tak około 500-700ml ale już z miesiąc nie wymieniałem.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozowanie bakterii i pożywki uzależniam od poziomu NO3,jak mam zero to leję po 3 krople rano i wieczorem,ale jak mi skacze do 0,1-0,2 to leję po 5 kropli rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem w kominie pterogonka małego ;) przyglądałem się samcowi i ma pyszczek pełen maluchów ... fajnie. Poza tym jutro robimy ostrą przycinke. Będzie sporo szczepek :) Porobiłem zdjęcia przed przycinką i jutro wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłowiłem dwa pterogonki do wiadereczka. Wsadziłem do sumpa i podmieniam im wodę jak tylko jest okazja. Mam dwie sztuki. Karmie je coralFood'em i ikrą homara. Maja po 1cm. Fajna zajawka ;) Jakieś sugestie czym je karmić ?

gallery_11375_1819_77037.jpg

gallery_11375_1819_8712.jpg

Zrobiłem ostatnie fotki przed przycinką. Tak to wygladało na wczoraj... A dzisiaj no cóż zdjęć jeszcze nie robię bo dość łyso się zrobiło ;)

Wyszło ponad 100 szczepek ...

Za to zrobiło sie miejsce na rarytaski. Wejdzie mi z 12 nowych akropor...

Hystrix i Caliendrum praktycznie zniknęły z akwarium. Na łuku znikneła montipora lekko przycieliśmy zielonego humilisa, niebieski przesunął sie lekko . Talerzówki czerwona i fioletowa prawie całe wycięte... Generalnie dużo zmian i roszad miało miejsce. Już ponad półtora roku jak się nic nie działo... ;) Fotki oczywiście z fona

gallery_11375_1819_27021.jpg

gallery_11375_1819_77037.jpg

gallery_11375_1819_577238.jpg

Pewnie na świeta powrzucam fotki już z nowymi koralami. Chciałbym sobie powybierać właściwe a jak człowiek ma za duży wybór to trudno się zdecydować ;)

gallery_11375_1819_101675.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to z tym jubilerkiem jak u mnie. Za chwilę ma przyjechać kolega z lokalnego forum i zabrać go do siebie. Jeśli nie miał byś co zrobić ze szczepkami to kilka bym chętnie przygarnął:) Dobry pokarm to czerwony plankton i ikra tak jak podajesz. Najlepiej jak byś wsadził kawałeczek skały ze zbiornika jest tam dla nich najwięcej pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a gdzie fotki bo demolce?? :)

Mnie osobiście w baniaku brakuje "badyli" jak acropora tumida, pulchra... coś, co rośnie rzadko a wysoko ;) bo tak to wszystko się tak rozlewa po skale... a na gorze w toni wodnej jak dla mnie za pusto ;)

Więc czekam na fotki :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.