Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wiele zmiennych na to wpływa ... Fazy księżyca , cykl menstruacyjny domowników , sytuacja w firmie ... ;)

Chyba nie można nigdy w przypadku acanthurusow powiedzieć ze od teraz juz bedzie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden krótki filmik z dzisiaj. Wyglada ze Biały z Czarnym dojdą do porozumienia. Przynajmniej narazie ;)

W następnym tygodniu zamontujemy z Damianem łuk (Arch ;) ) mam 10 acr RS z ostatniej dostawy, które wylądują na łuku. Same rarytasiki :)

Nie moge sie doczekać bo jestem mega ciekawy jak to wyjdzie. Jeszcze nie widziałem tego typu rozwiązania w akwarium o podobnych gabarytach.

Po tej operacji juz nie bede mogl przedzielic Akwa na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość ryb imponująca :clap:

Jestem pod wrażeniem, że tak ładnie ci się to wszystko bilansuje (NO3 i PO4) :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fakt parametry mi się trzymają pomimo tej bandy 43 ryb... A jak widać po rybkach (np. spasiony naso ;) ) nie glodzę ich raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Widzisz,wszystko dojrzysz.Czyli Sewer ma tylko 10szt więcej niż ja a jeszcze mam na liście kilka sztuk,tylko muszę ogarnąć moją filtrację wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 10 ryb to aż około 25% wiecej. Poza tym ja mam w obiegu około 1150l. Choć uważam ze jesli Marku masz 300 BK to powinno sie dać zwiekszyć obsadę. W moim przypadku probiotyki tez pracują oprócz odpieniacza zeby utrzymać parametry w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zbiornik ma koronę?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.. u mnie pływa ponad 50 rybć i też daje radę - przynajmniej póki co. Jak się baniak zestarzeje to się zobaczy.

Tak więc "da się"

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień zero i za dwie godziny zacznie sie akcja "The Arch" . Ale mi sie micha cieszy. Dojdą znów piękne akry. Trochę się w Akwa poprzestawia. Jedyne co w przyrodzie jest stałe to zmiana. Wrzucę zdjęcie jak bedzie po akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł, nareszcie - już nie umie się doczekać :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione ;) efekt wysoce dla mnie zadowalający :) trzeba będzie chwile poczekać aż wszystko obrośnie ale jest super! 15 nowych akropor doszło. Scolimia niebiesko-czerwona australijska. Małża i coś tam jeszcze ale nie pamiętam. Same rarytasy... ;) Akry już z takich hardcorowych zobaczymy czy utrzymam... Jest parę pomysłów żeby sprawić ze łuk będzie jeszcze ciekawszy ( bardziej żywy) ale to na później. Jak skończyliśmy to już lampa na niebiesko zaczęła świecić i zdjęcia słabo wtedy wychodzą. Jutro wrzucę filmik. Woda się już powinna wyklarować bo trochę ją przymuliło. Od razu poszła podmianka 120l, wymiana węgla i adsorbentu.

Edit...

Jakość zdjęcia słaba ale wrzucę ... jutro będzie lepsza jakość

rla6.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer,

no slicznie :thumbup:

Troche mi sie gestosc nie podoba. Popatrz na te duza akropore po lewej i pomysl, czy nie szkoda bedzie tych nowych, zaraz po tym jak rusza, przycinac. Moze zdjecie skraca perspektywe ale ta ciemna na srodku (lub nawet dwie) beda mialy ciezko. Moze na filmiku to bedzie optymistyczniej wygladac. :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani ta gęstość to moim zdaniem kwestia perspektywy. Zdjecie spłaszcza obraz. Łuk w ma około 7cm szerokości a w niektórych miejscach ponad 10. Ma nieregularny kształt (natura). Moim zdaniem to on jeszcze jest pusty. Jak byłoby mniej korali to byłby to kawał skaly bez życia. Korale u góry to nie są raczej jakies mega szybko rosnące (ten ciemny np. to tricolor) to raz a dwa sa pomiędzy nimi odstępy całkiem całkiem. Na filmiku bedzie to może lepiej widać. Pełne światło mi sie włącza koło 12tej to jak będę w domu zrobię filmik ajfonem. Mi się podoba. Jest plan zeby pod łukiem poprzyklejac gąbki i tubki ale spokojnie i tak sie duzo dzieje. Ciekawy jestem jak korale na łuku zareagują na bliskość ledow.. Co prawda do lustra wody jest jeszcze z 20cm i dodatkowe 15 do lampy ale... Na łuku stoją koraliki wyjątkowo światłolubne wiec powinny dac rady.

Przypomniałem sobie co jeszcze doszło ... Symphyllia rainbow, catalophyllia i goniopora zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Łuk jest super. Kiedyś pytałem Cię o niebieską gwiazdę wiem że miałeś ją długo ale od czasu przesiadki nie widać jej na Twoich zdjęciach. Kiedy odeszła i ile przeżyła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas żyje :) mam ja ponad dwa lata. Jakbyś sie poprzygladal na filmikach to gdzies tam jest ... ;) zauważyłem ze lubi glonik z szyb a najbardziej gąbki zwłaszcza te białe i żółte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo efekt "The Arch" jest dla mnie super ;) Znając Ciebie i Twój baniak Acry szybko obrosną łuk i będzie miodzio.

Co do gębek pod łukiem i niefoto - pomysł niezły, zobaczymy czy będą sobie dawać radę - co do gąbek nie mam wątpliwości, gorzej z niefoto...

Jak ryby zareagowały na zmiany? Nie ma nowych walk terytorialnych?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas żyje :) mam ja ponad dwa lata. Jakbyś sie poprzygladal na filmikach to gdzies tam jest ... ;) zauważyłem ze lubi glonik z szyb a najbardziej gąbki zwłaszcza te białe i żółte...

Oglądałem a nie zauważyłem to gratuluję i życzę tobie i jej wszystkiego dobrego.

Będę dalej obserwował Twój wątek bo akwarium jest naprawdę piękne.

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peyo79 dziękuję ;)

No i filmik. Jak zwykle na szybko i z ajfona ;)

Wyłazi mi lekkie cyjano ale jeszcze nie wlewam chemincleana bo nie jest jeszcze najgorzej. Niestety razem z jednym lpsem ze sklepu mocno sie ostatnio reklamujacym na naszym forum przytargalem wirki. Moja wina ze sie nie zorientowałem a z kolei to nie do pomyślenia zeby sprzedawać zainfekowanego koralowca nie oczyszczając go wczesniej. Tym bardziej ze prosiłem aby mi wykapali korale w jakimś dipie...Nie będę pisał , który to sklep ale poinformuje go o tym zeby innym takiego numeru nie wycięli. Juz zamówiłem coral rpx. Mam nadzieje ze pomoże. Tyle ze juz zauważyłem na innych lpsach pojedyncze sztuki. Wynika ze mój mandaryn tego nie lubi. Jak nie opanuje tego to kupie jakaś rybcie, która lubi wirki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer jeszcze kilka korali i koniec z grzebaniem w akwarium :ninja:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium i ładne koralowce.

Jakby mi znane - choć może się mylę ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... ;( ale jeszcze tylko pare... No i gąbeczki jeszcze dobraaa ? ;)

Jeszcze króciutki filmik jak jest ciemno na zewnątrz i basta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.