Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Jaką temperaturę macie dzisiaj w baniakach?

Rekomendowane odpowiedzi

no ja chyba zacznę niedługo liczyć straty... w baniaku 30! :(

kupiłem klimator, wsadziłem wkłady z lodówki - niby dmucha zimnym powietrzem... ale po 2h dmuchania temperatura nie spada :(

odpieniacz zwariował - wywaliło mi denko

o dziwo wszystko jest napompowane - montipora polipuje, zoa i rhodactisy jeszcze nie były tak napompowane...

ale już nie mam pomysłu jak schłodzić powietrze na poddaszu :(


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 w baniaku wentylatory non stop a w domu masakra dość zaczynam myśleć o klimie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi klimy nie pozwolili zamontować.

Jak to nie pozwolili? A kto ci miał pozwalać? To jakieś pozwolenie na to trzeba?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawienie na np.elewacje jednostki zewnętrznej wymaga zezwolenia np.WSPOLNOTY;)

No pozostaje wtedy np klimatyzator wew.

U mie na dworze bylo dzis 35C w Akwa 27,4C -po zalaczeniu wentylatora duzego spadlo do 26,1 C

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawienie na np.elewacje jednostki zewnętrznej wymaga zezwolenia np.WSPOLNOTY;)

No pozostaje wtedy np klimatyzator wew.

U mie na dworze bylo dzis 35C w Akwa 27,4C -po zalaczeniu wentylatora duzego spadlo do 26,1 C

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rekord 30"C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27,4 klima działa raczej lepiej ale i gorzej nie będzie


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie idzie odwil tu za oknem.

_MG_1601.jpg

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba montuje klime w baniaku 31 a w drugim 30 ale nic sie narazie nie dzieje:( porąbane poddasze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim reefmaxie przy standardowym wiatraku max 27,3 a na zewnątrz dzisiaj było 28, w nocy temperatura baniaka spada do 26-26,4 przy temp. w mieszkaniu 27.

P.S. gorąco tam u Was :dizzy:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknem 31*C a w słońcu pewnie ponad 40*C, w baniaku (jeszcze nie gotowy, pracuje tylko cyrkulacja i grzałka ustawiona na 24,5*C) dobija już do 27*C.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cieniu 33 st. koło 14. Czyszczenie i podmiana więc wiatraki nie działały przez godzinę. Temp. w akwarium skończyła do 27st......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

9 stron tematu i chyba wszyscy pamiętamy tegoroczne upały. Kurczę nawet nie wiecie jak się cieszę, że od kilku ładnych dni mam w baniaku tą swoją ulubioną temperature 25*C..a już się bałem o grzałke, że się obrazi a tu wstaje w nocy i świeci :thumbsup:

Lato jest fajne ale troszkę nerwówki było..teraz mamy wrzesień..będzie chłodniej to i grzyby będą i nasze hobby spokojniejsze

pozdrawiam


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz na spokojnie mozna napisac podsumowanie upałów, czyli jakie straty zaliczyliście w tym czasie i jaką mieliscie najwyższą temperaturę.

U mnie najwyższa 29 stopni. Nie zwalam na temperaturę, niemniej w okresie upałów po 9 miesiącach zszedł chelmon.

Po upałach, pierwszej "zimnej" nocy odpieniacz ześwirował, do baniaka trzydniowy urobek kubka wylądował. SPSy wracaja powoli do poprzednich kolorów.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem miałem najwięcej 29 stopni, nic nie zdechło, korale "kwitnące" poza hystrixem, który nie wytrzymał chyba 0.6 ppm PO4.

Kilka najgorętszych dni miałem wyłączoną lampę HQI. Potem uruchomiłem silny wiatrak z lampą i w sumie juz nie bylo więcej niz 29 stopni w baniaku.

Mnie wkurza to ze grzałka się włącza zimą, czy jesienią, wiosną. Ale juz mam niecny plan, poloze na moich lampach hqi wężownice z rurki igelitowej z małą pompką sterowana termostatem, bede nim podganial temp. do 27 stopni co moze wystarczy na calą noc żeby rano było powyżej 24 stopni w baniaku. Koszt energii niestety nie jest mały i stale rosnie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem najwiecej 31 stopni. O dziwo nie zauważyłem żadnych skutków. Nawet wczoraj miałem 29 w akwarium. Mam dosyć ciepły dom.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem max 28 ale w koralach 0 strat natomiast ryby padły mi 4 nie wiem dlaczego może choroba jakaś :/ było minęło a teraz znowu wszystko ok.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zasługa ledow, ale u mnie temp. nie przekroczyła nastawu grzałki czyli około 27st., mimo, ze w pomieszczeniu temp. była wyższa.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz czas wyciagnac ;),w moim Reefmaxie dzis 26,1°C B).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radomiu nie ma dramatu dziś:)

A w dodatku baniaczek stoi w przeciągu małym więc 26 stopni jest:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Baniak na poddaszu aktualnie 28*C w dzień pewnie było więcej :p

Nie mam sps'uf więc bezproblemowo w szkle, ryby i korale jak zawsze filują czy coś spadnie do żarcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.