Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

#253498 inmar :

Ale i tak nie jest to powód do dumy :cursin

Nie przejmuj się - ja mam tego znacznie więcej. Przez dwa dni kulki nie pomogły nic a nic. Zobaczymy co się będzie działo dalej.

U mnie kulki kręcą się już ponad 48 godzin. Odpieniacz działa tak samo jak przed ich włożeniem (właśnie po karmieniu kostką Formula Two wywalił mi cały kubek w 15 min. - podobnie reaguje na Spirulina Formula - dziwne). LPSy zaczynają się coraz piękniej wybarwiać. Szok, że po dwóch dniach jest aż taka różnica - nawet moja biała jak dotąd Caulastrea wieczorem miała już odcień lekko seledynowy. A Euphyllie... po prostu bajka. :)

Po moich jedynych 2 SPSach - Montiporach - nie widzę jak dotąd żadnych oznak ani na plus, ani na minus.

Za to zauważyłem, że Zebry były dziś bardzo niespokojne. Niby normalnie jedzą, ale stały się strasznie płochliwe i znacznie częściej niż przed włożeniem kulek dochodzi do spięć między nimi. W dodatku spięcia te są również znacznie gwałtowniejsze i szybsze - wcześniej Pokolce pływały spokojnie - teraz częściej śmigają po baniaku niż pływają. Nie wiem czy to palety, Balling, czy poprostu mają gorszy dzień, ale zmiana w ich zachowaniu aż bije po oczach. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie jak pisałem, LPSy świetnie, natomiast niepokoi mnie ten jeden koralowiec, który jest strasznie zestresowany i jest to odosobniony przypadek. Pozostałe fajnie polipuja. Ryby bez zmian. Oprócz zielonego nalotu nie zauważyłem innego "nowego", no chyba że pył na szybach :)

Grzegorz

ps. czy komuś jeszcze jakiś SPS się stresował??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253470 inmar :

SkoczekPL,to fotki.Co o ty mmyślisz ?

Inmar a no nic, masz to samo co ja :)

Tylko dziwne że przy okrzemkach masz takie niskie PO4 ? Bo ja mam duuuuże :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko OK u Ciebie z RO/DI ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS pokazuje 0,00. Co prawda membrana ma półtora roku,ale prefiltry są prawie nowe i to jeszcze podwojone.Wysyp pojawił się po włożeniu pelletek i zaprzestaniu lania wódki i zeostartu2

DI wymieniałem w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2.5 tygodnia.Cale zielone dziadostwo

zaczyna sie odrywac od skal I wyprowadza sie

na gabki w wyplywie z tenku.Dysza do powietrza

sie zatkala I skimer padl(przepchany).Bio Kulki

zaczely rowno chodzic w pralce.Dalem nowa rybe

przed kulkami I niestety padla(miala zjadac aptezie)

Moze je nie smakowaly.Pianka jeszcze nie brazowa.

Chyba troche jeszcze potrwa te dojzewanie.

Powodzenia wam wszystkim

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253536 inmar :

TDS pokazuje 0,00. Co prawda membrana ma półtora roku,ale prefiltry są prawie nowe i to jeszcze podwojone.Wysyp pojawił się po włożeniu pelletek i zaprzestaniu lania wódki i zeostartu2

DI wymieniałem w styczniu.

Wydaje mi się że zbyt gwałtownie wprowadziłeś zmiany w zbiorniku. Paletki zaczynają "działać" najwcześniej po dwóch tygodniach a czasem może się zdarzyć że i po miesiącu się jeszcze nie rozkręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławku czy możesz przybliżyć to zielone dziadostwo :), które odrywa się u Ciebie ze skały? Jeśli możesz to wstaw zdjęcia tego zielonego....:) Ja sam wałczę z zielonym nalotem na skałach i nie mogę sobie w żaden sposób z tym poradzić, a teraz mam pelety i czekam :).

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze male przepisanko tobie pomoze

One might extrapolate from this research that every change we make in food,

vitamins, organic carbon dosing, supplement dosing (heavy metals), temperature

changes........etc can cause shifts in bacterial populations in the water column,

substrate, rock, inside the coral tissues and in the secretion layers around the coral.

Thankfully, these changes in bacterial populations in most situations are not a bad

thing and the bacteria that replace the others are actually more effective at the job for

nitrogen cycle purposes.

Przetlumaczone(jak troche nie dokladne prosze poprawic)

English to Polish translation

Można ekstrapolacja na podstawie tych badań, że każda zmiana wykonujemy w żywności, witamin,

organicznych podaniu węgla, dawkowania uzupełnienie (metale ciężkie), zmiany temperatury ........

etc może powodować zmiany w populacji bakterii w kolumnie wody, podłoże , rock, wewnątrz rafy

tkanek i wydzielania warstw w całym koralowych. Na szczęście te zmiany w populacji bakterii w większośc

i przypadków nie są złe i bakterie, które zastępują inne są rzeczywiście bardziej skuteczne w ofercie pracy dla potrzeb obiegu azotu.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie po tygodniu(11.04.2010) z polimerami po włączeniu rektora z Bio palletkami odpieniacz przygasł na 3 dni , po tym czasie zaczął pienić jak głupi woda zrobiła się mętna i brązowy nalot na skale i na piachu i tak do dzisiaj, zobaczymy co dalej. Życie narazie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253794 brzydzi :

@Sławku czy możesz przybliżyć to zielone dziadostwo :), które odrywa się u Ciebie ze skały? Jeśli możesz to wstaw zdjęcia tego zielonego....:) Ja sam wałczę z zielonym nalotem na skałach i nie mogę sobie w żaden sposób z tym poradzić, a teraz mam pelety i czekam :).

pozdro Grzegorz

te dziadostwo to ta dlugo wlosista cienka I

natretna trawa.Jak wroce z pracy to zdjecia

na google podam.Niestety ale z iphonu to troche

trodne.Przed zalozeniem pralki do kulek

bylem na wyjezdzie przez 2.5 miesiace.

I skimer nie dzielal przez 2 miesiace I zrobila

sie puszcza Mazowiecka w moim tenku.

Zdjecie

http://picasaweb.google.com/lh/photo/1jRE_biigvP5e9aEPlk3xQ?feat=directlink

Sk

Jestem na wyjezdzie znowu.Jedynie Syn nazekal

ze gabki na wylocie szoruje codziennie.

A Sam wiesz jak trawisko siadzie na gabke

to zejsc nie chce.

Maly filmik ja wyglada po 2.5 tygodnia

http://www.youtube.com/watch?v=cUMQ2uzH5dE

Trawy jeszcze troche ale pomiedzy czyszczeniem jej i kulkami

redukcja dosyc dobra.

Dopisale zeby nie smiecic


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo trochę czasu jak kulki kręcą się w moim zbiorniku , i parę wskazówek dla innych z mojej strony

Po pierwsze kulki dzialają na 100% parametry PO4 są na bardzo niskim poziomie bliskie zera

Po drugie bardzo ważne , kulki muszą być w ciągłym ruchu , przepływ wody nie jest tak istotny , jak ruch samych kulek w reaktorze

Po trzecie jeśli kulki nie będą dynamicznie poruszały się w reaktorze warunki w akwarium pogarszają się z dnia na dzień , to jest z mojego doświadczenia , nie było pradu przez dwie godziny , kulki opadły na dno filtra zatykając sitko, co spowodowalo że po ponownym włączeniu kulki już tak dynamicznie sie nie poruszały , na efekty nie trzeba było dlugo czekać po kilku dniach na piasku powrót szarego nalotu , odpieniacz wywalał strasznie śmierdzącą nalewkę.

Po odepchaniu sitka i zabezpieczenia go na przyszlość na ewentualne ponowne zaniki prądu , kulki ponownie dynamicznie się kręcą teraz czekam na odwrót badziewia z piasku.

Podsumowując mimo tego , że kulki są bezobslugowe zawsze warto zerknąć czy się odpowiednio szybko poruszają w filterku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co mam zrobić.Dzisiejsze parametry to PO4 0,06 ,ale NO3 wyskoczyło mi do ok.25 mg/l.

Rozpocząć lanie zeostartu2 i wódki z powrotem ?

Uwaga,mogę mieć walniety test http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=254536#254536

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,ze nikt nie ma zdania lub wiedzy co w takim przypadku zrobić,no w końcu to nowość więc sam się nie dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253888 inmar :

Zastanawiam się co mam zrobić.Dzisiejsze parametry to PO4 0,06 ,ale NO3 wyskoczyło mi do ok.25 mg/l.

Rozpocząć lanie zeostartu2 i wódki z powrotem ?

Mnie wywaliło cyjano na piachu, ostatnio mam w sumpie chemii pure elite i cyjano się cofa. Wydaje mi się że możesz zacząć dozować wódę w dawce na jakiej skończyłeś i rozłożyć proces zejścia do zera z filtracją alkoholową na miesiąc.

A tak przy okazji... Wcześniej na forum pisałem że zasilenie odpieniacza z reaktora Bio Pellets to bardzo zły pomysł. Teraz nie jestem tego wcale pewien. Co prawda u mnie odpieniacz nie pieni jak należy już ponad miesiąc ale okazało się że mam zasypane te gówniane palety z pierwszej partii. Dzisiaj wyjąłem palety z wody, zamierzam je wysuszyć, przebrać, wykąpać w RO i z powrotem do reaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zasilam odpieniacza z wyjścia polimerów,ale zgadzam się chyba z tym,ze trzeba było etapami odejść od zestartu2 i wódki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie inaczej niz u wiekszosci :)

Kulki kreca sie 6 dobe, odpieniacz zatrzymal sie lacznie na 2 doby, woda krysztal, zadnego zmetnienia, zadnych okrzemek czy cyjano, korale napompowane wiec czekam nadal, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polimerki już kręcą się tydzień. Koralowiec, który początkowo był zestresowany powrócił do poprzedniego wyglądu. Woda.....hm, jest tak czysta, ze muszę ręką sprawdzać czy w ogóle jest :). Parametry NO3 ledwie coś się barwi, PO4 0,024 (rowa). Zielony nalot jest, ale nie powiększa się. Czekam teraz na odwrót. Korale i ryby karmione obficie. Ja dałem na swoje 500 litrowe akwa 300 ml peletek. Na razie nie zwiększam dawki, zobaczę późnej czy aby nie za mało.

Grzegorz

ps. coś temat podupadł, nikt nie pisze jak sprawują się pelety??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@brzydzi

temat nie podupadł tylko wszyscy siedzą przed zbiornikami i wypatrują oznak "cudownego" działania kulek

a tak poważnie,

u mnie "kulki" kręcą się od 9 kwietnia, w świeżutkim zbiorniku

woda to fakt idealnie czysta, parametry w normie, okres dojrzewania zbiornika moim zdaniem mija jak na razie bezboleśnie, żadnego poważnego ataku glonów, cyjano czy innych plag.

oby tak dalej

będę po woli dokładał do zbiornika zwierzaków i obserwował jak reagują.

to tyle, idę poppatrzeć na akwarium he,he:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , jak u was zachowują się pod wplywem dzialania kulek korale miękkie , takie jak xenia , sacro , clavularia ?

Ja u siebie widzę w szczegolności po xeni , że te warunki które są aktualnie w zbiorniku ewidentnie jej nie pasuje , kiedyś do zbiornika dodałem środek KZ zeospur2 i xenia zachowuje się dokladnie tak samo pod wplywem dzialania kulek , czyli nie pompuje się tak jak wcześniej i zmieniła kolor , tak jakby następila redukcja zooksanteli.

Najlepiej widać poprawę w jakosci wody po moniporach , zaczynają dostawać kolory co nie ukrywam zaczyna mnie cieszyć :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.