Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po odpaleniu pelletek też nie było zmętnienia, pojawiło się dopiero po sobotniej podmianie wody i na razie utrzymuje się nadal, co dalej czas pokaże.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze moje parametry mnie zmartwiły.Widocznie pelletki jeszcze dobrze nie rozpoczęły swojej pracy a ja tak zwiększyłem karmienie,że NO3-25 a PO4-0,27.Wracam więc do dawnych dawek i płukaniu ich na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szlenstwami w karmieniu to najlepiej sie poswstrzymac tak z 2, 3 tygodnie. Kulki niestety magiczne nie sa i potrzebuja troche czasu by zaczely spelniac swoje zadanie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zdjęcia brązowego nalotu, który w niektórych zbiornikach pojawia się po starcie kulek?

Jest to zwykły nalot? Włosowaty? Obślizgły? Pojawia się też na szybach?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po miesiącu stosowania kulek cały piasek mam w glonach takich jak dino,jedyne pocieszenie to super kolory i przyrosty a i krystalicznie czysta woda.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u kolesia w tanku to samo parametry co prawda spadły aż miło ale kolejnym etapem zastosowania pelletów są glony bordowe czy to ustępuje czy czymś z nimi walczyć jakie macie doświadczenie bo w moim akwarium nic takiego się nie dzieje woda kryształ spski ładnie się trzymają


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,jesli moge dolacze sie do tematu,u mnie kuleczki smigaja juz szosty dzien,jak na razie jest zero poprawy -na piasku panoszy sie dino,i co zaobserwowalem na pewno to na drugi dzien akwa po prostu nie poznalem,sklaly ,piasek ,wszedzie gruba warstwa tego paskudztwa,choc przyznaje iz wczesniej tez je mialem[ale nie w takim naterzeniu],choc zdaje sie kolega slawek ostrzegal przed znacznym spadkiem ph wody-a przed zastosowaniem mialem je na poziomie 7,9[nie do konca wierze salifertowi],na szybach sporo rdzawego nalotu,szczerze sytuacja niemila,zamierzam zapogiegawczo jeszcze zmienic membrane,prefiltry+silicarbon,wowczas zobacze jak sie bedzie sytuacja rozwijala,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo peletek. widzę, że w stopce masz 100 ml peletek na akwa 126 literków. Hm, to wg mnie zdecydowanie za dużo. Ja na 500 literków dałem 300 ml peletek (a dużo karmię ryby i koralowce). Nie piszesz o parametrach, a mogą być zbliżone do zera i jeszcze teraz taka zmiana w systemie. Dino to kocha:d. W moim baniaku mam ph wieczorkiem w okolicach 8,0 - 8,1 a rano o 7.00 7,6. Zmniejszył bym pelety do 70 ml i zobaczył co się wydarzy w akwa i jak zareaguje system. Pelety może i są dobre, ale nie wariujmy od razu z nimi bo nasze systemy nie lubią gwałtownych zmian w obie strony.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256881 Foo lszklo :

55 dzien na BioPelletes!!!! Rezultaty sa nie samowite piekne kolorki szybkie przyrosty akwa zostalo zrestartowane 04-26-09 do dnia 03-08-10 bylo na zeovicie reszte informaci na forum aqua-reef budowa moiego systemu 800(L)3043-jpg0009.jpg3043-jpg0010.jpg3043-jpg0012.jpg3043-jpg0014.jpg3043-jpg0016.jpg3043-jpg0017.jpg3043-jpg0020.jpg3043-jpg0022.jpg3043-jpg0024.jpg3043-jpg0025.jpg3043-jpg0026.jpg3043-jpg0029.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku "magiczne kulki" kręcą się od 2 kwietnia około 250 ml, zwiększyłem karmienie do 4 kostek dziennie mrożonek (2 dla rybek w południe, 2 dla koralików podawane po 22) niestety parametry się zmieniły a dokładnie NO3 z 2 na 10, więc postanowiłem na zwiększenie ilości kulek do 500ml. Zobaczymy jaki to da efekt...ale nie omieszkam stwierdzić że koraliki wyglądają bardzo dobrze a przyrosty widoczne...

pozdrawiam:waving


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,napisze cos jeszcze o moich spostrzeniach na temat kulek,dzis osmy dzien jak sie bujaja,wylot z filterka do akwa,odpieniacz siadl na kilka dni,nie zaobserwowalem ani zmietnienia wody ,ani zwiekszenia sie objetosci pelletek,woda wizualnie niesamowity krysztal choc wczoraj podmienilem wode w ilosci 10L[podmiana co dwa tyg],odpieniacz juz normalnie pieni,w kubku cienobrazowa ciecz-ale nie zauwazylem zadnego przykrego zapachu,co do walki z dino na razie nic sie nie dzieje,ale nie trace nadzieji-jesli one naprawde pomagaja pochlaniac po4 i no3,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisza Ci ktozy zaczeli na poczatku

polimery sa juz przyjete jako rutyna.

Wyglada ze poprostu za Jakis czs

jak bylo ze skimerami,itp zadny tenk

Nie bedzie dal rady istniec(morski)

U mnie w tenku woda jest bardzo czysta.

Ryby wciaz glodne.Tylko w tenku glonowym

zrobilo sie dosyc ciasno bo glony rosna

jak zwarjowane.Moze CO2 jest wieksze.

Mialem nadzieje ze padna po jakims czasie.

Ale twardo sie trzymaja.Mysle ze poprostu

zywe skaly w tym tenku wypuszczaja wszystko

do zgromadzily przez ponad pieciu lat

(orginalnie byly w glownym tenku).I chyba

blodko morski dodaje im witamin.Trawa

znika powoli.Teraz tylko sie zastanawiam

czy zmienic troche wody ,czy zaryzykawac

I poczekac pare miesiecy-bedzie troche ciekawie

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253888 inmar :

Zastanawiam się co mam zrobić.Dzisiejsze parametry to PO4 0,06 ,ale NO3 wyskoczyło mi do ok.25 mg/l.

Rozpocząć lanie zeostartu2 i wódki z powrotem ?

Uwaga,mogę mieć walniety test http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=254536#254536

Inmar masz 30 rybek, piekna lawica, ale jak na 360 litrow akwa to troche duzo. Moze wieksza ilosc ziaren by pomogla, ale co za tym idzie i sprawniejszy odpieniacz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął jakiś czas jak moje kuleczki były zasilane pompą 2500L/h i muszę wam powiedzieć z mojego doswiadczenia , taki przeplyw wody jest zbyt duży. Parametry PO4 byly na niezmiennym poziomie 0,08 - 0,09 , wróciłem więc do pompy 1000L/h , kulki kręcą się czwarty dzień a PO4 spadło już do 0,05 , wychodzi na to , że przepływ wody jest bardzo istotny , ciekawy jestem czy ktoś z was robil podobne testy.

Prawdą jest , że karmię sporo swoje pociechy bo aż 8 dużych kostek artemi karmeksu , a parametry PO4 powoli spadają :p


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie szybkość przepływu ma na filtrację,ja mam pompę 2000,ale przytłumioną i żadne parametry mi nie zeszły.Czyli jeszcze zmniejszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257089 inmar :

Może faktycznie szybkość przepływu ma na filtrację,ja mam pompę 2000,ale przytłumioną i żadne parametry mi nie zeszły.Czyli jeszcze zmniejszyć ?

Generalnie to troszkę dziwne , że parametry Tobie nie schodzą , być może faktycznie masz zbyt duży przepływ , ale ja nie chcę się wypowiadać , jestem za cieńki bolek żeby zabierać głos.

U mnie w zbiorniku zbyt duży przepływ wody przez kulki powodował , ze parametry stały w miejscu , po zmniejszeniu przeplywu do 1000 l/h parametry zaczęły spadać.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię eksperyment i napiszę.Zmierzę dzisiaj parametry,zmniejszę przepływ i sprawdzę za trzy dni jeśli to nie będzie za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jakość , ale filmik robiony telefonem :p


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257089 inmar :

Może faktycznie szybkość przepływu ma na filtrację,ja mam pompę 2000,ale przytłumioną i żadne parametry mi nie zeszły.Czyli jeszcze zmniejszyć ?

Sprawc jakiej szerokosci jest wylot z filtra z kuleczkami

Moze jest za wielkiie cisnienie.Mialem podobny

problem ze swoim(z weglem).Wymienilem

koncowke na szersza i bylo OK.(bylo troche roboty)

Na www podaja maxymalna wydajnosc tych

koncowek(50% przeplywu na godzine to max)

Mam nadzeje ze to troche pomoze.

Ponoc bakterie pod wiekszym cisnnieniem

pracuja troche wolniej.Pozatym wydobywanie

resztek polimeru pomaga bakteriom w tenku.

A przy wysokim cisnieniu moze wszystko

troche inaczej sie zachowywac I rosnac.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.