Skocz do zawartości
Waldi

ustniki

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega miał aurige i niestety bardzo lubiała obgryzać miękkie korale.

Może małe centropygi -loricula ,potteri ,flavisima za miekkie się nie biorą a kolory super???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał aurige i niestety bardzo lubiała obgryzać miękkie korale.

Może małe centropygi -loricula ,potteri ,flavisima za miekkie się nie biorą a kolory super???

i własnie dla tego grubo się nad nią zastanawiam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ryby są o niebo ładniejsze

Moj tok myslenia, ryby ponad koralami, dlatego moja loricula nie wyleciela jak zasmakowala w niektorych miesistych koralach, koral wylecial, ryba zostala.

Powodzenia, to stadko ktore przedstawiles powyzej bedzie wygladalo super.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę o jeszcze kilku cudakach ,przecież ryb jest zatrzęsienie

tylko musze poszukać

coś kiedyś Tomasz tu z forum wspominał coś o

Heniochus diphreutes

rzadziej występującą odmianą w sklepach

niby nie szarpiący korali jak

Heniochus acuminatus

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heniochus diphreutes, to kolejna rybcia, która zagości w moim baniaku. Na koniec warto pomyśleć o skrzydlicy :)


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie korci ostatnio zanclus cornutus :)

hehe też mnie korcił ,tylko boję sie że sama skała zostanie po wpuszczeniu idola

cały czas mysle jednak o nim Heniochus diphreutes

ciekawe czy ktos go miał?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi - pamiętaj o porządnej kwarantannie bo w przypadku FO jeden błąd może cię drogo kosztować , a gadki sprzedawców typu " już 3 tyg na kwarantannie..." można sobie wsadzić....

Tak nawiasem mówiąc - popieram zmianę , przepływająca ryba typu ustnik , motylek bije na łeb patyki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki o przypomnieniu RIP ;)

a swoją drogą ,ciekawe czy ktoś ma akurat tą rybkę u siebie w akwarium?

chodzi o Heniochus diphreutes


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam miał ktoś rybki Heniochus ? zastanawiam się nad takimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o Holocantus, mam w akwarium Holocantus tricolor rybcia spokojna nic z korali nie wcina, akwarium głownie miękkie ale jest tez Euphylia czy platygora którym nie dokazuje. Bardziej miękkie skubie Hepatus. Trzymałem go w 300 l obecnie w 650.


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe też mnie korcił ,tylko boję sie że sama skała zostanie po wpuszczeniu idola

cały czas mysle jednak o nim Heniochus diphreutes

ciekawe czy ktos go miał?

Idola mam od 3-4 miesięcy i korali nie rusza. Wcina wszystko co mu podam mrożonki, suche, algi, płatki itd. Jednym słowem nie mam z nim żadnych problemów, Co jest dość dziwne to nie rusz nawet gąbek ,które rosną na skale a to ponoć jego przysmak. Ot taki dziwak mi się trafił :smiling:

Miałem też wcześniej imperatora i poza calustera, którą od czasu do czasu podskubywał to nie ruszał innych korali.Jadł też wszystko co mu się rzuciło do zbiornika.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie ustnika pomacanthus semicirculatus musiałem wywieść wszystkie acany , dostawały strzała co kilka minut. i przeslawały sie wogóle pompować , SPS-ów nie ruszał.Tak naprawde dowiesz sie co u Ciebie padnie ofiarą jak wpuścisz rybe.

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad dwóch tygodni mam Chaetodona Aurigę którą kupiłem na aiptasie,skubana wcina tylko mrożonki jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam odławiać http://pl.reeflex.net/tiere/267_Centropyge_aurantia.htm (absolutna rzadkość w Polsce, prawdziwa perełka) i http://pl.reeflex.net/tiere/259_Centropyge_flavicauda.htm.

Rybki są cudne ale od dłuższego niektóre korale przestały polipować i najprawdopodobniej są one tego przyczyną.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedyś Aurige, miesiąc ja łapałem, w końcu weszła do pułapki. Załatwiła mi tyle korali ze tylko siąść i płakać, więcej niż imperator, no ale jemu to wybaczam. Uważaj na nią.

Pozdrawiam

Ja od ponad dwóch tygodni mam Chaetodona Aurigę którą kupiłem na aiptasie,skubana wcina tylko mrożonki jak na razie.

mialem kiedyś Aurige, miesiąc ja łapałem, w końcu weszła do pułapki. Załatwiła mi tyle korali ze tylko siąść i płakać, więcej niż imperator, no ale jemu to wybaczam. Uważaj na nią.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki o przypomnieniu RIP ;)

a swoją drogą ,ciekawe czy ktoś ma akurat tą rybkę u siebie w akwarium?

chodzi o Heniochus diphreutes

Mam ja w akwa i kompletnie nie interesa ja zadne korale ale zeby bylo ciekawiej kupowalem ja razem kolega. wzielismy po jednym .. pochodzily z tej samej dostawy.. u mnie spokoj a u niego mloci korale...

karmimy podobnie wiec to nie powod...

a zeby bylo jeszcze ciekawiej to mam sochala ok 30cm . od jakis 2 miesiecy poprostu zbzikowal...

po wlozeniu reki do akwa gryze jak by nie jadl od miesiaca...a ze nie za czesto wkladm reke do akwa to obgryza wszystkie acropory i monti talezowe.. i badz tu madry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja auriga się nie dała złapać i dałem już sobie spokój,skubie korale,ale jakoś szkód większych nie widać poza tym,że mniej polipują w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moją aurigę podstępem złapałem koszyczek zrobiony z plastikowej siatki jej ulubiony korak do środka koszyczek na 2 sznureczkach i trochę cierpliwości jak wpłynęła na wyżerkę szybko koszyczek do góry i nawet nie wiedziała co się stało trwało to może góra do pół godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopowiem,że auriga przerzuciła się na mrożonki,korali prawie nie skubie,ale aiptasie też kontroluje bo nie widzę sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopowiem,że auriga przerzuciła się na mrożonki,korali prawie nie skubie,ale aiptasie też kontroluje bo nie widzę sztuki.

No to gratuluje. Tak mi sie ta ryba podoba ale jak sobie przypomne ile k... lecialo jak mi rozrywala korale to szkoda gadac.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopowiem,że auriga przerzuciła się na mrożonki,korali prawie nie skubie,ale aiptasie też kontroluje bo nie widzę sztuki.

Marek, a nie wypożyczasz jej przypadkiem na godziny? :D

Od czasu jak odłowiłem Chetonika to korale co prawda ruszyły z kopyta, ale aiptasia jakby wyczuła że już nie ma zagrożenia i zaczęła się rozsiewać niemiłosiernie.

Już nie wiem co było gorsze, Kleini skubiący korale (choć mrożonki żarł pasjami), czy to parzące wszystko dziadostwo które już pewnie w setkach mogę liczyć.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.