Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof czy możesz mi napisać jak zasilasz swój reaktor ? Czy masz jakąś dodatkową pompę ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.T napisał że zasila pompa NJ2400 skręcona do połowy, czytamy w ogóle ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej , Krzysztof czy Twój filterek jest przepływowy ? Czy może jest to filterek na zasadzie obiegu zamkniętego jak reaktor i dodatkowo zasilany pompą zewnętrzną ? Jeśli jest na zasadzie reaktora , to jaką pompą go zasilasz ?

Może teraz będzie jaśniej.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze pelety miesza pompa 2400L/h, natomiast woda do filtra dostarczana jest bypassem. Zawór przy pompie pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie prędkości ruchu pelet, natomiast zaworem na bypassie reguluję wypływ z filtra.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panie Krzysztofie nowe peletki zbiły mi sie w bryłę ,co teraz z nimi zrobic rzdzielić i co dalej? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiego filtra używasz. Przypuszczam, że ciśnienie wypchnęło pelety pod dekiel. Wrzuć jakąś fotkę, napisz, jaka pompa i czy wcześniej moczyłeś pelety, to będziemy szukać rady.

Przypuszczam, że od razu dałeś silny przepływ, co spowodowało wypchnięcie pelet do góry. Na początku trzeba delikatnie dodawać mocy, po czasie ją zwiększać. Odkręć filtr, rozbij pelety i zacznij od nowa.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pompa od Ciebie new jet 2400 filtr od Sebastka

i fotka

post-7155-0-09884000-1401035990_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelety nie zbiły się w bryłę, tylko tak, jak sądziłem, ciśnienie wyrzuciło je pod dekiel. Wyłącz pompę i poczekaj, żeby opadły na dół. Jeśli nie będą chciały, pomóż im. Między pompą a filtrem powinieneś mieć zawór, który pozwoli ci na początku wprawić pelety w niewielki ruch. Pozwól im się dobrze nasączyć, a potem stopniowo zwiększaj moc. Jeśli od razu dałeś 2400, to nic dziwnego, że tak się stało. Zawór jest fajną rzeczą, gdyż daje ci możliwość regulowania ruchem pelet.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pięknie sie kręcą tylko zszedł mi wąż z filtra i woda chlapnęła na zasilacz od ledów wyłączyłem wysuszyłem suszarką ale lekki smrodek poszedł odpalać czy zakładać nowy?

fakt ze one wrażliwe sa jeden mi poszedł sam z siebie teraz załatwiłem drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem nie kopie nie śmierdzi uf

Nie pisz notorycznie posta pod postem! Używaj opcji "edytuj"

I o swoich problemach proponuje założyć swój wątek a nie śmiecić w cudzym.

Moderator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy tak restrykcyjni. Mnie to nie przeszkadza, a ludzie czasami piszą pod wpływem impulsu lub w nerwach. Nie szukają wtedy odpowiedniego wątku lub nie myślą też o zakładaniu nowego. Rozumiem też moderatorów - muszą pilnować porządku na forum.:-)

bibik, na przyszłość prosta rada - miej zawsze w domu sprężone powietrze. W sytuacjach takich, jak miałeś, oczyść styki sprężonym powietrzem. Nie zawsze pomaga, ale często tak, zależy to od tego jak głęboko słona woda zdążyła spenetrować urządzenie. Życzę zdrowych nerwów w naszym pięknym hobby.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tę nowe pelety (?). Jak to się stało, że im tak zaufales? Praktycznie nowy produkt wrzucony do ustabilizowanego przez lata systemu.. Rozumiem, że to ruch przemyślany. Nie boisz się jakiejś niedobrej reakcji systemu?

wysłane z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o tę nowe pelety (?). Jak to się stało, że im tak zaufales? Praktycznie nowy produkt wrzucony do ustabilizowanego przez lata systemu.. Rozumiem, że to ruch przemyślany. Nie boisz się jakiejś niedobrej reakcji systemu?

wysłane z tapatalk

Nowy produkt, ale robiony przez tę samą firmę, z której wyrobów korzystałem przez lata. Znam właściciela firmy osobiście, od wielu lat dyskutujemy na tematy akwarystyki morskiej i, o ile znam się na ludziach, nie jest to człowiek, który patrzy tylko na business. Jest także akwarystą, a to dla mnie dużo znaczy. Jeśli powiedział mi, że sprawdzano ten produkt w akwariach przez dłuższy czas, wierzę. Skoro ufamy firmom takim jak ....., dlaczego mam nie zaufać drugiemu akwaryście, który prowadzi business na dużą skalę? Poza tym większe ryzyko ponosiłem wtedy, gdy wprowadzałem "pierwsze pelety". Wtedy była to zupełna nowość, wręcz rewolucja, nikt nie znał skutków ich działania. Minęły lata, a jak widać, nie rozłożyły mi zbiornika. Szybko po NP reducing biopellets na rynku pojawiły się pelety innych firm i wiele osób z nich korzysta. Czy nie ryzykują? Przecież te firmy nie chcąc zostać w tyle, nie miały czasu na przeprowadzanie badań. Musiały rzucić na rynek swoje pelety głosząc, że to jest dokładnie ten sam produkt. Czy naprawdę? Tak łatwo posiadły tajemną wiedzę, skrywany ściśle sekret? Nie sądzę. Chcę tylko powiedzieć, że cały czas ryzykujemy. My wszyscy, nie tylko ja.

Krzysztof

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panie Krzysztofie.

Podsumowując:

Używa Pan w swoim systemie nowe biopallety czy w zwiazku z tym wyciągnął Pan adsorber fosforanów czy cały czas używa Pan coś?

Ponadto używa Pan bakterii biogro oraz leje preparaty fauna marin blue green red

Czy to wszystko z chemii (oprócz ballinga oczywiście) leje Pan do systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panie Krzysztofie.

Podsumowując:

Używa Pan w swoim systemie nowe biopallety czy w zwiazku z tym wyciągnął Pan adsorber fosforanów czy cały czas używa Pan coś?

Ponadto używa Pan bakterii biogro oraz leje preparaty fauna marin blue green red

Czy to wszystko z chemii (oprócz ballinga oczywiście) leje Pan do systemu?

Adsorber wyjąłem mniej więcej po 3 tygodniach od uruchomienia reaktora z All in one i nadal nie używam niczego na fosforany poza peletami.

Stosuję bakterie biogro, mikroelementy Fauna marin, aminokwasy, balling, węgiel aktywowany, all in one biopellets i to wszystko.

Krzysztof

Czas na drobną aktualizację.

Od kilku dni nad zbiornikiem wisi lampa Diuna T5 10x80W firmy Pacific sun.

diuna_1.jpg

diuna_2.jpg

A tak wygląda zbiornik oświetlony nową lampą Diuna T5 i po ponad 3 miesiącach stosowania All in one biopellets:

Filmik został nakręcony wczoraj.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle bardzo ładny zbiornik.Mam pytanie może nie dotyczy Twojego zbiornika,ale jakie Masz zdanie odnośnie używania kalkwassera,czy kiedyś go Używałeś wraz z reaktorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, używałem kalkwasser przez ok.10 lat, gdy miałem reaktor. Nie wyobrażam sobie, żeby reaktor nie był wspierany kalkwasserem ze względu na utrzymywanie ph. Jedynym minusem jest odkładanie się kalwasser w pompach, trzeba je częściej czyścić.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wiązanie fosforanów poprzez lime water - przy gwałtownych spadkach pH związany fosfat może się uwalniać.

O samym akwarium nic nie napiszę. Nuda. Niezmiennie nuda od lat.

:)

PS. Jak ja bym się chciał tak nuudzić.. :D


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nuda :)

Też bym się chętnie tak ponudził. :))

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze super filmik ale na żywo jeszcze ładniej co miałem ostatnio okazje widzieć. Lampa prezentuje się fajnie ale jeszcze przyznaj się jakie zestawienie świetlówek Krzyś dobrałeś bo coś tam ostatnio mieszałeś.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby Pan napisać jakie dokładnie i jakiej firmy aminokwasy stosuje dla ryb i korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nadal powala ale wg mojego gustu na filmiku z 13 maja br było ładniej;)

https://www.youtube....d&v=btlO2ffhRrY

Takie moje znów subiektywne odczucie :)

Też się zastanawiałem czy to balans bieli na telefonie ale chyba nie.

Widać że jeden film był kręcony gdy w pokoju jest kompletnie ciemno(nie widać koloru szafki), drugi chyba za dnia i światło dzienne "spłaszczyło" nieco wygląd koralowców.

Mnie bardziej zaskakują przyrosty koralowców - zatrzymaj sobie oba filmy na początku i porównaj te same koralowce.. :)

Na niektórych, szczególnie tych "grubych"(czyli wolno rosnączych) przyrosty są bardzo duże.

@Krzysiek

Jak dużo masz węgla na swój litraż i jak często go zmieniasz?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy to balans bieli na telefonie ale chyba nie.

Widać że jeden film był kręcony gdy w pokoju jest kompletnie ciemno(nie widać koloru szafki), drugi chyba za dnia i światło dzienne "spłaszczyło" nieco wygląd koralowców.

Mnie bardziej zaskakują przyrosty koralowców - zatrzymaj sobie oba filmy na początku i porównaj te same koralowce.. :)

Na niektórych, szczególnie tych "grubych"(czyli wolno rosnączych) przyrosty są bardzo duże.

@Krzysiek

Jak dużo masz węgla na swój litraż i jak często go zmieniasz?

Tak tak przyrosty ogromniaste zgadza sie:-)

Bardziej mi chodzi wlasnie o te kolory, moze balans bieli. Filmy na pewno krecone w dwoch roznych warunkach:-)

I bardziej do gustu przypadla mi sceneria z 13 maja. W drugiej w dodatku inne nowe światło świeci.

Nie zmienia to faktu, ze akwarium jest super. Urywa jaja hehe

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze super filmik ale na żywo jeszcze ładniej co miałem ostatnio okazje widzieć. Lampa prezentuje się fajnie ale jeszcze przyznaj się jakie zestawienie świetlówek Krzyś dobrałeś bo coś tam ostatnio mieszałeś.

Rzeczywiście mieszałem i ostatecznie na chwilę obecną wygląda to tak:

2 x Ultra royal blue, 1 x Pigment int, 3 x Shallow, 2 x Crystal blue, 2 x Spectra

A teraz parę słów o samej lampie.

Bardzo mi się podoba design, estetyka wykonania bardzo wysoka. Dużym plusem jest możliwość odłączenia kabla podczas zdejmowania lampy. Obawiałem się trochę uchwytów do świetlówek, ale widzę, że nie jest to wcale kłopotliwe. W razie potrzeby łatwy jest dostęp do stateczników, a przy złośliwych rybach jak mój achilles i hepatus, które lubią kłaść się na tafli wody i chlapać powodując przepalanie się stateczników to bardzo ważna rzecz. Lampa Diuna jest idealna przy akwariach bez korony/zabudowy oświetlenia. Świetlówki osadzone są na tyle głęboko, że ich światło nie razi w oczy. Linki do zawieszenia lampy są grubsze i daje to większe poczucie bezpieczeństwa np. mojej żonie, która bardzo stresuje się, że taki ciężar wisi na "włosku". Sterowanie lampą poprzez komputer jest proste nawet dla laików. Światło, jakie daje Diuna niczym nie różni się od ATI (oczywiście przy takiej samej konfiguracji świetlówek). Cóż, na razie widzę same plusy, mam nadzieję, że nic się pod tym względem nie zmieni. Krótko mówiąc, Przemku, jestem pod wrażeniem. Wszystko przemyślane i skonstruowane tak, żeby użytkownikowi było łatwiej. Cieszę się, że Polacy nie gęsi i... takie produkty wytwarzają. Życzę powodzenia w businessie!

A ... i jeszcze jedno - fajne światełko nocne.

Na razie tyle z mojej strony.

Krzysztof

Akwarium nadal powala ale wg mojego gustu na filmiku z 13 maja br było ładniej;)

https://www.youtube....d&v=btlO2ffhRrY

Takie moje znów subiektywne odczucie :)

Akwarium od dłuższego czasu wygląda tak samo. Filmik z 13 maja zrobiony był iphonem, ostatni aparatem Canon 500. Niestety, moje umiejętności foto nie są najlepsze. Nie potrafiłem w aparacie ustawić dobrze balansu bieli. Film nie do końca oddaje rzeczywistość.

Krzysztof

A czy mógłby Pan napisać jakie dokładnie i jakiej firmy aminokwasy stosuje dla ryb i korali?

Używam aminokwasy Fauna Marin lub Salifert.

Też się zastanawiałem czy to balans bieli na telefonie ale chyba nie.

Widać że jeden film był kręcony gdy w pokoju jest kompletnie ciemno(nie widać koloru szafki), drugi chyba za dnia i światło dzienne "spłaszczyło" nieco wygląd koralowców.

Mnie bardziej zaskakują przyrosty koralowców - zatrzymaj sobie oba filmy na początku i porównaj te same koralowce.. :)

Na niektórych, szczególnie tych "grubych"(czyli wolno rosnączych) przyrosty są bardzo duże.

@Krzysiek

Jak dużo masz węgla na swój litraż i jak często go zmieniasz?

Sprostowanie - film z 13 maja też był robiony aparatem Canon. Oba filmy kręcone były w dzień, z tą różnicą, że przy drugim filmie nie zasłoniłem dokładnie okien - to może miało jakiś wpływ, nie wiem. No i ten balans bieli!

Daję ok. 400g węgla i wymieniam po 3 tygodniach.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.