Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wniosek ?

Da się zrobić przekładkę bez tąpnięć parametrów i strat w obsadzie. Musi tylko być odpowiedni materiał, odpowiednio przygotowany i przede wszystkim odpowiednia osoba ;)

Przed podmianą skały było: extra hiper super rewelacyjnie ładnie, zdrowo perfekcyjnie ............. itd

PO podmianie skały jest: extra hiper super rewelacyjnie ładnie zdrowo perfekcyjnie i......... majstersztyk................itd

Czyli co by tu jeszcze powiedzieć.....................................................w sumie to niewiele się zmieniło ;)

Naprawdę Krzysztof............ kompletnie niczym mnie nie zaskoczyłeś ;)

Byłem , widziałem, ustawienie skały i korali odebrałem ;) pokwitowałem przy dobrej kawie ;)

Pozdrawiam

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś nie mam czasu na odwiedziny i okiem rzucenie wiec chociaż napisz co w zbiorniczku słychać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu w ten wątek nie mogę zaglądać bo co zobacze fote akwarium Krzysztofa to najchętniej moje bym zlikwidował swoje bagienko .Korale przepiękne jak z bajki podziwiam ludzi co mają takie akwaria.

Stwierdziłem że przejadę połowę Polski specjalnie aby zobaczyć to cudo byłem już w afrykarium we Wrocławiu teraz czas na wisieńkę na torcie i odwiedzić Mistrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś nie mam czasu na odwiedziny i okiem rzucenie wiec chociaż napisz co w zbiorniczku słychać.

A na siedzenie w internecie czas masz? No dobra, dobra, rzadko kto ma teraz czas.

Korale wyglądają świetnie. Np różowa acra z lewej strony u góry zbiornika straciła kiedyś swój czysty różowy odcień, była jakby przybrudzona, w chwili obecnej położona na skale, nawet nieprzyklejona, odzyskała blask, zdążyła już się przyczepić do rurki. Żaden koral nie wygląda gorzej niż przed wymianą skały, wręcz przeciwnie. Gdy znajdę trochę więcej czasu, spróbuję porobić zdjęcia makro.

Krzysztof

Ja po prostu w ten wątek nie mogę zaglądać bo co zobacze fote akwarium Krzysztofa to najchętniej moje bym zlikwidował swoje bagienko .Korale przepiękne jak z bajki podziwiam ludzi co mają takie akwaria.

Stwierdziłem że przejadę połowę Polski specjalnie aby zobaczyć to cudo byłem już w afrykarium we Wrocławiu teraz czas na wisieńkę na torcie i odwiedzić Mistrza :)

Ludzi z Żywca zawsze chętnie widzę :waving

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolory to rewelacja. Ale ta żółta to jest poezja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, panie Krzysztofie :clap:.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak... żółta. Koraliki cud malina.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie żółta rozwaliła,niesamowita.

super czadowa

jak i całe akwarium


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba przestanę tu zaglądać... :) - cudne te kolory i faktycznie ta żółć to bajka


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten watek jest tylko po to zeby nam cisnienie podniesc ;). Zolta - marzenie scietej glowy.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółta rozwaliła system...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by stwierdzić po załączonych obrazkach ze wymiana skały tylko na duży PLUS


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. I kilka kolejnych zdjęć:

z_23.jpg

z_22.jpg

z_21.jpg

z_20.jpg

z_17.jpg

z_16.jpg

z_15.jpg

z_14.jpg

z_12.jpg

z_11.jpg

z_10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu pisać - Mistrz Mistrz Mistrz


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne. Gratuluję wspaniałej kolekcji.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co to dla mnie coś nieprawdopodobnego :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakas. Pięknie i pozdrawiam :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem o chodzi. Tam jest brązowo, buro i ponuro a Pan Krzysztof wszystko w Paint-cie poprawia :).

Marzą mi się takie kolorki. Może za kilka lat :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki mają swoje własne życie. Kiedy słyszę czasami nieprawdziwe informacje dotyczące mojej osoby, macham na to ręką, bo szkoda mi czasu i nerwów na prostowanie wszystkiego. Ale są też plotki niebezpieczne i jedną z nich chcę właśnie zdementować. Otrzymałem prywatną wiadomość tej treści:

"Witam w jakiej dawce stosuje sie miedz aby zredukować ilosc zooksanteli :) ? Wiem ,że w taki sposob wybarwasz acry."

Zacytowałem dosłownie nie poprawiając nawet literówki. Jedyna zmiana to wycięcie informacji o litrażu zbiornika autora tej wiadomości. Skoro była to wiadomość prywatna, usunąłem to, co może zasugerować autora. Mam nadzieję, że nie ma on nic przeciwko upublicznieniu w taki sposób treści prywatnego maila.

Ale do rzeczy. Autor pisze, że wie. Sądzę, że jego wiedza oparta jest na plotce, a plotka z definicji zawiera nieprawdziwe wiadomości. Nigdy nie używałem, nie używam i na pewno nie będę używał miedzi w zbiorniku rafowym! Miedź już w dość niskich koncentracjach jest toksyczna dla rafy, trudno dokładnie powiedzieć, w jakich, ale podaje się stężenie w jednostkach ppb - liczba cząsteczek na 1 miliard. W oceanach średnio występuje stężenie 0,25ppb, podczas gdy w naszych zbiornikach średni zakres to 10-80ppb. Miedź ma tendencję do kumulowania się w zbiorniku, wchłaniana jest przez skałę i podłoże.

Miedź zabija bakterie, całą mikrofaunę, ślimaki, kraby, .... i korale.

Miedź znajduje się w pokarmach, soli, w mikroelementach i to wystarczy, a może nawet za dużo. Na Reef central jest kilkustronicowy wątek na temat miedzi w akwariach rafowych http://www.reefcentr...d.php?t=2104096

Jeśli ktoś świadomie dozuje miedź, to znaczy, że świadomie "robi kuku" swoim zwierzakom. Ja do tych osób nie należę.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś a gdzie to było że wkładasz do zbiornika korale na czas zdjęć robienia.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś a gdzie to było że wkładasz do zbiornika korale na czas zdjęć robienia.

W innej plotce :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.