Skocz do zawartości
robi

Reaktor, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Robert K - to nie upierdliwosc, ale po co sprawdzac cos czego nie musze sprawdzac? Kolejna praca serwisowa co 3-6 miesiecy.

Do tego inna bardziej istotna rzecz, nie musze sie martwic co sie np. stanie jak sonda ulegnie awarii - o kolejny element mniej do uszkodzenia i problemow.

W Dastaco II masz tylko plywak, ale ze pracuje w specyficznych warunkach i ma specyficzna budowe a kabel nie jest "w wodzie" to nie widze mozliwosci jego uszkodzenia/awarii.

Oczywiscie mozna obnizyc pH, mierzyc odcieki, bawic sie w babelki itp itd... tylko po co ?

Chyba ze ktos lubi - ja lubie maksymalnie uproszczone rozwiazania. Dlatego nie bylo u mnie opcji na reaktor tradycyjny...

pH w zbiorniku, po uruchomieniu rekatora, jest caly czas na w tym samym zakresie.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku awarii pływaka?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia to podobno blondynka kulkę popsuła. Wiadomo pływak może się zepsuć tylko nie ma co się w nim psuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert nic, nie dozuje i wlacza sie alarm. Okresla i pilnuje tego zwloka na sterowniku.

Jezeli plywak nie generuje ( zmiany stanu ) ruchu cyklicznie co XX minut to wlacza sie alarm i reaktor jest na czas alarmu blokowany. ( u mnie wysyla jeszcze email przez profka.

Tak jak napisal diabells - tam nie ma sie co popsuc.

Z historii moich serwisow zwiazanych z elektronika akwarystyczna i nie tylko, ZAWSZE awarii ulegal kabel doprowadzajacy sygnal z/do plywaka - w slonej wodzie kabel twardnieje i peka. Tutaj caly kabel jak i jego wejscie w czujnik jest poza ukladem wody. Sam plywak jest zalanym tworzywem magnesem a kontrakton tez jest zalany.

Mozliwosc uszkodzenia kontraktonu praktycznie znikoma, zapchanie sie lub zakleszczenie plywaka tez ( z racji srodowiska pracy.

W tej sytuacji porownanie mozliwosci awarii czujnika vs sonda pH i jej kontroler, kalibracja, rozjazd odczytow itp zawsze wyjdzie na mega korzysc plywaka.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej,że reaktor teraz produkuje małe ilości fosforanów,ja gdzieś mam innego dostawcę tego produktu.

widzisz Marku , mam ten sam problem , po uruchomieniu dastaco jakoś dziwnie zaczęło rosnąć Po4 i nie mogę tego opanować , usuwam Rową ale to nie za bardzo mogę bo jadę ja peletach a przy metodzie probiotycznej nie powinno się używać preparatów tego typu , chodzi chyba o zawartość żelaza i jego pochodnych .Myślę że Dastaco może być przyczyną tych zmian , tylko w jaki sposób ? może Co2 które cząsteczkowo dostaje się z odciekiem do akwa to powoduje ?

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reaktor moze byc przyczyna?? Raczej zasyp ktorego uzywacie. Ja mam knoppa i grotechowy Mg i nie mam wzrostow z tego powodu PO4

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że chodzi o zasyp.Teraz sprawdziłem sobie odciek - PO4-0,21.MASAKRA ! Idzie mi 500ml Rowy co 3 tygodnie.Zgłaszałem reklamację do RS gdzie kupiłem wkład,ale dostali odpowiedz odmowną bo nikt im nie zgłaszał takiego problemu.Chętnie bym spróbował innego wkładu,ale mam 5 opakowań ARM-a i trochę tej kasy na to poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu leży sobie u mnie reaktor Aqua Medic KR1000 z butlą praktycznie nowy. Mam obecnie w obiegu ok 750l wody, stosuje balinga. Obsada głownie lps, zoa, grzybki. Powoli będę wprowadzać sps-y I tak sobie myślę czy nie uruchomić reaktora. Czy w moim przypadku ma to sens?

Edytowane przez Iga (wyświetl historię edycji)

550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak duzo i w jaki sposob dozujesz balinga. jesli sa to male dawki podawane wygodnie jakims automatem - niech reaktor czeka na swoja kolej :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli leży w szafie to moze warto go użyć jezeli masz pompy dozujące


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iga, zanim zainteresujesz sie reaktorem proponuje zainteresowac sie Regulaminem forum - zwlaszcz pkt 2 :)http://nano-reef.pl/topic/18642-regulamin-forum-wazne-przeczytaj/

Tematy polaczylem :)

A co do pytania, z wlasnego doswiadczenia Ci powiem ze niesamowita zaleta reaktora jest to, ze jak go juz ustawisz (co nie jest latwe) to jest niemalze bezobslugowy. Jesli nie masz jeszcze spsow to podejzewam ze nie lejesz zbyt duzo Ballinga, wiec nie musisz sie spieszyc z wymiana.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iga zrobiłem reaktor do 140L, obsada mieszana, dozuje 1 krp/4-5sekund. Nareszcie mam spokój z utrzymaniem Ca i Mg.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na razie poczekam, jak dorosnę do reaktora, to czemu nie.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dawno nikt tu nie pisał pozwolicie że odświeżyć temat.Mam maly problem .Reaktor u mnie działa sporo czasu jeśli chodzi o moje zadowolenie to jest na 100 procent , ale mam zamiar robić małe przemeblowanie w akwarium i zapotrzebowanie na wapń bardzo mocno zmaleje na pewien okres czasu. Nie Chciał bym wyłączać całkowicie oprozniac reaktora ! Czy moge tylko wyłączyć pompę perystaltyczną a woda i Co2 niech gania w reaktorze przez ok. 10 dni ?czy dać zegar czasowy i ustawić podawanie np. 15 min. co 1-1.5 godz ? Ciekawe co będzie się działo w komorze reaktora przy takim ustawieniu ?!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie.wylaczysz.tylko CO2?

Czyli można tylko Co2 zatrzymać a reszta niech chodzi ? Nic nie zaszkodzi ? może reakcje jakieś bo wolny przepływ wody i denitrator może wyjść.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi reaktor zbija NO3 do zera,ale za to produkuje fosforany.Miałem takie cyrki z nim jak lampa była w serwisie i mocno spadło zapotrzebowanie na jego odciek.Nie pomyślałem o wyłączeniu samego CO2,tylko odłączyłem pompkę dozująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu testów od momentu uruchomienia dastaco jasno wynika ze reaktor nie produkuje w równej ilości Ca i Kh.Robiac pomiary Tylko Kh to Ca spadnie , a gdybym Ca podbił redaktorem to Kh bym podniósł do ... chyba 25-30.Tez tak macie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy pewnie od wkładu,na ARM-ie wszystko mam jak trzeba,oprócz fosforanów bo ........ostatnie badanie PO4 to chyba coś powyżej 0,36.Nie wiem jak to się dzieje bo ktoś pisał,że ma 0,03 ,ale u mnie inny wynik. Mam zamiar zmienić wkład jeszcze w tym tygodniu bo na rowę nie wyrabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - to ja pisalem o niskich fosforanach u mnie. Polecam, wbrew temu co napisane na opakowaniu, zalac jednorazowa ilosc zasypu woda ro na 24h.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zasyp ARM ten normalny a Po4 odcinku to 0,03 , Marku czy masz może ten z podwyższonym magnezem?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to granulacja rozni te dwa rodzaje, kazdym razie takie dwa kiedys mialem i o ile kojarze to ten drobny jest zwykly a ten gruby z podbitym magnezem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dawno nikt tu nie pisał pozwolicie że odświeżyć temat.Mam maly problem .Reaktor u mnie działa sporo czasu jeśli chodzi o moje zadowolenie to jest na 100 procent , ale mam zamiar robić małe przemeblowanie w akwarium i zapotrzebowanie na wapń bardzo mocno zmaleje na pewien okres czasu. Nie Chciał bym wyłączać całkowicie oprozniac reaktora ! Czy moge tylko wyłączyć pompę perystaltyczną a woda i Co2 niech gania w reaktorze przez ok. 10 dni ?czy dać zegar czasowy i ustawić podawanie np. 15 min. co 1-1.5 godz ? Ciekawe co będzie się działo w komorze reaktora przy takim ustawieniu ?!

Ja bym zwiększył PH w reaktorze - 6,8 / 6,7 i testował, reaktor by się bujał swoim tempem a suplementacja była by na pewno mniejsza.

Muszę u siebie zmierzyć fosforany na wypływie - też mam wkład ARM.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.