Skocz do zawartości
robi

Reaktor, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc , prawie od zawsze jechałem na balingu ale teraz coś mi naszło na reaktor! Reaktor i butle z reduktorem już mam ale musze dokupić sterowanie co2 komputer ,ale... tak sobie myśle czy warto "pchać się" w reaktor z takim sterowaniem ? czy te przeznaczone pieniądze na co2 kompurer wydać na choćby DIY Dastaco ??? Koszt Komp.co2 to ok. 320 Euro , Dastaco nowego za tą kase nie kupie ale... może ktoś by "wystrugał" taki do 450 litrów ? Szukałem w sieci ale nic nie moge znależć ! jakieś same duże te reaktory ,do 800-1000 litrów! no i zawiedziony i skołowany szukam pomocy tutaj.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja calkiem niedawno przeszedlem na reaktor. Mimo ze jeszcze nie mam go dobrze ustawionego juz widze zalety praktyczne. Na dluzsza mete reaktor jest tanszy i mniej klopotliwy w uzyciu.

Co do Dastaco DIY gadaj z Marcinem (sledzik-wawa). Z tego co wiem jest zachwycony


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj reaktora GEO, w dobrych pieniadzach super jakosc


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj reaktora GEO, w dobrych pieniadzach super jakosc

Ale żeś mi doradził , nie dość że musze kupić komputer co2 to jeszcze proponujesz mi inny reaktor...po co drugi reaktor ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

Aktualnie jestem szczeliwym uytkownikiem reaktora DIY a'la Dastaco II ( zrobilem sam kopie ).

Jestem zachwycony tym rozwiazaniem jak i sama opcja prowadzenia akwarium na reaktorze.

Od razu m e bylem ortodoksyjnym fanem ballinga i lalem go ponad 4 lata :-)

Na szczescie Jarek Jablonski mnie nawrocil.

Co do samego rozwiazania - jak dla mnie, przy rozpoczynaniu zabawy z reaktorami to TYLKO konstrukcje a'la Dastaco II.

Roznica do klasycznych rozwiazan to jak stary telefon nokia a wspolczesne smartfony :-)

Tutaj mozna takze powiedziec - bezobslugowe.

Z wlasnego doswiadcenia moge wskazac takie zalety:

- brak kontrolerow ph

- brak zabawy z sondami

- brak zabawy z dozowaniem odpowiedniej ilosci co2

- jedno pokretlo - tylko do zmiany dawki

- stabilnosc parametrow

- brak zabawy w rozrabianie plynow ballinga

- ustalenie dawki w reaktorze, zajelo mi mniej czasu niz 3 plynow do ballinga

- reaktor zajmuje mi mniej miejsca niz 3 baniaki do ballinga z plynami na miesiac

Takze nie zgadzam sie z teoria ze reaktor tylko do duzych akwarii. Sam mam 360l ale czy bede mial 200 czy 800 to bede uzywal reaktora. Stabilnosc, latwosc kalibracji i bezobslugowosc jest w cenie :-)

To chyba tyle - bo zaraz ktos bedzie krzyczal ze cos reklamuje :-)

Jak sam nie umiesz sobie takiego wystrugac to Wiem ze Noa robi takie reaktori na zamowienie.

Ps. A i elektroniki dastaco nie potrzebujesz - robi sie ja banalnie samemu

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę potwierdzić, że to co napisał Marcin to szczera prawda, żadnego naciągania czy upiększania.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy używajac tych reaktorów mierzycie PH w zbiorniku???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , stale 8,2 do 8.45 w cyklu dziennym

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik-wawa, czy istniała by taka możliwość żebyś gdzieś wystawił "plany" swojego DIY a'la Dastaco II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy

Spoko,

No to czekamy, bo szczerze powiem że jestem bardzo tym projektem zainteresowany :)

Od początku śledzę ten temat na obydwu forach


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie PH w reaktorze jest i jaki wkład bo jak wiemy różne wkłady rozpuszczają się w różnych wartościach Ph


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reaktorze ZAWSZE masz 6,1-6,3

Ja uzywam knoppa, chlopaki ARM

Druga komora podija ci ph i stabilizuje

Wszystkie wklady rozpuszczaja sie ponizej 6,5. Zalezy jaki wklad taki odciek bedzie. Ja na knoopie ma 55-65 kh

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłbym ogromnie zobowiązany za możliwość użyczenia schematów budowy. Wygląda na to że dastaco to będzie "święty graal".

Edytowane przez mathe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o zaworki do regulacji wycieku z reaktora.

Jakich używacie?

Czy łatwo ustawić niewielki odciek ? (np 1 kropelka na kilka sekund).


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Jacka56, powinien mieć reaktor DIY Dactaco na zbyciu, bo chyba ktoś zamówił i nie odebrał, ale dokładnie nie wiem.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co zainteresowani sa samodzielna budowa to informacje mozna uzyska na drugim forum aqua-reef w watku "Reaktor - krok po kroku". Tam roztrzasalismy kwestie budowy.

Moje zwymiarowanie puscilem kolegom na priv.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła kupuje dastaco ale musze dokupić jeszcze pompe podającą wodę do reaktora, może IKS vario II ta niebieska ? jak z głośnością tej pompy ? aaa i jeszcze elektrozawór co2 na 230v ,jest coś godne polecenia?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś zrobiłby mi mi taki? majsterkować lubię ale czasu na to zdecydowanie brak...

prosze info na priv


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pompę:

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/-IKS-AQUASTAR-VARIO-II-NIEBIESKI-pompa-dozujaca/3213

Elektrozawór możesz użyć na 12V lub 230V. Są zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania.

Ja osobiście używam tego na 230V i musze powiedzieć, że zawór się nie grzeje, ponieważ czasy otwarcia sa bardzo krótkie.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , wiem jaka pompa (IKS varioII) a zawór taki może być ?

http://www.sklep.aquamedic.pl/m-ventil.html

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam podwójnego, możesz poszukac w ofercie u skiby.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

-czy mając reaktor zastępuje PEŁNEGO balinga (Ca,Kh,Mg,Sól bez soli) czy tylko ballinga light (Ca,kh,mg)?

-rozumiem że ustawiam reaktor, i nie mam problemów z wachaniami Ca/Kh/Mg ? - co w sytuacji gdy parametry nie równo lecą, co często sie zdarza, sam dopiero od tygodnia leje równego ballinga, a mimo to ostatnio zauwazyłemw ieksza konsumpcje magnezu, cow takich sytuacjach z reaktorem ? jak uzupełnić braki ? prochami z ballinga ?

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. tu nie ma pojecia pelny nie pelny - tu jest natruralne dozowanie kH,Ca,Mg z dobrodziejstwem innych pierwiastkow ( mozesz nazywac to full balling ale w zaleznosci od akwarium i tak trzeba dozowac mikroelementy dodatkowo )

PS. Pelny Balling to nie Ca,kH,Mg i Sol bez soli :-) - to jest wlasnie light, w pelnym dozujesz jeszcze kilka innych mieszanek

ad2. ustawiasz reaktor i... tak jak w kazdym innym rozwiazaniu dozujesz tyle ile konsumuje twoje akwarium.

Co do rozjazdow to w sumie nie zaobserwowalem, Ja pilnuje kH a do tego ustawia mi sie Ca i Mg


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.