Skocz do zawartości
Androctonus

Tunze - Niemcy czy Chiny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio rozmawiając z pewnym morszczakiem usłyszałem, że Tunze to tak naprawdę chińczyk z niemiecką naklejką i sprzedawany w Europie. Od kogoś innego usłyszałem, że Tunze w 100% to chińskie komponenty sprzedawane w cenach z DE.

Nie chcę tutaj pytać o wyższość jednego producenta nad drugim jednak kompletuję powoli graty do swojej solniczki i w tej chwili zastanawiam się nad cyrkulacją.

Nie mniej JVP czy Jebao to są chińczyki z "krwi i kości" ale nie narzekają na nie ludzie specjalnie. Więcej zastrzeżeń jest do JVP względem Jebao, nie mniej te drugie okazało się hitem :)

Proszę o wyrozumiałość i odp. na pytanie jak to z Tunze jest? Oraz skąd się biorą takie ceny?

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są renomowane fabryki różnego sprzętu w Chinach,ale z maszynami firmowymi i nadzorem tych firm.Jak to jest z Tunze to nie wiem,ale przerabiałem JVP w starym zbiorniku,potem kupiłem Tunze i do nowego baniaka też zakupiłem ten sprzęt więc różnica nadal jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z chińczykami jest tak... masz oryginał i dobrze zapłacisz to zrobią nawet lepszy sprzęt niż pierwowzór. Jeśli jednak zleceniodawca chce podróbkę sprzętu, który wart jest 100$,a daje 10$ to wiadomo jak wyjdzie ;) ale podkreślam jak nie będzie żałować to Chińczycy zrobią lepszego Niemca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio BLAU wave motion i nasuwa mi się jeden wniosek, nie warto wydawać kasy na Tunze i Vortech-a.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,niedawno znaczy kiedy ? Może taki sprzęt nie popracować długo,może głośno chodzić,ale to oczywiście tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Galileo porównywali aparat Panasonic i jakąś chinską podróbą,chinszczyzna okazała sie totalnym szmelcem.

Dlatego bym był ostrozny w stwierdzaniu że taniocha z Chin może byc podobnej jakości co oryginał.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje u mnie Jebao wp40 i jest dobrze. Pracują jednak od 5 lat Tunze 6100 i od niecałego roku Tunze 6105. Jak Jebao będzie takie niezawodne przez 5 lat to wtedy pogadamy ;-)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komponenty, technologia, to są najważniejsze aspekty produkcji, co to za różnica gdzie?

A z tego co wiem to niemcy w chinach nie produkują, może to być azja mniejsza!

Poza tym jaki problem zlecić wykonanie do JBL,czy EHEIM ?

Na własnej licencji czy patencie!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze jest niemieckie produkują go teraz chinole , jak dla mnie to bardzo dobre pompy oczywiście sterowalne 6055-6095 cena i jakość


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Obiegówki i hydrofoamery robi włoski SICCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w niemieckiej firmie, od lat uznawanej za top w swojej dziedzinie i cześć produktów jest produkowana w Chinach. Niemcy potrafią liczyć i jeśli pewna grupa produktów lepiej schodzi w Azji i bliskim wschodzie to produkcję opłaca się tam przenieść. Nie powiem żebym się z tego powodu cieszył - czas i koszty transportu plus negatywna opinia o czymkolwiek z Chin swoje robi:( Ale na plus dla Chińczyków - tamtejsza fabryka jest kopią niemieckiej z całym systemem zarządzania, logistyki i kontroli jakości. Nie możemy sobie pozwolić na buble ale konkurencja swoje wie:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow sporo odp. w temacie, bardzo wszystkim dziękuję :)

Jednak skąd taki rozstrzał cenowy pomiędzy poszczególnymi producentami?

Cena komponentów i renoma producenta?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest plastik i jest plastik. Jeden wytrzyma armagedon drugi pęknie po pół roku. W cenę oryginalnych rzeczy poza marką oczywiście wchodzi cały dział Jakości ;) planowanie i projekt. Pamiętajcie, że aby na rynku były produkty zgodne to muszą być kontrole, testy, a co za tym idzie odpad. Za wszystko płaci ostatni klient ;) Gdy w grę wchodzi kradzież projektu, tania siła robocza i tanie materiały to nie dziwmy się, że chińczyki są takie tanie skoro wchodzą od razu w etap produkcji bez ówczesnych etapów wdrażania itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów w Warszawie (tego lepszego :) ) i powiedział jedno zdanie które tak naprawdę zmieniło mój tok myślenia odnośnie równej jakości artykułów firmy TUNZE na świecie.

cyt.

"Niemcy którzy używają urządzeń TUNZE nie wiedzą co to znaczy serwis tej firmy.... A u nas w kraju... o takiej jakości się tylko słyszy jak o mitach i legendach... "

"...oczywiste jest to, że na nasz rynek trafia towar gorszej jakości.."

...i tyle :)

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywista nieprawda, ja takich Niemców którzy dokładnie wiedzą co to jest serwis Tunze, widuję na co dzień, bo sprzedajemy produkty Tunze. Większość z nich twierdzi, że kiedyś to było Tunze, to co jest teraz to jest jakaś popierdółka, i ja też jestem tego samego zdania. Jakość wykonania nowych produktów Tunze, szczególnie tych do mniejszego litrażu, woła o pomstę do nieba. Sam ich używam i kiedy mam je rozbierać i czyścić, to chory jestem... jak się to poskłada do kupy to jakoś działa, ale czasami składam np. Streamfilter - 20-30 minut...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektóre wypowiedzi są oparte i podparte nieprawdziwymi stereotypami Chińskie= złe. Polecam wam wszystkim wycieczkę do Chin, ale nie taką zorganizowaną polegającą na zadeptywaniu murów. Polecam innym którzy mają mniejszy zasób pieniędzy by chociaż pooglądali zdjęcia i mapy obecnej Republiki... Zapewne się zdziwią, bo na osobiście w mniejszym mieście widziałem metro! Szklane domy i autostrady kilku pasmowe to norma. Zaraz się znajdą powielacze tych stereotypowych hejterskich textów, że autostrady się zawalą a szklane domy są z takiego szkła, że wiatr w środku wieje. Ich olewam bo nie wiedzą co piszą i mówią. Są oczywiście rejony gdzie sumy pływają pośród ryżu, ale tam raczej nic nie produkują poza spożywką. Rejony przemysłowe wyglądają czasami lepiej niż te europejskie.

Co do samych produktów, wiele osób nawet nie ma pojęcia, że to co kupują na alledrogo to produkt chiński, można by żartem powiedzieć, że allegro stoi na imporcie z Chin. Nie będę przytaczał wielu przykładów, wasze kobiety częściej by je mogły przytoczyć gdyby tylko miały wiedzę co tak naprawdę kupują. Widziałem ostatnio fajną aukcję cwaniaka, który chińskie pędzle sprzedawał jako "pinipierdini" made in italy. Uznana i ceniona przepiękna włoska robota. Te pędzle można zamawiać po 12$ a nadruk jest gratis jaki sobie wymyślimy... Tylko uczciwość i normalność gdzieś przepadła.

Na mojej pompie z odpieniacza Tunze jest inf. made in Italy... więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Chińczyki nadal nie wieją tak mocno jak Tunze czy Vortech. Napisane 10 000 a działa jak 4000. I nadal nie są tak wykonane jak Tunze czy Vortech. To jak porównywać BMW i KIa nie obrażając nikogo....Oba niby jadą ale nie jest to to samo.

Jest coraz lepiej ale różnica nadal jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak porównywać BMW i KIa nie obrażając nikogo....Oba niby jadą ale nie jest to to samo.

Dokładnie ! bo Kia jest lepsza od BMW....przynajmniej jeśli chodzi o bezawaryjność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Domyślam się że masz kijankę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej pompie z odpieniacza Tunze jest inf. made in Italy... więc?

Nadrukiem "made in" bym się nie sugerował, osobiście pracowałem w fabryce, na której produktach było napisane made in uk, a produkt wykonywany w Polsce. Nie przeczę, ze tunze produkuje pompy we Włoszech, ale warto wiedzieć, ze made in.... to pic na wodę i chyba zależy tylko od producenta co tam wpisze.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od technologii i kontroli jakości. Miejsce produkcji nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego GSmart Maya M1 v2 przy użyciu Tapatalka


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę kijanką służbową i jeżeli chodzi o bezawarysność to tylko polski fiat 126p jest bardziej awaryjny od ceeda.

Dokładnie ! bo Kia jest lepsza od BMW....przynajmniej jeśli chodzi o bezawaryjność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do zarzucenie jvp oprócz wydajności ponieważ jest niższa o połowę od danych producenta ale przy ich cenie i tak jest rewelacja. A propo TUNZE to dwa dni temu dostałem paczkę z częściami zamiennymi do odpieniacza to jestem pod wrażeniem ich serwisu. Każdą część z ich sprzętu można zamówić. NAwet jeżeli produkowane to jest w Chinach to na pewno z jakością jakby było produkowane w Niemczech. Podejście do tematu serwisowania również niemieckie. Perfekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tunze 4500l/h i znam jvp 5000l/h na magnesach jeśli miałbym płacić z własnej kieszeni to jednak wolalbym jvp bo tańsze i chodzi u mnie dosyć długo.Tunze moim zdaniem za bardzo skupione bez potrzeby walczy z taflą wody a po bokach brak ruchu.

Nad jebao też myślałem ale jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.