Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Najłatwiejsze nie foto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Czy ktoś napisze które z niefotosyntezującyh korali miękkich są na początek polecane ? Czy Scleronephthya mogłaby byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE żaden z miękkich korali NP nie jest polecany do zwyczajnego baniaka,jak nie masz akwarium tylko pok korali NP z automatycznym karmieniem to sie nie bierz za miękkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z NP LPS? słyszałem, że jest lepiej. Którego można by na początek do ogólnego akwarium? P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LPS to klasycznie Tubastrea :) i to w sumie tyle z tych łatwiejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy ją karmić 1 raz dziennie?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz ją w dobrym stanie to tak :) tylko lepiej unikaj czarnych one są trudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A LPSy już wymagają reaktora wapiennego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem NP to nie dodawałem do wody niczego :), z tego co wiem to korale np nie biorą wapnia z wody tylko z pożywienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy ją karmić 1 raz dziennie?

P.

3x w tygodniu też jej wystarczy....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to korale np nie biorą wapnia z wody tylko z pożywienia.

Możesz podać źródło?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródło?

P.

Będzie ciężko bo to są moje obserwacje i rozmowy z ludźmi ja nigdy nie dodawałem żadnych pierwiastków do akwarium z AZOOX a Ca miałem cały czas stabilne.

Ant faktycznie mi chodziło o czarno zieloną nie do precyzowałem :p,ona miała co jakiś czas ubytki w tkance ale po 3 dniach to odbudowywała.

Tylko sie z tego powodu nie uciesz bo przy baniakach z NP trzeba pilnować co dziennie Po4 i No3 oraz karmić karmić i karmić nie mozna też zapomnieć o odpowiednim odpieniaczu który musi być niesamowicie stabilny.

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, czarna tuba to jak terminator :) inne w porownaniu z nia sa ksiezniczkami marudkami. I tak sie zastanawiam czy cos jeszcze mozna by dac do ogolnego. i oczywiscie znajda sie takie co przetrzymaja ale jak dla mnie nie chodzi o to by utrzymywac korala na skaraju glodu tylko zeby byl zadowolonym, najedzonym stworzeniem. Jak ktos chce niefoto to robi zbiornik niefoto (jak ja). To tak jak by w akwarystyce slodkowodnej do malawi dopchnac ryby z czarnych wod. mozna ale jedna ze stron bedzie niezadowolona.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z tego co wiem to korale np nie biorą wapnia z wody tylko z pożywienia." - to jest oczywista bzdura, kłania się znajomość podstaw akwarystyki morskiej...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to jak jest z tym wapniem bo dwa posty zupelnie sprzeczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam mam taki luksus że karmię ,wręcz kocham "łopatą" karmić ale za to koralowce się odwdzieczają :)

oj ja tez uwielbiam z lapki granulki podawac. zwlaszcza zoltej tubce i balonophyllii :) te mordki najbardziej machaja lapkami do mamusi ^^


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A jak w końcu z tym wapieniem ? Raczej z wody muszą pobierać choćby w części, ale czy proste LPSy da się trzymać bez reaktora tylko na podmianach wody czy nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze bedzie ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę pisał nowego tematu chciałem się zapytać jakie polecacie korale na sam początek akwarystyki chodzi mi o jakieś łatwe w hodowli pytam się teraz gdyż chciał bym wiedzieć jakie kupić i za ile można takie korale kupić słabo wymagające.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

brdow20009 czy zadałeś sobie trochę trudu i poświeciłeś chwilkę, żeby przeszukać forum w poszukiwaniu takich informacji?

Forum jest pełne wiedzy - także tej podstawowej.

To jest temat o koralowcach niefoto- tak więc na początek niezbyt łatwe.

Poczytaj o koralach miękkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Bardzo rzadko się z koleżanką modem zgadzam ale tym razem ma rację. Sprawdź działy dla początkujących. A propos tematu: myślałem że LPSy i SPSy są nie foto a tu nic nie jest takie oczywiste i nawet tam się coś foto trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesta gdyby nie to ze znam cie juz jakis czas na tym forum I wiem ze nie jestes tu od wczoraj, to pomyslal bym ze nabijasz sobie posty :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak w końcu z tym wapieniem ? Raczej z wody muszą pobierać choćby w części, ale czy proste LPSy da się trzymać bez reaktora tylko na podmianach wody czy nie da ?
wszystkie lps Czy sps mozesz trzyma bez reaktora na balingu np albo na podmiankach na poczatku jak jeszcze nie masz duzej konsumpcji Kh I Ca

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.