Skocz do zawartości
luft

Co się dzieje z tym morszczakiem? Ktoś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Szkoda by było , zawsze sporo wnosił wartości nie tylko o tematyce morskiej.

Już grubo ponad połowy osób nie ma z których czerpałem wiedzę jak zaczynałem.

Ręce opadają.

Wszyscy zarejestrowani po 21 października 2007 roku powinni zostać w dziale nowicjuszy a reszta dla prawdziwych wytrwałych akwarystów. :animier:

Data rejestracji na forum nie świadczy o długości "stażu akwarystycznego" a tym bardziej o wiedzy i doświadczeniu jakie dana osoba posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wnioskuje, ze jak nie urodzilem sie wsrod akwarii I na roczek nie dostalem do wyboru akwa, lampki I siatki na ryby to jestem juz skreslony.

Zarejestrowalem sie na forum jak kupilem akwarium- czy jestem gorszy?

Chyba spodziewaliscie sie rowniez nowych, czy mieliscie nadzieje ze forum bedzie skladalo sie z 20-30 osob? Do tego macie spotkania, tel, gg etc.

Ben- co to znaczy prawdziwy, wytrwaly akwarysta? mam akwarium dla siebie, a nie zeby mnie po glowach inni glaskali

Edit/ niepotrzebne skreslic :p

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie i wszyscy koledzy - proponuję nie odbierać postów na falach skrajności

Rzeczywiście część forumowiczów po przyswojeniu wiedzy po prostu mniej zaczyna pisać (z przeróżnych powodów)

Ten temat założyłem by służył wywoływaniu do tablicy - jeśli dany morszczak czyta, choćby nie był zalogowany to wtedy ma okazję dać znać, że jest i ma się dobrze (mam nadzieję). Może też któryś kolega bedacy on line powiedzieć co się dzieje z danym morszczakiem i jego akwarium.

Nie ma lepszych/gorszych morszczaków. Jeśli ktoś chce tak dzielić to nie na NR, a na 100% nie w tym temacie.

(zapalne posty, zwłaszcza nie na temat będą ukrywane)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data rejestracji na forum nie świadczy o długości "stażu akwarystycznego" a tym bardziej o wiedzy i doświadczeniu jakie dana osoba posiada.

Jak że nie ?!

Nie jestem sentymentalny ale jakoś dobrze wspominam ludzi którzy przyłączyli się wcześniej i podobnie jak ja do tego forum. Ich nicki przypominają mi o początkach mojej przygody i dobrych radach. Po paru latach czytania można się przyzwyczaić do nicka. Ty jesteś świeży może za 10 lat będę wspominać twojego nicka jeśli przegrasz z pasją morską a póki co jesteś zwykły przeciętniak który wchodzi i wychodzi. :yes:kiss:;) ty tak na serio ?

Nie ma lepszych/gorszych morszczaków.

Wiem, wszyscy są kochani a ty jesteś tym po środku co próbuje godzić,łagodzić błogosławionyś

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage wybacz ale jak na Twój staż na forum to wiedzę masz marną, znam osoby, które po roku osiągnęły większy poziom. Sam akwaria posiadam od dziecka i moja widza ma być określana data rejestracji na forum? wiec proszę, przestań pisać brednie i dostosuj się do prośby lufta.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert od upominania użytkowników forum są moderatorzy, to że masz aspiracje nie znaczy, że masz paszport do oceniania publicznie czyjeś wiedzy i decydowania czy jest to na temat. Do prośby @Lufta, to ty sam przede wszystkim powinieneś się dostosować.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio brakuje VDR-a, doby kompan do dyskusji byl.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage wybacz ale jak na Twój staż na forum to wiedzę masz marną, znam osoby, które po roku osiągnęły większy poziom. Sam akwaria posiadam od dziecka i moja widza ma być określana data rejestracji na forum? wiec proszę, przestań pisać brednie i dostosuj się do prośby lufta.

Przecież nigdzie z Luftem nie walczę ani jego próśb nie neguje w żadnym wypadku.

Wiedzę mam marną ale wystarczającą na utrzymanie korali soft i sobie jakoś radzę.To na czym mi zależało mam.

W odróżnieniu od ciebie cechuje mnie to że nie proszę się publicznie o kasowanie punktów ostrzeżenia nie mam tyle wstydu, nie próbuje się na kimś dowartościowywać pisząc że ktoś ma wiedzę gorszą to raczej syndrom ludzi przegranych.

Jeśli się nie znasz na groteskowych żartach to nie mój problem. Dodaj mnie do osób ignorowanych i nie czytaj moich postów w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio brakuje VDR-a, doby kompan do dyskusji byl.

Widzę czasami że jest na krótko zalogowany. Widocznie nie ma czasu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się siedzi godzinami na forum to w pewnym momencie druga połowa mówi albo forum albo ja i wtedy robi się kłopot he :rant:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało ze skoczkiem?

Stelaż sprzedaje :) więc może czyta forum i sam się odezwie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż sprzedaje :) więc może czyta forum i sam się odezwie....

E no bez jaj :) jestem cały czas, ostatnio mniej pisałem z różnych powodów ale jestem, czytam i sprawdzam IP nonstop ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że DarekB30 już nie pisze, miał fajny pomysł na akwarium.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Skiba, czasem się pokaże na Aqua-reef


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt,że Skoczek ostatnio mało pisze choć najczęściej upominał,ale ja sam też mniej piszę,bo boję się,że Rafał spełni swoje obietnice z Wdzydz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt,że Skoczek ostatnio mało pisze choć najczęściej upominał,ale ja sam też mniej piszę,bo boję się,że Rafał spełni swoje obietnice z Wdzydz.

Marek ja to pamiętam i spełnię - już Ci nie dużo brakuje ;)

A co do Rafała to pamiętajcie że chłopina chorowity i częściej po szpitalach się włóczy niż po forach ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba żyje i ma się dobrze ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba żyje i ma się dobrze ;)

bardzo cieszą mnie te słowa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek ma mlodego psa, ktorego pecherz nie jest jeszcze przystosowany do rytmu pana, siedzacego przed kompem i sprawdzajacego te nasze bzdury. :respect:

VDR-ka nie ma czesto, no ale kto pamieta jego Basie, to chyba rozumie. :kiss:

A pamietacie Teraxa ? Na Wdzydzach podkarmial rybkami (slonowodnymi)..., nie jak seb z jego paprykarzem. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terax przepadł jak kamień w wodę


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR-ka nie ma czesto, no ale kto pamieta jego Basie, to chyba rozumie. :kiss:

VDRek ma się dobrze, Basia jeszcze lepiej ;) Slona woda jest choc znow odpuscilem temat na 2 miesiace przekonujac sie ze, brak podmian bez karmienia korali i suplementacji konczy sie utrata tkanki, kolorow i zbiornik dazy ku samozagladzie :/ Aczkolwiek troche sie za niego wzialem - byc moze jak korale odzyskaja kolor - pojawia się na gieldzie bo najwyzszy czas na nowy baniak o wiekszym dnie, nowe ulozenie skaly, odpaleniu DYI LEDow (;P) wiec plany sa ... ;] ;] Tylko niech troche czasu wiecej znajde :p

P.s na prv najltwiej mnie dorwac - tapatalk mi dowozi powiadomienie na telefon. Forum praktycznie w ogole nie przegladam, a o temacie dowiedziałem się od Romka od 30l z Radomia ;) (thx) :/

P.s2 Niestety kwietniowy zlot w Ustroniu na 100% bedzie bez nas :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o SMK: chłopak żyje, ma się dobrze, co więcej: akwarium nadal stoi tam gdzie stało :) Remi po prostu nie ma czasu wchodzić już na forum, poza tym jak twierdzi, wszystko już wie i nie musi szukać wiedzy, a dzielić się nią po prostu nie ma kiedy...

Rebciu również żyje i ma się nienajgorzej, akwarium zlikwidował z powodu braku czasu, ale szkło stoi nadal pod schodami i czeka na lepsze czasy, jeszcze kiedyś je posoli...

Co do Zbyszka Tscharnera, to wyjechał ze Szwajcarii do Kanady, morszczyznę rzucił ale może kiedyś jeszcze wróci... Pamiętacie, jak budował to swoje akwarium chyba z rok, albo i dłużej? Po czym kiedy je w końcu odpalił, po miesiącu je zlikwidował :)

Wie ktoś może co się dzieje z tomaszem? Wrócił do morszczyzny, po powrocie był bardzo aktywny aż nagle jakoś na początku lata zniknął... Uwielbiałem dyskusje z nim, nie tylko na tematy akwarystyczne...

Wie ktoś, co się dzieje z Waldkiem Kwietniem? Z BartYm? Z Błażejem? Z Marxem? Z Alexem?....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywa Rs4. Ambitne miał plany ale rodzinka [synek] jest teraz nr 1.

Kupiłem od niego RM,a rady bezcenne.

Pozytywnie zakręcony koleś co potrafi po całości pojechać i pokazać że można.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek myśle że o kase nie chodzi :) a jesli tak to jednostki ,obstawiał bym raczej brak czasu bo z tego powodu większośc znajomych zlikwidowała :) są hobby bardziej kosztowne

A w temacie to brak mi:

@Niki

@DarekB30

Ja żyję i mam się całkiem dobrze :D

a akwarium niedługo pokażę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.