Skocz do zawartości
erda

"Godziny dla Ziemi" "Godziny dla Morświna"

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na forum jest dużo osób z proekologicznymi przekonaniami to zapraszam do włączenia się do akcji i na godzinkę wyłączamy prąd w akwarium :)http://biznes.interi...lo,2114174,4199

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby miało to pomóc ... morświnowi ..... A może tak przestaniemy oddychać ? Tyle osób na świecie ,to musi bardzo dużo CO2 wydalać .... TAKIE AKCJE JAK DLA MNIE SĄ BZDURNE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot taka propaganda eko ... przypuszczalnie za akcją ida duże pieniądze na "zbożny cel - ratowanie morświna" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się sam fakt przypomnienia o morświnach. Jest ich na Bałtyku tylko 447 jest to całkowicie inna populacja niż na morzu północnym. Są na skraju wyginięcia a nadal polski delfin jest w cieniu

http://hel.ug.edu.pl/aktu/lastminut/hukiem_w_morswiny.html jak dla mnie to SKANDAL!!!

Jeśli chodzi o wyłączanie pradu na godzinę mija się to z celem. Zużywana jest wtedy (po ponownym włączeniu) większa ilość prądu a o 20 30 jest już u mnie i tak swiatło zgaszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu...

te akcje wszystkie są psu na budę chyba...

dlaczego nie ma akcji "ratujmy emeryta"? Niech każdy pracujący da wybranemu emerytowi - zwłaszcza pielęgniarce z 40 letnim stażem, która ma 900 zł emerytury - 500 dodatkowych złotych na zapłacenie np czynszu...

a czy ten morświn da mi jeść? zapłaci za mnie za prąd? da mi pracę?

Dla mnie może być ich 333 i też mnie to nie wzruszy...

przepraszam, że obraziłem może czyjeś uczucia... ale...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie pod tym podpisuje.

a to wylaczanie pradu to taki pic na wode i nic nie da dopoki usa, chiny, ruskie i indie nie ogranicza emisji co2.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczenie prądu zapewne ma wymiar symboliczny, jednak dla mnie jako miłośnika całego życia podwodnego taka akcja ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Ilu ludzi przed kliknięciem w link nie wiedziało nawet co to jest morświn?

Darek, mnie właśnie wzrusza fakt, że morświny wymierają. Nie bardzo rozumiem, jak można być miłośnikiem raf, czyli de facto osobą z wrażliwością ekologiczną i nie dbać o to czy morświny wyginą czy nie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem za WWF bo wiele z ich inicjatyw są bezsensowne np. wysyłanie celebrytów do buszu i inne zbyteczne szumy mydlane. Ale taki błękitny patrol to świetna akcja. Budujemy taki kraj jaki mamy, jest tu tylko nasza wina. Nasza przyroda to jedyne co w naszym kraju kolonialnym mamy. Zabytki zniszczone albo rozkradzione przemysł sprzedany lub zlikwidowany. Naszym obowiązkiem jest ją ratować w miarę naszych sił. Równie dobrze możemy wysadzić Wawel bo nierentowny i nie da nam na chleb.

@r-33 Popieram w 100% Niestety wiadomo kto nie pozwala zredukować tego znacząco. Tylko PO sprzedaje nasz interes i dajemy sobie narzucać chore limity.

@Tester :clapping

Żeby nie było sam parę lat temu organizowałem dzień morświna(był nawet o tym artykuł na stacji morskiej). Każdy z nas ma wpływ na otaczajacy nas świat. Jeśli ludzie będą wiedzieli co to jest morświn ich decyzje mogą ulec zmianie.

Edytowane przez SPS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chore limity. my chodzi mi o cala europe mozemy nie miec zadnych limitow a i tak nie nabrudzimy tyle co kraje w moim wczesniejszym poscie.

tyle.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - jeśli ktoś napisałby offen - daj 1 zł bo nie mam na piwo, wspomóż 1% podatku tego biednego morświna, albo nie wiem co jeszcze... Jeśli miałbym wolne środki - uwierz, że bez wahania bym wspomógł.

Ale jeśli ktoś rzuca jak dla mnie chorą inicjatywę wyłączenia prądu gdziekolwiek - nie pisze tu o akwarium - to jest to dla mnie wielką bzdurą o ekologiczności

Pomyśl - wyłączasz na 1 godzinę ogrzewanie. Po tej jednej godzinie przy dzisiejszej pogodzie temperatura spadnie - około 2-3 st

Za godzinę załączą się piece - gazowe, węglowe, olejowe...

policz - bo dobrze umiesz liczyć ile TON CO2 wyleci w powietrze? Ile ton gazu zostanie spalonych?

i piszemy/mówimy o ekologii...

bez jaj...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ma akcji "ratujmy emeryta"? Niech każdy pracujący da wybranemu emerytowi - zwłaszcza pielęgniarce z 40 letnim stażem, która ma 900 zł emerytury - 500 dodatkowych złotych na zapłacenie np czynszu...

a czy ten morświn da mi jeść? zapłaci za mnie za prąd? da mi pracę?

Dla mnie może być ich 333 i też mnie to nie wzruszy...

przepraszam, że obraziłem może czyjeś uczucia... ale...

Akcja "ratowania emeryta" nazywa się ZUS i każdy pracujący daje sporo więcej niż 500 zł co miesiąc.

Ciebie nie wzrusza stan środowiska naturalnego, ale innych wzrusza. Akcja słuszna.

Co do wyłączania prądu na godzinę, to nic się przez to nie oszczędza ale taka akcja pokazuje że wielu ludzi dostrzega problem i chcą zmian na lepsze. Taki znak protestu. Coś jak strajk głodowy.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.