Skocz do zawartości
kivi

[370l]FOTO-STORY - kivi

Rekomendowane odpowiedzi

kranovit

Dobre określenie na ten system. Kivi chyba się wproszę do Ciebie żeby oglądnąć ten super baniaczek.

Robi na prawdę wrażenie :clowning


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa ze starzeniem się skały, teraz minął 5-ty rok zbiornikowi?

BTW co to zwierz jest?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa: skała u Kiviego nie wie że powinna sie starzeć więc się nie starzeje :mooning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tego co tu przeczytałem to oświetlenie 2x54, woda kranówka, bez odpieniacza ale urwał... a akwarium jedno z lepszych jakie oglądałem na zdjeciach:P Śmiało stwierdzam ze jesteś lepszy magik niż David Copperfield. Super akwa pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja?? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja by się przydała????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy ,,czekamy :welcome:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niom , przydałoby się coś :)

Czytam i czytam i szacun - bajka

Momentami mam wrażenie, że siedzę w podwodnym statku - a zdjęcia to widok z `okna` - wprost na rafę :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie należy odkurzyć ten wątek. czekamy na słów kilka kivi.

z całej lektury tego dziennika na tym i innych forach wyniosłem bardzo wiele. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie sie ostatnio zastanawialem ze jakos kivi-ego nie widac na forum.

Miejmy nadzieje ze akwa jeszcze istnieje.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość i jestem pod wrażeniem (czyli nie wyróżniam się na tle pozostałych forumowiczów :thumbup: ).

(...)

Kazdy ma swoje podejście do akwarystki i to chyba dobrze. Jedni tępią aptisie, ja swoje 3 szt dokarmiam mrożonką. Takie akwarium na pewno nie jest dla kogoś, kto na xenię mówi "chwast" a za prawdziwego korala uważa jedynie sps-a, ani dla kogoś, kto chce mieć akwarium tylko po to żeby się nim popisywać. Jest mało absorbujące, tanie, ale wymaga uczucia i intuicji. Nie wiem na ile to, że zbiornik działa i podoba się ludziom jest wynikiem szczęścia, a na ile mojego podejścia.

Akwarystyka morska to niestety ciagle zajęcie snobistyczne. Warto sobie zadać pytanie, w jakim stopniu paramy się nim po to, zeby otworzywszy szafkę pod akwarium pokazywać znajomym jak bardzo skomplikowaną i wymagającą ogromnej wiedzy rzeczą się zajmujemy i jak wielką kasę wydaliśmy na to cacko. Natura zaś w całym swym zagmatwaniu stawia na najprostsze rozwiązania. Jak patrzę na niektórych akwarystów morskich, mam wrażenie, ze toczą oni bezustanną walkę. Gmatwaja się w testach, preparatach i odczynnikach. Wytrzymują kilka lat, i likwidują zbiornik. Albo rodzi im się dziecko, zmieniają pracę, czy coś innego sprawia, że mają mniej czasu i akwarium podupada. Taka akwarystyka nie jest dla mnie, ja nie chcę walczyć z moim akwa, ja chcę z nim koegzystować.

Niby już jakąś podstawową wiedzę mam, ale czasami trafia się taka wypowiedz i człowiek zastanawia się, czy się nie zagalopował w planowaniu (mam nadzieję, że już w przyszłym roku będzie i realizacja). Chodzi mi o to, że planując założenie lub zmiany w akwarium trzeba nie tylko zwrócić uwagę na posiadane środki finansowe, wielkość akwarium i wymarzoną obsadę i inne aspekty materialne, ale również bardzo ważne jest skalkulowanie czasu, jaki możemy poświęci akwarium dziś i w przyszłości. Mam wrażenie, że tobie udało się to perfekcyjnie. Akwarium to nie tylko przyjemność z obserwacji domowego kawałka rafy, ale i odpowiedzialność za szczęście mieszkańców. A pielęgnacja wymaga czasu i systematyczności. Dobrze powiedziane, że to nie powinna być "walka", tylko przyjemność. Pozdrawiam i jeszcze tu zajrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Kazdy ma swoje podejście do akwarystki i to chyba dobrze. Jedni tępią aptisie, ja swoje 3 szt dokarmiam mrożonką. Takie akwarium na pewno nie jest dla kogoś, kto na xenię mówi "chwast" a za prawdziwego korala uważa jedynie sps-a, ani dla kogoś, kto chce mieć akwarium tylko po to żeby się nim popisywać. Jest mało absorbujące, tanie, ale wymaga uczucia i intuicji. Nie wiem na ile to, że zbiornik działa i podoba się ludziom jest wynikiem szczęścia, a na ile mojego podejścia.

Akwarystyka morska to niestety ciagle zajęcie snobistyczne. Warto sobie zadać pytanie, w jakim stopniu paramy się nim po to, zeby otworzywszy szafkę pod akwarium pokazywać znajomym jak bardzo skomplikowaną i wymagającą ogromnej wiedzy rzeczą się zajmujemy i jak wielką kasę wydaliśmy na to cacko. Natura zaś w całym swym zagmatwaniu stawia na najprostsze rozwiązania. Jak patrzę na niektórych akwarystów morskich, mam wrażenie, ze toczą oni bezustanną walkę. Gmatwaja się w testach, preparatach i odczynnikach. Wytrzymują kilka lat, i likwidują zbiornik. Albo rodzi im się dziecko, zmieniają pracę, czy coś innego sprawia, że mają mniej czasu i akwarium podupada. Taka akwarystyka nie jest dla mnie, ja nie chcę walczyć z moim akwa, ja chcę z nim koegzystować.

wypowiedz wsumie leciwa (25 August 2009) ale oddaje pogląd na dzisiejszą akwarystykę i co tu więcej jak już wszystko zostało napisane ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zamknięte już wielu w sposób cichy się żegnało, pasja opadła,emocje opadły i finito. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Zadzwonił do mnie ostatnio, ktoś z forum i to sprawiło, że zawitałem tu po dłuuugiej przerwie :-)

Nie sądziłem, że ktoś jeszcze zagląda do tego wątku.

Wszystkich, którzy czekali na aktualizacje przepraszam, ale musiałem ograniczyć co się dało, ostatnio na wszystko brakowało mi czasu.

Kulminacją tego zamieszania jest przeprowadzka :-)

Jak się łatwo domyślić, oznacza ona kres akwarium opisanego w tym wątku. Ale jest też początkiem nowego zbiornika. Podejścia nie zmieniłem, więc okaże się na ile to co opisane tutaj, było kwestią przypadku.

Obiecuję, że napiszę epilog jak tylko odzyskam trochę spokoju (może to potrwać ;-)

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Edytowane przez kivi (wyświetl historię edycji)

370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi is alive :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi is alive :p

Też się obawiałem..., bo wydawało mi się nieprawdopodobne to co napisał Ben_sage

Kivi - naprawdę się cieszę, że wróciłeś :thumbsup:

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.