Skocz do zawartości
weapon0077

Ostra temperatura w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden duzy wiatrak na full na fronta ...Z gory na tafle wody ile wlezie wiatraczkow i po bokach coś .Do tego butelki z zamrozona woda ile sie da aby ratować baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 :) ale chlodziarka na dworze :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz u mnie wewnątrz jest 28, w akwarium 26,7, na zewnątrz w tej chwili 29. Wentylator / cztery wiatraki / włączone od rana do wieczora, skierowane na taflę wody, a przez noc wietrzenie domu. Rano w domu ok 25. A tak swoją drogą dzisiaj oglądałem prognozę i temp wody w morzu Czarnym obecnie wynosi 30 stopni i jakoś zwierzaki żyją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 30 stopni jest na glebokosci do 2m a glebiej juz jest znacznie chlodniej


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w akwa 33,5 o godz 17:00 :chris:

@AnT jakie straty?

Pytam bo po przyjeździe z wakacji miałem 33°C padła mi fioletowa montipora, goniopora, stylophora, hystrix kilka biały gałązek dostał (ale pewnie się wyliże) i białe plamki na acroporze (też jest spora szansa że przeżyje). Wakacje tanie nie są :). Teraz mam 28-30°C i słabo bo słabo ale wszystko żyje. Wydaje mi się że 33°C to jakaś magiczna granica.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ;)) Ja po 3 tygodniach urlopu nie mam już praktycznie montipor i euphillii :((

Wiatraki już są, ale odpaliłem je nieco za późno


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 30 stopni jest na glebokosci do 2m a glebiej juz jest znacznie chlodniej

Na 2 m też są rafy

Jeden duzy wiatrak na full na fronta ...Z gory na tafle wody ile wlezie wiatraczkow i po bokach coś .Do tego butelki z zamrozona woda ile sie da aby ratować baniak.

O co chodzi z tym dmuchaniem na szyby???? Jakieś ażurowe akwaria macie czy jak?

Zamrożona butelka to też mit no chyba że do akwarium 20l wsadzimy zamrożony baniak 5l wtedy faktycznie "chłodzenie będzie wydajne"

Wystarczy (zawczasu) zainstalować wentylator/wentylatory pod katem do tafli wody i tyle. Jeśli takie "chłodzenie" jest mało wydajne pozostaje niestety chłodziarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano niemal 30st. przed dodaniem lodu :dizzy:


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przez noc bez wlaczonefo wiatraka skoczyla do 28 i alarm sie wlaczyl musialem wstac i wlavzyc teraz rano mam juz 26.5


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano 26,2 po południu max 27,5.

Bez żadnych wiatraków itp.

Świece 11 godzin 6x24W, akwarium 128l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Wystarczy (zawczasu) zainstalować wentylator/wentylatory pod katem do tafli wody i tyle. (...)

Powiedzcie mi jedną rzecz. Lepiej jak wiatraki są pod kątem np. 45 stopni do wody ustawione, czy jak wieją bezpośrednio pionowo na taflę wody? Mam zmontowane wiatraki pod kątem prostym do wody w sumpie pomiędzy przegrodami a temperatura cały czas dość wysoka (dopiero w nocy/nad ranem termostat wyłącza dodatkowe wiatraki)

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to jest to ze przez noc zbijemy temperaturę a w dzień znów skaczę a jak parametry ? bo jak dobrze wiem to przy takich wahaniach temperatury to parametry tez sobie latają -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz. Lepiej jak wiatraki są pod kątem np. 45 stopni do wody ustawione, czy jak wieją bezpośrednio pionowo na taflę wody? Mam zmontowane wiatraki pod kątem prostym do wody w sumpie pomiędzy przegrodami a temperatura cały czas dość wysoka (dopiero w nocy/nad ranem wyłącza dodatkowe wiatraki termostat)

Najlepszy efekt uzyskasz dmuchać na tafle pod kątem może być 45 może być 47 stopni ;-) myślę że dużej różnicy nie ma. I zdecydowanie lepiej chłodzić jest akwarium nie sump bo to zwyczajnie wieksza powierzchnia jest a co za tym idzie wieksza efektywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj w 43 litrach doszło do 30,5'C więc poszły w ruch mrożone butelki 2 x 0,5l roztopiły się w przeciagu 20-25min i obnizyły temp. do 28'C. Rano woda bez zmian 28'C znów poszły 2 butelki i woda rano miała 26'C ciekawe jak wróce ile będzie miała.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez weekend (3 dni) temp. w pokoju 31, w akwa 32. Jak wróciłem, obniżyłem wiatrakami i wietrzeniem do 28. Padły mi 3 squimpinisy ale to chyba przez to, że niechcący przystawiłem pompę odpieniacza do szyby i nie pienił 3 dni czyli jak zakładam padły z braku tlenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zakupić wentylatory na ta chwilę do kostki 43l ale za jakiś czas z przesiadką na 150l czy ktoś może polecić jakieś wentylatory najlepiej z regulacją obrotów i za jakieś rozsądne pieniądze ??? Myślałem o którymś z tych:

http://erybka.pl/pro...ntilador-4.html

http://erybka.pl/pro...entylatory.html

http://erybka.pl/pro...d-7028-900.html

jeszcze ten 2 x went. mi chodzi po głowie ale kasa już spora:

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Medic-Arctic-breeze-wentylatory/4949

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij może się spodoba

http://allegro.pl/re...5284745332.html

+ kilka komputerowych ... i masz podobne "coś"

albo po prostu went z pokoju/auta "z klipsem" ..

Wolałbym coś fabrycznego jednak.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie bywało nawet 31 przez to straciłem kiedyś żółtka, krewecie i inne żyjątka, korale zwykle dawały radę. W tym roku maks 29-30 bez wiatraków miałbym pewnie około 32 stopni. Wydaje się że do tych 30 stopni nie ma tragedii tylko tlenu musi być stały dostęp na maksa.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wolałbym coś fabrycznego jednak.

w sumie ja też - tyle że zamiast wydawać ponad 300zł na 4 malutkie wentylatorki to wolałbym dołożyć drugie tyle i kupić przenośny klimatyzator :)

np taki

http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/klimatyzatory/klimatyzator-przenosny-wap-02ea23-celcia,p275860,l1037.html

a głowe dam że jak upały odejdą ceny spadną na łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie nad tym zastanawiałem ale po rozmowie z gościem od klimy już nie jest to takie kolorowe rozwiązanie. I zdecyduje sie na zwykłą klime ale za rok a teraz wentylatory musze kupić i tyle.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie co powiedział ?

Oprócz tego że to głośne i trzeba rurę z gorącym powietrzem wywalić na zewnątrz (+ napływa ciepłe powietrze z zewnątrz) to urządzenie chłodzi ... sam miałem takie w sumpowni i jak było gorąco to je włączałem i zawsze coś pomagało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te przenośne klimatyzatory to sa dobre do pomieszczeń 10 m2 i to mając w nim kratkę aby było gdzie podłączyć rurę, która wywala ciepłe powietrze - do niczego więcej się nie nadają - przerabiałem ten wynalazek w biurze u siebie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.