Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem, gdzie źle przeczytałam, nie zauważyłam, że minuty są >= i wszystko pomieszałam.

Przepraszam, że się wcięłam, chciałam sobie czymś zając głowę po nocnej awarii w akwarium :) poanalizuję to sobie jeszcze po cichutku bez wtrącania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie spełnia sie pierwsza część warunku

If(godzina==8) itd

Daj że jeśli jest większa od ósmej i wtedy powinny się spełniać wszystkie trzy. Teraz omija Ci te ify jeśli jest inna godzina.

Wysłane z galaktyki S4

Z samymi godzinami wszystko śmiga, ale jak wpiszę (godzina>9 & minut>=30 & godzina<=21) to wtedy, gdy zasilanie podam o 12 (symulując zanik prądu) to przekaźniki się nie włączają. Jeżeli za to ustawie minut>=0 to wtedy przekaźniki działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podajesz zasilanie gdy minuty nie są większe lub równe 30 :)

Jeśli chcesz sobie zrobić sterowanie z dokładnością minutową zrób funkcję ktoś zamieni te wartości na inty.

Np 8:32 to będzie 832 i warunek daj wtedy że jeśli większe od 832 to coś tam 22:30 to będzie 2230 itp

Chyba będzie prościej.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi, ale to już przewyższa moje kompetencje. Nie wiem co napisać w int żeby czas był przedstawiany tak jak to napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić nową zmienną

Int czas = godzinax100+minuta

Potem if(czas>830)ale wpiszesz tu jakie godziny chcesz dałem tylko przykład to jest akurat 8:30

digitalWrite i co tam chcesz :)

Kombinuj bracie :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie połączenia programu z bluetooth.W chwili kiedy wciskam przycisk połącz mam komunikat port com 6 jest w użyciu .Przeleciałem wszystkie porty i jest ten sam problem.Port który używam łącząc sie przez kabel to port com 5 w chwili gdy pod ten sam port wpinam bluetooth i próbie połączenia program widzi go jako 6 i mam właśnie ten komunikat że jest zajety.Dodam że urządzenie jest widoczne przez komputer i połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzyskać status "sparowane", połączone nie wystarczy. Zazwyczaj pin to 1234.

Edit: Kod w Arduino musi być w wersji z dwójką na początku (obecnie najnowszy wsad obsługujący bluetooth to: AQmaLED_v2.0.1.zip).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pokazuje że urządzenie jest sparowane lampka na bluetooth cały czas mruga komputer niestety nie upomina się o kod.Gdy usunę urządzenie za drugim razem od razu łączy i mam status połączone a lampka przestaje mrugać czyli jak gdyby jest ok dodam że mam windows 10 .Przy próbie połączenia komórki pyta o kod a w przypadku sterownika niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie sparujesz modułu BT, nie uzyskasz z nim połączenia. Sterownik nie ma tu nic do rzeczy. Parowanie powinno być możliwe nawet jeżeli podepniesz jedynie zasilanie (5V) do modułu BT (który nie jest w nic dalej wpięty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić nową zmienną

Int czas = godzinax100+minuta

Potem if(czas>830)ale wpiszesz tu jakie godziny chcesz dałem tylko przykład to jest akurat 8:30

digitalWrite i co tam chcesz :)

Kombinuj bracie :)

Wysłane z galaktyki S4

Podziękował. Jeszcze tylko kosmetyka, ale już wszystko działa. Jak skończę to zamieszczę wypociny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety paruje bez kodu nie wiem dlaczego wygląda że jest sparowany bo go następnie łączy i jest dodany .Myślę że to ten port robi problem

Gdy łącze przez kabel w dolnym prawym rogu programu mam pokazane com5 gdy łącze przez BT nie ma nic tak jak by program nie widzi że ma łączyć się przez BT dlatego jest ten sprzeczny komunikat com 6 jest w użyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, na dziesiątce jest tak...

Gotowy do sparowania, potem wprowadź kod..., potem "Połączono". W tym momencie w systemie pojawiają się dodatkowe porty COM.

Tu masz screeny http://nano-reef.pl/topic/77673-6-kanalowy-sterownik-led-aqma-led-control-by-magu/page__st__80#entry820907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest to że mój komputer widzi sam bluetooth a nie całe urządzenie bo ja mam nazwę bluetooth CC41-A a u Ciebie jest AQma BT module .Może dlatego łączy bez parowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Jeszcze tylko kosmetyka, ale już wszystko działa. Jak skończę to zamieszczę wypociny :D

To jak już wszystko skończysz i będzie ok, to weź się za te przekaźniki. W sensie wywal je i zrób coś pewniejszego(SSR), no chyba ze nie masz tam nic podłączonego co by krzywdy narobiło.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już wszystko skończysz i będzie ok, to weź się za te przekaźniki. W sensie wywal je i zrób coś pewniejszego(SSR), no chyba ze nie masz tam nic podłączonego co by krzywdy narobiło.

Wysłane z galaktyki S4

Chodzi Ci o takie? http://pl.aliexpress.com/item/2-Channel-5V-DC-Relay-Module-Solid-State-High-Level-OMRON-SSR-AVR-DSP-for-Arduino/32569975400.html?spm=2114.56010308.4.22.DFMP72 Bo jeżeli tak to takie właśnie mam.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko ok!

A na arduino uważaj! Wciąga :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrzebuje prostego programu do czasowego załączania i wyłączania przekaźników to proszę.

#include <Wire.h>

#include "RTClib.h"

RTC_DS1307 czas;

void setup ()

{

pinMode(2, OUTPUT);

pinMode(3, OUTPUT);

pinMode(4, OUTPUT);

pinMode(5, OUTPUT);

Serial.begin(9600);

Wire.begin();

czas.begin();

//czas.adjust(DateTime(2014, 5, 29, 20, 25, 0)); // tutaj ustawiam aktualny czas ( rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda)

}

void loop ()

{

DateTime now = czas.now();

int godzina=now.hour()*100+now.minute();

int statecznik1=2;

int statecznik2=3;

int statecznik3=4;

int statecznik4=5;

if (godzina>1000 & godzina<=2000) // tutaj wpisuję przedział czasowy w jakim mają

{ // być załączone przekaźnki. Godzinę wpisujemy bez dwukropka.

digitalWrite(statecznik1, HIGH); // Np. jeżeli chcę załączyć przekaźnik od godz. 9:36 rano do 18:42 to

} // muszę wpisać (godzina>9046 & godzina<=1842)

else

{

digitalWrite(statecznik1, LOW);

}

if (godzina>1030 & godzina<=2130)

{

digitalWrite(statecznik2, HIGH);

}

else

{

digitalWrite(statecznik2, LOW);

}

if (godzina>1100 & godzina<=2200)

{

digitalWrite(statecznik3, HIGH);

}

else

{

digitalWrite(statecznik3, LOW);

}

if (godzina>1130 & godzina<=2300)

{

digitalWrite(statecznik4, HIGH);

}

else

{

digitalWrite(statecznik4, LOW);

}

{

DateTime now = czas.now();

Serial.print(now.day(), DEC);

Serial.print('.');

Serial.print(now.month(), DEC);

Serial.print('.');

Serial.print(now.year(), DEC);

Serial.print(' ');

Serial.print(now.hour(), DEC);

Serial.print(':');

Serial.print(now.minute(), DEC);

Serial.print(':');

Serial.print(now.second(), DEC);

Serial.println();

delay(1000);

}

}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na sterowniki czasowe do akwa których nigdy dość . :thumbup::clap: :clap:

Gdyby było jeszcze sterowanie led na 2-3 kanały byłoby super ,prosto i minimalistyczne.

Może dopisałbyś jeszcze coś takiego :smiling: .


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :) dopiąłeś swego!

Masz W planach dalej pracować nad sterownikem? Jakieś nowe funkcje?

Mark112 żeby było prosto i minimalistyczne to nic już nie trzeba pisać wystarczy dodać i wykorzystać więcej wyjść :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybym mógł wprowadzać czas załączania przyciskami, no i oczywiście jakieś info na wyświetlaczu bo teraz za każdym razem jak będę chciał zmienić czas załączania to będę musiał wyciągać arduino z lampy. Parę samouczków i coś ogarnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark112 żeby było prosto i minimalistyczne to nic już nie trzeba pisać wystarczy dodać i wykorzystać więcej wyjść :)

Miałem się nie udzielać, bo to nie na temat, ale nie ma co wyważać otwartych drzwi... W dużej AQmie jest funkcja timer(), wystarczy ją wywołać.

http://magu.pl/aqma-timer-12-kanalow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak zawsze jesteś bardzo pomocny , :clap:

dzięki wielkie i ukłony w Twoją stronę. :thumbsup:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu, do swojej lampki chcę dołożyć moduł BT. Czy ten będzie ok: http://allegro.pl/modul-bluetooth-hc06-hc-06-arduino-avr-arm-i6257054614.html ?


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.