Skocz do zawartości
Nik@

54L by Nika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli szukasz nadal granulek dla blazna to sprobuj Hikari Marine S.

Do strzykawki dołącz rurkę od balonika, można wszystko pokarmić bez moczenia rąk.

Co do oświetlenia nocnego, to zanim zakupiłem straciłem w nocy kilka ryb, po zakupie ani jednej. Korale zamykają się, wystawiają polipy, ryby idą spać.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mnie błazenek wyskoczył przy zaświeconym świetle i tylko niewielkie miejsce akwarium było odkryte. Wyszłam na dwie godziny, jak wróciłam, był pod szafą :( Podejrzewam, że samica go pogoniła. Dla babki nie jest agresywna, ale trochę męcząca, pływała za nią stale, chyba próbowała się zaprzyjaźnić. Teraz babka ma spokój w swojej norce, błazenkowa zagląda, ale nie wpływa, dla niej za mało tam miejsca.

Masz na mysli taką normalną, medyczną strzykawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykła strzykawka i zwykła biała rurka od balonika. Masz super pipete do podawania pokarmu pod nos ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, zwykła strzykawka i zwykła biała rurka od balonika. Masz super pipete do podawania pokarmu pod nos ;)

albo wężyk od RO :) te od balonika łatwo złamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł,dzięki. Ja kombinowałam samą rurką do napojów, ale ciężko w paszcze trafić :) przydałaby się jeszcze jakaś miseczka dla kreweci, może plastikowy korek jej gdzieś przykleje, to nie będzie tak korali molestowac szukając jedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rurka od RO zaginala sie pod wodą i trudno było celować.

Krewetka nie potrzebuje miseczki;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suche by się przydała miseczka, bo ona na piach nie zejdzie szukać, a jak spada gdziekolwiek na skały ona obmacuje wszystkie korale, nawet ukwiałowi próbuje wydrapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się zachowuje ta twoja krewetka, moje plądrowały wszystko jak wyczuły jedzenie, łącznie z piachem. Czasem i w toń wody wyskakiwały za jedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też pladruje, jedynie nie lubi na piach schodzić, na palcach jednej ręki policze ile razy chodziła po dnie. Przepływa od skały do skały, nawet za larwa rzuca się w toń, byle nie wylądować na piachu. Na rękę wczoraj mi weszła pierwszy raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też po piachu nie chcą chodzić jedynie po koralach albo po skale

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na skałkach takie małe, szaroniebieskie robaczki, poruszają sie pełzając bardzo powoli. Są maleńkie, 1-2 mm i podłuzne, żadnych czułków, wypustek, ramion. Nie widzę, żeby właziły na korale. Żyją obok asterin i zachowuja sie podobnie, ich tkanka tez wydaje sie podobna do asterin tyle, że asteriny maja ramiona i tylko plamki niebieskie, a te są całe niebieskie. Kiedys wydawało mi się, że widziałam, jak jeden z nich sie rozdzielił na pół, z jednego zrobiły sie dwa. Czy to może być jakies poprzednie stadium rozwoju asterin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nieszczęście w akwarium, drugi błazenek wyskoczył :( Nie wiem jakim cudem, juz tak pozakrywane było, że chyba tylko przez 2-3 mm szczelinę między szybą nakrywową a boczną trafił.

Odradzaliście mi lampkę nocną, ale jednak kupię. Została mi juz tylko babka :( Pójde tez do szklarza i zamówię nową szybę, żeby nie było nawet milimetra szczeliny.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie koronę tak jak ja mam, troche pcv i po sprawie

Kto ci odoradzał nocne? Bez nocnego oświetlenia zaraz możesz mieć też babkę na dywanie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie koronę tak jak ja mam, troche pcv i po sprawie

Kto ci odoradzał nocne? Bez nocnego oświetlenia zaraz możesz mieć też babkę na dywanie

Tak jak kolega pisze - zrób sobie koronę. W lato to ugotujesz tą wodę jak będziesz mieć szybę. Proponuję z tworzywa o nazwie Tubond zrobić sobie koronę - ja właśnie z tego mam i bardzo sobie chwalę. Miałem robić z pienionego pcv ale mi odradzono. Powiedziano mi że ten Tubond będzie najlepszy - i świetnie wygląda.

A link jest całkowicie przykładowy - pierwszy z brzegu.

https://www.tuplex.p...eklamowy_Tubond

A co do nocnego to na przykład ja - odradziłem:) Dla mnie zbędny gadżet. Miałem błazenki bez szyby i bez korony jeszcze wtedy i nie wyskoczyły:)

Tylko że ja mieszkam w mieście i co by tu nie pisać w nocy światła z ulicy się przebijają - więc i ciemni nie ma całkowitej.

Aaa i dawaj więcej zdjęć.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ogarnąć koronę z ta kaskada, jak wytne miejsce gdzie jest kaskada to znów będzie szpara.

oswietlenie nocne odradzilo kilka osób na poprzednich stronach wątku. A zdjęcia będę wrzucać dopiero jak akwarium ładnie zarosnie :) Nie chce się narażać na przykre komentarze, już mi wystarczająco zle po stracie blazenkow. Na prawdę zrobiłam wszystko żeby zabezpieczyć akwarium jak się dało :/

Ja tez mieszkam w mieście na osiedlu, ale akurat nie mam za oknem latarni, a akwarium jest od okna daleko, więc jak pisałam, rybki maja egipskie ciemności. Teraz już wlaściwie rybka...

Jeszcze pytanie, czy ten kompozyt da się łatwo ciąć? Chodzi o wycięcie nieregularnych otworów, przez kobietę, ktora nie posiada specjalnych narzędzi do takich robót. Nóż do tapet, piła z brzeszczotem, takie rzeczy tylko mam... wyżynarki i stołu warsztatowego z imadłem nie posiadam, chyba, że do taty pójdę. Ale jak postawię koronę, to nie dostanę sie do pokrętła kasady łatwo, a jesli bedzie tylko luźno osadzona, to kot mi ją zrzuci.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle ci doradziły te osoby ale to już wiesz. . Widać to po liczebności ryb :-(

Taniej i lepiej zrobić tę koronę i nocne niż kupować nowe ryby co po chwilę

I daj te fotki, za rok czy dwa przewiniesz sobie do początku wątku strony i zobaczysz jak zbiornik się zmienił :-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze tu nie maja znaczenia. Stworzenia, które miałam pod opieką i mogły sobie pozyc, są już na wiecznej rafie z mojej winy. Pierwszy samiec wyskoczył przy zaświeconej lampie. Już żadnej ryby nie kupię, póki nie będzie nowego akwarium z taką pokrywą, przez którą już nawet pył się nie przeciśnie. Fotki robię na bieżąco, tylko nie wrzucam, a bez Nemo i Neli to już tym bardziej przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rob przykrywy bezposrednio nad woda, bo w wakacje ugotujesz ryby.

Korone rob - zobaczysz nie pozalujesz.

A co do tego Tubond-u to dajesz wszystkie wymiary elementow i firma ktora to sprzedaje wytnie Ci a Ty w domu sobie po prostu posklejasz.

Osobiscie uwazem, ze te ryby/a nie wyskoczyly/a z powodu braku nocnego oswietlenia.

Źle ci doradziły te osoby ale to już wiesz. . Widać to po liczebności ryb :-(

No jak widzisz - ryba wyskoczyla przy zapalonym swietle - wiec nie pisz, ze zle Jej doradzono - a moze ryba w ramach protestu wyskoczyla, bo dowiedziala sie, ze nie bedzie nocnego? Hehe Wiec prosze Cie:/

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, dlaczego wyskoczyly. Jedna przy świetle, druga po ciemku i żadna nie zostawiła kartki z powodem swego czynu. Chce zabezpieczyć akwarium przed tym, żeby nie stracić ostatniej rybki. Pytałam wcześniej jak poradzić sobie z tym kompozytem, kiedy mam kaskadę i odpieniacz. Potną mi to pewnie na prostokaty bez dodatkowych nieregularnych wyciec. I co dalej? Da się tak wyciąć, żeby żadnej szpary nie było? Poza tym tak jak pisałam mam kota, sama korona przy kocie nie wystarczy. Sama już nie wiem, co robić

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy kaskadzie? Zrobisz fotę tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spienione PCV 3mm można ciąć nożem do tapet (np. Castorama - od razu klej do tego)

lekkie i łatwe w obróbce domowymi sposobami

jak trzeba wygiąć (podgrzać) wystarczy ... suszarka do włosów, na końcu można okleić folią Carbon 3D (kolor dowolny)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=folia+okleina+3d+carbon&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-aut-1-5-1202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy kaskadzie? Zrobisz fotę tyłu?

Ja przy kaskadze nie mam ale co to za problem poprowadzic tam element?

Z kontami prostymi to bez problemow Ci wytna (czyli takie wciecie na kaskade)- i nie przesadzaj z tym brakiem.szczelin - taka konstrukcja w zupelnosci wystarczy by ryby nie wyskakiwaly.

A i kot sie do nich nie dostanie.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie babka ja pogonila. .

Mi tylko raz mandaryn wyskoczył nie miałem wtedy nocnego i korony jeszcze, ryby się schizowały przy gaszeniu i zaświecaniu światła, skakaly i odbijały się od lampy, zrobiłem nocne przestały skakać, potem dorobilem koronę żeby lampa nie dawała po oczach.

Piszę z własnego doświadczenia a nie z domysłów czy hipotez dla mnie jest jasne że oświetlenie nocne musi być tak samo jak woda w akwarium a jak komuś nie żal ryb to niech się odbijają po ciemku od korony czy tam lampy albo szyby


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz ile osob nie ma takiego oswietlenia i ryby nie wyskakuja.

I zauwaz ze kolezance jedna wyskoczyla gdy lampy sie palily.

Z wyskakiwaniem ryb to nie tylko problem oswietlenia nocnego.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kaskadze nie mam ale co to za problem poprowadzic tam element?

Z kontami prostymi to bez problemow Ci wytna (czyli takie wciecie na kaskade)- i nie przesadzaj z tym brakiem.szczelin - taka konstrukcja w zupelnosci wystarczy by ryby nie wyskakiwaly.

A i kot sie do nich nie dostanie.

Ale jak mam nie przesadzać, skoro całe akwarium mam przykryte, a ryba wyskoczyła? Sa tylko niewielkie 3-4mm szczeliny miedzy szybą nakrywową a bokiem, oraz z 1-1,2 cm pomiedzy odpieniaczem a szybą boczna, gdzie idzie kabel od odpieniacza i od cyrkulatora, więc tez wymaga sporo gimnastyki, żeby się między kablami ryba zmieściła. Nawet przy kaskadzie jest obłozone przezroczysta grubą ogładką plastikową, wycietą tak precycyjnie, żeby tylko woda z kaskady przeleciała. Tak to dokładnie poprzycinałam, że tez jest max 2-3 mm szparka. Ta okładka przyklejona jest do boku akwarum, a na część, która nachodzi na szybę jeszcze kładę patyk, żeby docisnąć do szyby, bo to lekkie. Jesli z tyłu masz niezasłoniete, to żaden problem dla ryby wyskoczyć i masz o wiele mniej powierzchni chronione, niz ja.

A oświetlenie nocne dam, bo uważam, że jego brak mógł być jedną z mozliwych przyczyn wyskoku Neli. Może gdyby było światło, to by żyła, bo widziałaby gdzie się kończy lustro wody. Nie będę ryzykowac życia kolejnego stworzenia.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.