Skocz do zawartości
bicugt410

Jebao AK-60

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się właśnie nad zakupem. Czy według Was będzie można pod nią trzymać SPSy/LPSy?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało kupowanie lampy , z która co 2 osoba ma problemy z podlaczeniem i zmienieniem ustawień, zgaduje,ze cena czyni cuda :) Ja z nią wytrzymałem 40 minut.Potem oddalem do sklepu ,w ktorym zakupiłem.

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak

Nie jest to funkcja niezbędna bo teraz lampa steruje włącznik czasowy

Nie mniej jednak jeżeli jest mozliwosc wykorzystania pewnych funkcji to warto z nich skorzystac


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że najzwyczajniej w świecie oni to naklejają na każdą lampę i nie mamy WiFi ;)

Wassilo, co Ci się w niej nie podobało, że oddałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia:

Lampę podłączamy do prądu

na tel androida/ios pobieramy aplikacje,

Szukamy sieci bezprzewodowej "Lampy" jakaś dziwna nazwa.

Łączymy się z tą siecią odpalamy aplikację

szukamy i dodajemy lampę w aplikacji

pózniej aplikacja prosi nas o podanie SSID i hasło, podajemy w tym momencie nazwę naszego rutera gdzie lampa ma być podłączona w moim przypadku wpisałem upc340505959 i hasło

Przełączmy się na UPC i odpalamy aplikację i powiniśmy tam dodac jeszcze raz lampę i już powinno wszystko ładnie działać.

Co dokładnie działa :

Działa tryb manualny czyli można osobno wysterować mocą kanału 1 i 2 w trybie automatyczny tz programowanie w czasie i mocą nie działa poprawnie

Jeżeli jesteśmy w stanie znaleśc w telefonie tą dziwną lampę (wyświetla się jej SSID) to znaczy ze trzeba jeszcze raz wszystko powtórzyć. Poprawnie skonfigurowana lampa nie powinna wyświetlać swojego SSID a powinna być podłączona do routera tego naszego domowego i najlepiej jak by to był zwykły router 2.4 a nie 5.0

mam 3 lampy tego typu i wszystkie działają jak głupie

Dodatkowo napisałem do `Jecoda emaila:

Hello, Jebao/Jecod support,

Last time i purchased 3x Jebao Ak-60 lamp in local store in Poland, its seems to be problem with application or lamp itself...

There is a problem when i try to access "program" feature in application, after setup curves levels of light and time, and selected Save and then Run button it does not work (program is submitted to the device and does not work properly.)

In section manual mode i can adjusting two channels of light and it works perfectly.

I am running android version 6.0, also i tried to run on android version 5.0 on both program feature does not work also on apple devices with IOS 10.1.1

Application Version on Apple device is 1.04 download from apple store

Application Version on Android device is 1.16.1126

downloaded from http://iot.ekewe.net/tools/jebao-lamp.apk

It may will help you diagnose a problem, and i hope the problem will be quickly fix.

My best regards

.....

czekam na odpowiedz:

Proszę nie oceniać moich możliwości Anglojęzycznych bo nie o to tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje, czyli jednak dostałem wersje z WIFI, faktycznie jakaś dziwna nazwa tej sieci :)

Niestety pod IOS też nie działa sterowanie za pomocą ustawionego programu, mogę jedynie nastawiać sobie moc kanałów, automat nie działa.

Podejrzewam, że to raczej wina apki, może wydadzą łatkę za jakiś czas, trzeba czekam. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś tam załapie jak puszczam program i zmienia się światło, ale nie tak jak jest ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udało Wam się podłączyć to działa już w najnowszej wersji

Trzeba jednak ustawiać wg strefy godzinowej Chin i nie ustawiać w programie na 0%


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie:

ustawiłem tak:

rozpalanie od godziny 10.00, czyli plus strefa czasowa +7h czyli zrobiłem w programie krzywe od 17 i działa poprawnie. Minimalen stany wyłączenia ustawiłem na 3-5 procent (spróbuje pózniej na 0 może pójdzie)

na iphone 5s, ekrana 4 cale ustawienie krzyw gehenna,

post-22061-0-86403000-1481620700_thumb.jpg

Edytowane przez weapon0077 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje mi jedynie znaleźć telefon z andkiem innym niz 6 lub próba podłączenia sie pod inny router niz ten orange'owy i próbowanie dalej :p

Edytowane przez Yarccom (wyświetl historię edycji)

1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, też spróbuje jak wrócę z pracy. Tak myślałem, że tam jest strefa Chińska ale nie wpadłem na to ominięcie 0% :)

Potwierdzam też, że na 5" ekranie ustawianie to jakaś masakra. Chyba, że ktoś ma palce jak zaostrzony ołówek.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa świeci nad akwarium już ok tygodnia więc może pora napisać kilka słów na jej temat.

Obecnie wisi nad kostką 40x40x40 i bez problemu radzi sobie z jej oświetleniem, ale to raczej nic nadzwyczajnego, bo powinna radzić sobie teretycznie z oświetleniem powierzchni 60x60.

Kolor świtła mi osobiście odpowiada, lekko wpada w fiolet. Niebieskie diody sprawiają wrażenia dość mocnych, szczególnie w porównaniu z zetlightem, który świecił nad akwarium wcześniej. Do tego mocny efekt refleksów świetlnych w akwarium, tworzy naprawdę fajny klimt.

Korale też wyglądają na zadowolno, wszystkie ładnie się pompują. Zobaczymy jak będzie dalej.

Kultura pracy jest całkiem ok, chłodzenie nie jest głośne, ale lubi sobie czase powydawać dość denerwujące popiskiwanie, które słychać jak w pokoju jest cisza.

Jak widać po tym wątku, lampa nie jest wolna od wad. Z ustawieniami na WiFi trzeba trochę się pomęczyć ale działają, prawie ;) Mozna ustawić program automatyczny, ale zeście do zera nie powoduje wyłączenia całkowitego lampy, nadal świeci minimalnym światłem i działa chłodzenie. Osobiście rozwiązałem to tak, że w czasie kiedy lampa powinna być wyłączona zasilanie odcina programator na listwie.

Sama apka prócz ręcznego ustawienia procentowego każdego z kanałów (działa idealnie) i ustawienia programu dla jedej lub kilku lamp, nie posiada praktycznie żadnych więcej ustawień. Ustawianie programu na wykresie całkiem fajne, ale na małych ekranach precyzyjne ustawienie jest mało przyjemne.

Osobiście z lampy jestem zadowolony. Do świecenia nie mam zastrzeżeń, resztę można jeszcze dopracować, na razie trzeba trochę kombinować. Pytanie czy te niedoróbki są warte dopłaty 1000 zł do lampy innej firmy, moim zdaniem nie.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa tylko dwa kanaly i dwa kolory diod ?

Niebieski i bialy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jasne.

Na tych pokretlach wyglada jakby niebieski i bialy byl regulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jasne.

Na tych pokretlach wyglada jakby niebieski i bialy byl regulowany.

więc ta lampka jest regulowana ręcznie czy przez wifi?bo w opisie jest napisane że brak wifi przynajmniej w erybce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc ta lampka jest regulowana ręcznie czy przez wifi?bo w opisie jest napisane że brak wifi przynajmniej w erybce

są dwie wersje, z WIFI i bez WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są tez mono led Coral box ta sama firma i jest w każdej wifi i ładniej świecą mam od 7 miesiecy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są tez mono led Coral box ta sama firma i jest w każdej wifi i ładniej świecą mam od 7 miesiecy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz podać jakiś link do opisu tej wersji i gdzie to można kupić i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiś link do opisu tej wersji i gdzie to można kupić i za ile?

http://m.fish-street.com/coral_box_moon_led_lighting

Tam znajdziesz tez ak60

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

c84338f222b282c8eb656c1794d1df68.jpg

A tak świecą

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

807c004c97cfbbac5c1af5d654e53b09.jpg

Niebieski

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.