Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

HELO ł

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam

Łukash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od dawna zarejestrowany na forum, ale tylko czytałem. Ponieważ w domu stoi wreszcie (jeszcze nie zalany) ReefMax - nadszedł czas by się przedstawić, bo pewnie niebawem będę Was zadręczał pytaniami. Mam na imię Marcin, jestem z Wrocławia, od dłuższego czasu mam słodkie (Malawi + jeden gość z J. Wiktorii ;-) a teraz nadszedł czas na słoną wodę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam na imię Kamil, jestem z Wrocka.

Od jakiegoś czasu kompletuje sprzęt do założenia pierwszego morskiego akwarium - nie będzie wielkie - 112l.

Za poradą kolegi Łysego zalogowałem się na tym Forum - wiedza jaką można tutaj posiąść jest bezcenna, niedostępna praktycznie nigdzie.

Za jakiś czas będę już na etapie zalewania zbiornika (tak sądzę)i na bieżąco będę relacjonował to w dziale Nasze Akwaria.

Pozdrawiam!


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że Wrocław prężnie się rozwija :):welcome:

Jak widać:)

Mi wystarczyła jedna wizyta u Człowieka mającego fajnie działający 70l zbiornik z solanką i kilka nocy na forum aby zarazić się "morską chorobą". Nikt ze standardowo rozwiniętym poczuciem estetyki nie przejdzie obok takiego zbiornika bez słów zachwytu - nie da rady.

Tym bardziej cieszy mnie istnienie społeczności (z takim Forum), która podziela to stosunkowo mało popularne i owiane mitem "niedostępnie drogiego" hobby:)

Nieskromnie przyznam, że do niego dołączam!


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadszedł czas bym oficjalnie przywitała się ze wszystkimi, więc witam serdeczne!.

Zalogowana na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale do tej pory tylko czytałam, czytałam i czytałam...

Mam na imię Agnieszka, jestem z Warszawy (zabrzmiało to prawie jak oświadczenie w klubie AA, ale w sumie akwarystyka to też nałóg :lol: ) i zaczynam pomalutku kompletować cały sprzęt - mój wybór padł na popularnego Reefmaxa.

W akwarystyce morskiej jestem zieloniutka choć baniaczki miałam przez wiele lat (ostatnio 375l Malawi, potem roślinne i 50l z muszlowcami) a potem nastąpiła przerwa na podchowanie dzieci. Teraz dzieci podrosły a tęsknota za wodą w domu wróciła więc postanowiłam spróbować swoich sił - szczególnie, że małżonek już odsapnął od dygania wiader z wodą i nawet nie marudzi :yes pewnie biedak myśli, że jak będzie małe akwarium to roboty będzie mniej...

No to uff - pierwsze koty za płoty i pierwszy post napisany - teraz już będę tylko zamęczać pytaniami. Pozdrawiam wszystkich morszczaków. Czuj duch!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Mariusz. Mieszkam w Wejherowie. Akwarystyką słodkowodną bawiłem się kilkanaście ładnych lat. Z czasem doszły gady, a odeszła akwarystyka. Od dłuższego czasu obiecuję sobie zabranie się za akwarystykę morskę. Obiecuję sobie, obiecuję i coś zawsze przeszkadza.

Ale obecnie już chyba dłużej nie wytrzymam. Planuję na początek akwarium o wymiarach całkowitych 40x40x35 - z wklejonym na tylną scianę panelem. Akwarium miało by wielkość przestrzeni użytkowej dla skały innego życia - 40x30x35.

Panel wyposażony byłby w 3 komory. Z czego jedna dla grzałki i odpieniacza,środkowa dla wkładów typu węgiel aktywny itp.,zaś ostatnia dla pompy obiegowej. Jako pompy użyć chcę NJ1200.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akwarystyką słodkowodną zajmuje się od .... można powiedzieć 20 lat, w moim życiu były i Holendry i Malawi i inne. Od dwóch lat zajmuję się hodowlą ( amatorską ) krewetek słodkowodnych. Ostatnio zmieniałem trochę na moim regale i wygospodarowałem miejsce w jednej 90-tce i zastanawiałem się co tam zrobić. I tam trafiłem 4 miesiące temu na te forum i do teraz czytam i czytam i planuje, a nawet ostatnio się zarejestrowałem :thumbup: . Ale plany jak to plany cały czas się zmieniają, wyszedłem z baniakiem z regału na stolik, jak już przymierzałem się do projektowania stolika to plany się zmieniły i z 90-tki zrobiła się 140-tka która szybko stała się 160-tką. I jak już kupiłem materiał na stolik i brałem się roboty stwierdziłem że to jest projekt nie przyszłościowy i zrobiłem stolik o podstawie 100 x 50 i na dzień dzisiejszy będzie tam stał baniaczek 250l.

Na razie tyle o mnie, wracam do lektury bo jeszcze dużo przede mną.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Tytułem przywitania kilka słów o sobie (żeby mi potem nikt nie zarzucił, że "ani me, ani be, ani kukuryku, tylko od razu pytam" ;) ): w tej chwili nie mam żadnego akwarium. Wieki temu (teraz mam prawie 40 lat) miałem 150-litrowe akwarium słodkowodne przez około 5 lat, w którym przeszedłem wszystkie możliwe fazy fazy: od "gnojówki" :rant: po "bezobsługowe" :ice: . Także myślę, że wiedzę podstawową mam (odróżnię rybę od termometru już za pierwszym razem :evil: ). Od wielu lat marzyłem o akwarium morskim - zobaczymy, może teraz się uda. Nawet gdzieś dziesięć lat temu kupiłem i przeczytałem książkę Nicka Dakin'a o tym. Jednak w tym temacie trochę się zmienia , dlatego najpierw postaram się przyswoić możliwie wiele wiadomości z tego forum, przysięgam korzystać z funkcji "szukaj" a dopiero potem pytać :unworthy: Także pozdrawiam jeszcze raz miłośników błękitu!

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i życzę wszystkim sukcesów hodowlanych. Startuje swoją pikorafę 54 litry. Dotychczasowe doświadczenia to tylko akwaria fish only i holenderskie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie. :animier:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

welcome :):welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie...

Mam na imię Daniel,jestem z Dobrodzienia.Jestem na etapie dojrzewającego akwarium morskiego o pojemności 240 litrów bez sumpa-(takie Low tech ala KiVi)

Dziękuję wszystkim tym którzy merytorycznie udzielają na tym zacnym forum,dużo sie od Was nauczyłem!

Pozdrawiam serdecznie!


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zacnych klubowiczów. Pochodzę z Gdyni i od niedawna jestem zafascynowany akwarystyką. Póki co chłonę wiedzę jak gąbka. W planach mam zbiornik 440L ,który nabiera mocy urzędowej od jakiegoś czasu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie. Jacek z Włocławka. Akwarystyka miała być taką odskocznią od innego hobby, które wciągnęło mnie na wiele lat, a stała się drugim, które wciąga coraz mocniej. Na chwilę obecną stoi "zieleniak" i są przymiarki do zmiany na nowy zbiornik ok.400L. Jak zobaczyłem poraz pierwszy morskie akwarium, to przyznam szczerze, że chęć o większej zieleninie zaczęła powoli ze mnie wyparowywać, niczym woda z akwarium. Na chwilę obecną nie podjąłem jeszcze decyzji czy nowy baniak będzie słodki czy słony. Czytam i czytam to forum, a im więcej czytam tym mniej wiem. Takie są przynajmniej moje odczucia. I przyznam szczerze, że ta hydraulika i mnogość sprzętu mnie przeraża, tym bardziej że cierpię na chroniczny brak zdolności manualnych :( .


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Darek. Mieszkam w Częstochowie.

Akwarystyką ale słodkowodną bawiłem się kilkanaście ładnych lat. Z czasem zabrakło czasu na akwarystykę.

Od dłuższego czasu obiecuję sobie zabranie się za akwarystykę morską i coś zawsze przeszkadza. Ale obecnie już chyba dłużej nie wytrzymam. Przeczytałem sporo u Was i zaczyna "trybić".

Planuję ... ale o tym w innym poście ;) .

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, mieszkam w Kielcach i od jakiegoś roku czytam informacje zamieszczane na tym forum (nie kryję że są one dosyć przydatne :unworthy:) i tak też pewnie pozostanie...gdyż moja wiedza jest chyba zbyt mała abym mógł dołączyć do grona piszących. Pomijam fakt że jest to moje chyba pierwsze forum i nie bardzo umiem się jescze po min poruszać. Przez jakieś 6 lat miałem 200l słodkiego z pięknymi tęczankami, a od maja jestem szczęśliwym posiadaczem, małej solniszki (55l) z nie wielką również obsadą. Na jakiś czas musi styknąć ze względu na koszty, brak miejsca, doświadczenie, dostępność rzeczy związanych z akwarystyką morską w moim mieście.....

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Nano-Reef :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotr 34 lata handlowiec z wawy nowy zarażony - pozdrawiam serecznie wszytskich

i gratujuje tym co już mają ładny kawałek rafy w domu od tych nano do tych klikuset litrów.

Od kilku lat interesuję się akwarystyką morską - czytam codziennie do poduszki nano-reef i aqua-reef

niestety mój zbiornik jest w planach i szczerze starsznie wam zazdroszę

jak to zwykle bywa z kosztownym hobby zawsze są inne plany i nagłe wydatki i znowu brakuje...

żona czyli skarbnik i minster finansów zawsze zrobi skuteczne cięcia w pzreznaczonym budżecie :) ale i tak ja KOCHAM

Mam nadzieję że na przełomie 2011/2012 postawię własną solniczkę

to co planuje opisze w innym wątku

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mieszkam w Gdyni niedawno podjąłem decyzje o założeniu akwa morskiego. Na początku będzie to mały zbiornik o pojemności ok. 50 l w kształcie sześciokąta , do jego pracy wykorzystam kilka elementów wyposażenia jakie pozostało mi po przygodach z akwarium słodkim np. do cyrkulacji wykorzystam pompe od filtra 8W o przepływie do 600l/h (mam takie trzy ale myśle że jedna wystarczy przy takim kształcie zbiornika) i grzałkę 100W z powodzeniem rozgrzewała 240 l do temp 29 stopni, więc tu napewno da radę, oświetlenie stanowić będą dwie świetlówki o mocy 11W jedna "marine" temp. barwowa 10000K druga actinic o temp. barwowej 20000K, nie posiadam odpieniacza więc bazował będę na częstych podmianach wody.

W przyszlości chciałbym zbudować 200-400 l.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

P.S.

Jeśli mieszkasz w 3mieście i chciałbyś podzielić się wiedzą bodź w jakiś sposób pomóc, to bardzo chętnie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na imię mam Marcin i około 20 letnie doświadczenie ze słodką wodą. Teraz przyszedł czas (dzięki sprzyjajacym warunkom :))na morską przygodę (niektórzy mówia chorobę - w pozytywnym słowa znaczeniu). Po trzech latach planowania i kombinowania jak to wszystko przyspieszyć - wystartowałem :). Zbiornik o wymiarach 220/85/70 cm schnie na podłodze i czeka na postawienie na stelarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulalalla :unworthy: Szykuje się ładny baniaczek! Powodzenia :clap::rambo:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec witaj Marcinie. Zakładaj swój dziennik i dziel sie dobrymi nowinami.

Pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.