Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT
#343189 SkoczekPL :
#343101 qui4 :

Cześć! Jestem Adam i jestem świeży w naszej pasji, posiadam 200'litrowe akwarium z jednym gubikiem masą skały ekipa czyszcząca i dwoma Xeniami :)

Adam.... gubikiem ?

co ciekawe ostatnio widziałem gupika który już ponad tydzień w solance sobie pływał:)

Witam nowego maniaka soli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nazywam się Marcin, planuję zacząć zabawę z akwarium morskim, coś w granicach 80l, ale jak na razie zbieram pieniążki i cierpliwie czytam na co zwracać uwagę żeby nie wydawać 2x kasy.


Akwarium 27l na słono Oświetlenie DIY 2x 11w Actanic+ marine, cyrkulacja koralia nano, filtracja kaskada 300l/h chemi pure, 2,5 kg LR i 3,5kg LS. życie: same miękasy

http://nano-reef.pl/topic/36053-nano-rafa-27l-na-slono/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tym razem na slonym forum :) Nadszedl czas aby posolic :) Po nickach widze ze troche tutaj znajomych z innego forum :) W planach 110x50x50 (przod i tyl opti) jak tylko ja naprawie bo sie w transporcie uszkodzilo :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Darku :)

W końcu startujesz :) , musimy ściągnąć Starego Kota i Aditu i..... będzie jak w domu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

akwarystyką zajmuje się odkąd sięgam pamięciam, w domu zawsze stało jakieś akwarium, przez te ponad 20 lat swojego życia przez rózne zbiorniki przewinęły się biotopy ameryki płd., azji i malawi, teraz posiadając dobrze już prosperujące akwarium ogólne mogę w końcu spełnić swoje odwieczne marzenie o posiadaniu kawałka oceanu :) pierwsze kroki w zdobyciu wiedzy o solniczkach stawiałem w oparciu o książke pewnie wszystkim dobrze znanego Macieja Kosteckiego, wtedy to w moim mózgu coś się przestawiło i klamka zapadła, postanowiłem, że nawet po trupach ale akwarium morskie jest moim przeznaczeniem :) od roku jestem zarejestrowany na forum i od tego czasu czytam, czytam i jeszcze raz czytam, w końcu nadszedł ten moment, mój D-Day i po latach zdobywania wiadomości i czekania, nie zawsze cierpliwego, czas posmakować soli w rzeczywistości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy witamy :)

Ksiazki w reku nie mialem, ale z tego o czym mowilo sie tu na forum to lepiej odlozyc na polke. Owszem dawniej akwarystyka byla na innym poziome i bylo to jedyne zrodlo informacji. Ale teraz w dobie internetu fora dyskusyjne, blogi pomogaja praktycznie od A-Z.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

książka jak na swoje czasy była bardzo pomocna, chociażby podając podstawowe informacje o technice czy parametrach wody, natomiast wracając do niej dzisiaj, rzeczywiście niektóre jak nie większość informacji i porad jest już trochę nieaktualna, wiadomo technika idzie do przodu, co bardzo cieszy bo mogą powstawać akwaria przeczące prawom biologii i fizyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem Damian. Mieszkam w małej miejscowości na dolnym śląsku. Solniczkę mam od 6 miesięcy, więc bardziej będę się wczytywał i zawracał d*pę niż pomagał. Ale tak to już jest z tymi młodymi. Tak czy inaczej witam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem Paweł forum czytam od dłuższego czasu, planuje na jesień ruszyć ze swoim pierwszym zbiornikiem, wydaje mi się że będzie to dość ambitny projekt, dlatego mam duuuużo pytań pomimo tego że spędziłem setki godzin tutaj na forum.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy i mam na imię Michał. :help1

Nie mam jeszcze solniczki ale już niedługo będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ WSZYSTKIM!!!:kapelusz

Przez ostatnie dni szkoliłem się przeglądając forum,a teraz zacznę zadawać pytania więc proszę o pomoc...i wyrozumiałość jeśli pytania będą zbyt proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że czas się przywitać

WITAM SZANOWNE GRONO MORSZCZAKÓW

jako ze na forum męczę pytaniami już jakiś czas więc przedstawię mój plan

startuję ze szkiełkiem 45x45x40 plus sump 25l

Pozdrawiam


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, Górny Śląsk (tzw. zamaskowana opcja niemiecka) pozdrawia. Od kilku lat Malawi, a od kilku dni morskie. Na forum zarejestrowałem się hoho i jeszcze lata temu, lecz nauka, praca, wyjazd za granicę odłożył plany, a teraz w końcu można zrealizować marzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Adrian jestem z woj. lubuskiego na razie to tylko czytam i zbieram sprzęt na wymarzone akwarium pozdrawiam


Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie Wszystkich .

Jestem Szczecinianinem który chodzi na typowym ReefMaxie , żadnych zmian .

Przyglądając się formowym wypowiedziom to no niestety złamałem kilka podstawowych zasad co do wody w mojej morszczyźnie ale parametry są oki a i życie toczy się wedle mnie jak najzupełniej bardzo przyzwoicie . Akwarystyka to nie mój konik ale w domu słodkie /300l/ jako LCD dla naszych kotów które są pasją życia mojej kochanej żonki /www.brygadatygrysa.pl/ , natomiast morszczak w pracy w której z tego powodu się nie chce pracować . Fajnie że jest forum na którym choć nie kiedy kotłuje się to można wiele porad , podpowiedzi czy konkretnych danych zdobyć . Czytam Je z wielką uwagą .

Pozdrawiam


Zawsze staram się trzymać prawidłowe parametry - jestem sługą dla moich akw.

brygada3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :kapelusz

Wesolych Swiat :D

Ps: kociaki extra :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem ze Słupska, miałem dwa akwa slodkowodne ale teraz czas na solniczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie.

Czas zaczac przygode.Pozdrawiam Marcin Irlandia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.