Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się artur i pochodzę z rybnika Akwarystyka interesuje się od dziecka wiecie gupik w słoiku itd.. Z zawodu górnik i złotnik pozdrawiam . Szukam ludzi z okolic rybnika w wiadomym celu woda czy żywa skala proszę o kontakt

Zapraszamy http://www.sma.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=2062

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Justyna, razem z mężem mieszkamy w Gliwicach. Z akwarystyką jestem związana od dziecka, wychowywałam się w śród akwariów słodkowodnych :) Zawsze marzyłam o akwarium morskim ale kiedyś to były koszty nie do przeskoczenia. Akwarystyką morską zaraził Nas ponad rok temu kolega z Gliwic a od roku jesteśmy w posiadaniu własnego akwarium morskiego 450l :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,kolejna kobieta na forum jak miło...pzdr


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nazywam się Bartek, mieszkam we Wrocławiu. Od dziecka interesuje mnie akwarystyka, posiadałem kilka zbiorników słodkowodnych.

Od 10 dni wraz z moją kobietą jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kosteczki 30l.

Pozdrawiam


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak inmar Dori ;) Niestety tutaj ten nick był już zajęty :) Nowicjuszka na forum bo w końcu założyłam konto na nano reef ;) Mąż działa w sprawach technicznych a ja w sprawach dotyczących zwierzyńca bo to moja działka :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nazywam się Michał, jestem z Katowic i mam 33 lata. Zawsze uwielbiałem morze, a od pewnego czasu jestem zafascynowany akwarystyką morską. Ze względu głównie na ograniczenia powierzchni jak i materialne, zdecydowałem się na 43 - litrową pikorafkę. Mimo, że staram się dużo czytać, czuję się baardzo, ale to baardzo zielony. Tym chętniej przyjmę rady i sugestie od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Oprócz akwarium do moich zainteresowań należy rolkarstwo i chór.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Na imię mam Zbyszek i mieszkam w Milanówku (okolice Warszawy). Jak wszystko dobrze pójdzie to w ciągu najbliższych 2 tygodni zaleję swoją pierwszą solniczkę (300l + sump).

Pozdrawiam Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitania :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na razie zbieram informacje, czytam ale forum bardzo ciekawe.

W przeszłości planuje akwarium morskie.

Bobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam się Piotr

Jak narazie to mój zbiornik jeszcze jest zalany słodką wodą ale już od paru lat myślałem nad akwarystyką morską (pierwsza ksiażka o akwa morskim to 2007 rok) i chyba już nadzszedł czas. Narazie czytam i czytam i czytam. Jak już wszysko wykwitnie w głowie to będziemy działać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Jeloł :)

Mam na imie Piotrek i jestem z Grodziska Mazowieckiego.

Zapewne jak wiele innych osób po urlopie na egipskich rafach po powrocie do domu spojrzałem na swoje akwa z parachromis friedrichsthalii i mimo że sa to niesamowite ryby w mojej glowie począł kiełkowac niecny plan.

Jestem juz po wstępnej rozmowie z małzowinką i decyzja powoli przesunięta zostaje do dzialu "do wdrożenia" :)

Wiosna-lato moje akwa powędruje na alledrogo wraz z rybami a w jego miejsce stanie wszak mniejsza ale mam nadzieję że dużo ciekawsza solniczka o skromnych rozmiarach 60x40x50 z sumpikiem o bliżej nie znanym rozmiarze :)

To tyle o mnie, mam nadzieję że nie zbanujecie mnie za głupawe pytania i pomożecie w realizacji projektu solniczka :p

Pozdrawiam wszystkich posoleńców :)

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem na etapie czytania wszystkiego co jest związanie z morszczyzną.

Obecnie posiadam akwarium 500 l obsada Malawi i małe krewetkarium. Planowana solanka 500 l.

Pozdrawiam Bastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam... Dwa lata już czytam. Nie tylko to forum ale i inne też. I zagraniczne. Wszędzie mnóstwo ciekawych doświadczeń. Chwała współtwórcom/użytkownikom za to. Czas chyba się przywitać i dołożyć swoje 3 grosze do tego. Witam więc wszystkich. Solanka u mnie miesza się od ponad roku.

pad

Edytowane przez pad (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie każdy z osobna i wszyscy razem :)

@pad - nie obraź się, ale pozwoliłem sobie edytować Twój post i skasować odnośnik do innego forum z opisem Twojego szkiełka. Istota forum polega na tym że dzielimy się wiedzą i swoimi akwariami tu na forum, a nie wstawiamy odnośniki do innych for - bo nam się nie che pisać ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akwa mam chyba od zawsze choć z małymi przerwami, ostatnia na remont mieszkania trwa już prawie 5 lat... ;) nie licząc małego zbiorniczka w pokoju i dziecka.

Wreszcie jednak dojrzałem i chcę moje puste akwa, w którym poprzednio pływały pyszczaki zalać wodą słoną ...

W czasie remontu przygotowałem kącik na akwa w sypialni (tu mam cały czas wątpliwości co do hałasu… ale niestety, mieszkanie nie duże a uzależnienie silne… ) specjalny kącik (doprowadzona woda, kanalizacja, oddzielna linia el.), mam przygotowany stelaż do szafki pospawany z aluminiowych kształtowników no i oczywiście baniak 150x50x50 z wklejonym kominem.

Teraz przystępuję poważnie do nowego przedsięwzięcia skupiając się na początku na opracowaniu projektu i znalezieniu najcichszego jak się da osprzętu i mam nadzieję, że z Waszą pomocą powstanie nowy piękny zbiornik morski ;)

Pozdrawiam

PiotrekR.

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na imię mam Maciek, podobnie jak kolega domibas aktualnie posiadam Malawi 420l + 120l kotnik (w przyszłości sump :baby: ). Noszę się z zamiarem wystartowania po nowym roku 420l morszczaka.

Pozdrawiam

Edytowane przez piwko28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie zbieram wszelkie informacje na temat zakładania akwarium morskiego, w planach mam 182l, mam nadzieje że już wkrótce :)

Pozdrawiam wszystkich,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Mam na imie Wiesław mieszkam pod Kielcami,tydzien temu wystartowałem z moim pierwszym

akwarium morskim 360+120

Pozdrawim W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sebastian z Nysy.Kilka lat słodkowodne lecz czas na zmiany w życiu.Zamierzam się przyłożyć do tematu słonej wody.Mam nadzieję że za Waszą pomocą uzyskam wymarzone efekty,a zbiorniczek który powstanie będzie z dumą pokazywany na forum....Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imę Piotr i mam małą 30l kostkę zalaną 2 tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.